Utorok, 23. apríl 2024

To najlepšie z ničoho: Futbal v televízore, kone a bieloruská hádzaná

AP Photo/Rob Griffith

“Raz príde taká doba, keď budú športových fanúšikov zaujímať anglické dostihy a švédsky futbal!,” Baba Vanga. Možno. Športových udalostí stále ubúda, no na športovej mape zamorenej koronavírusom trčí niekoľko ostrovčekov.

Absolvujme teda sobotňjšiu virtuálnu exkurziu spolu s Flashscore. 

Prípravný futbal vo Švédsku

Švédi si asi ťažkú hlavu z pandémie stále nerobia. Nečudujeme sa. Vikingov v histórii rozhádzalo málo čo. Polovicu obočia zdvihli v roku 1645, keď nedokázali dobyť Brno napriek presilovke 27 500 na 500.

Ale späť do súčastnosti, 30 tímov si obuje zhruba 1080 kopačiek v prípravných zápasoch. Zúčastnení budú pripravení spôsobiť okrem brázd do trávnika aj poriadne vrásky na čelách infektológov – zmienka o zápasoch “bez divákov” na výsledkovom portáli nie je.

Zbúchať názvy všetkých klubov by zabralo jeden polčas a presilený ALT s číselníkom. Chuťovka v mojom ponímaní je nepochybne Växjö alebo Trollhattän. To je asi Manhattan pre trollov. Google Marcela Merčiaka by sa nepochybne statočne popasoval s klubom Stenungsunds. Veľká vďaka ľubovolnej mytyckej vyššej bytosti ovládajúcej syntax za Husquarna. Na “Pilčíkov” čaká klub Atvidabergs, ktorý sa nachádza vo vyššej divízii a mal by byť favoritom zápasu, lebo na nich nestačil(a) ani Sylvia pred dvoma týždňami. Na mnohé podujatia sú vypísané aj kurzy. A možno sa pritrafí aj nejaký ten livestream.

“Kopaná” sa hrá ešte v Bielorusku, Burkine Faso, Malawi, Palestíne, Austrálii, Angole a včera spomínanej Arube. 

Futbal aj v televízore!

Ak nás čítate v premiére (rozumej v čase zverejnenia článku), dávame jeden z možno posledných priamych prenosov, ktoré sú dostupné u vo vašich TV. Arena sport odvysiela od 9:30 šláger aktuálneho kola austrálskej futbalovej ligy WS Wanderers – Sydney FC.

Sydney je suverén austrálskej ligy zhruba ako klub, ktorého meno sa nevyslovuje u nás. Za 15 kôl si vybudovali táký náskok, že z posledných troch domácich zápasov si mohli dovoliť nevyhrať ani jeden a stále majú bezpečný 7-bodový náskok, so zápasom k dobru.

Práve Wanderers si môžu povedať, že na nich vedia. Poslednú prehru im pripravili práve oni, ešte pred divákmi pred necelým mesiacom, a neprehrali posledné tri vzájomné duely. Keď sme pri divákoch. Návštevnosť Wanderers sa pohybuje na úrovni 9 až 10-tisíc divákov. Sydney má o niečo lepšie čísla v priemere okolo 12-tisíc. Dnes už sa bude hrať bez nich. Beztak posledné týždne padali návštevy na úroven fortunaligového priemeru.

Bez divákov odštartovala aj liga v austrálskom futbale. Nemýlte si s našim futbalom. Partia tvrdých chlapov sa naháňa na okrúhlom ihrisku so šišatou loptou. Šport, ktorý som si obľúbil pred rokmi s českým komentárom, je momentálne dostupný na oficiálnej stránke AFL za cenu na úrovni Gamepassu NFL. AFL je super, ale asi len absolútny abstinent im bude platiť. Možno si nájdete stream “na tajnáša”. 

Bielorusi si idú svoje

Lukašenko nikdy nesklame. Keď vidím ako zanietene a oddane v Bielorusku bežia športové ligy mám podozrenie, že domáce média informujú o situácii vo svete ako kedysi Československo o Černobyle.

Nesklamú ani dnes. Stále hrajú a stále s divákmi. A s live streamom stávkových kancelárií. Čiže si môžete vsadiť aj dnes. Ale ako hovori Laco v poslednej reklame dávajte si pozor. Štyri zápasy prvého kola mali štyroch jasných favoritov. Neuspel ani jeden a najnižší výherný kurz na sólo stávku bol cca 5,50. Dnes sú v ponuke dva zápasy bez výrazného favorita. Zavrite oči a niečo vyberte. 

Dostihy

“A nedají si říct a nedají…” Na Britských ostrovoch síce prerušili futbalové súťaže, ale dostihy a čaj o piatej majú zjavne nezničiteľné miesto v srdci každého správneho Brita. Napočítali sme celkovo šesť veľkých podujatí – írske Thurles a priamo v UK Bangor-on-Dee, Kelso, Lingfield, Newbury, a Southwell.

Nevieme sa v redakcii zhodnúť či víťaznú stuhu v Newbury dopriať tátošovi “Whiskey and Water”, alebo by mal na konci radostne zaerdžať “Homer”. V CERN-e je favoritom “Proton”. Či si to niekde pozriete, nik nevie.

Hádzaná

V Bielorusku dostanú zabrať aj palubovky. Preženú sa nimi hádzanári. Najprv armádny klub SKA Minsk privíta mestského rivala BGUFK. Favoritom je nepochybne 40-bodový SKA. Na zápasy vedú 4:0 a najtesnejší výsledok zaknihovali 18. decembra – 40:32. Inak to boli debakle.

Rovnakým favoritom bude aj Meškov Brest. ktorý sa so SKA delí o prvé miesto v tabuľke. Na svojej palubovke privítajú hádzanárov z Gomelu. Hostia nevyhrali žiadny z posledných piatich zápasov a nebudú asi triumfovať ani tentoraz.

Najvyrovnanejšie stretnutie možno očakávať v konfrontácii Kronon vs Mašeka. Bilancia je 2:2, vždy sa tešili hostia. Možno aj teraz sa budú. Inak, Kronon som si pre istotu prečítal dvakrát. Aj vy? 

To by bolo na dnes všetko, ozveme sa zas zajtra! Ak sa ešte niekde niečo bude hrať.

Martin Ferianec prispel k článkou svojou dležitou troškou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera