fbpx
nedeľa, 24. januára 2021
Pingpong
AP Photo/Kalandra
Futbal

To najlepšie z ničoho – Juventus a Real vyhrali a v Česku sa hrá turnaj v pingpongu

Tak čo, už ste splnili všetky internetové výzvy ktoré kolujú slovenskými internetmi? Cvičíte alebo trénujete s toaletným papierom? My našu internetovú výzvu ťaháme aj dnes.

Monitorujeme pre vás Flashscore a reportujeme, čo sa vo svete športu stále deje.

Real aj Juventus vyhrali. V Nikarague

Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že Nikaragua bude mať jednu z najsledovanejších líg na svete, môj “facepalm” by bolo počuť až do Ružomberka. Liga Primera – Clasura sa však nepochybne zapíše do análov. 

Real Madriz privítal v noci na domácom trávniku tím Jalapa. Pusinky z Nikaragui zapísali cennú výhru, súper bol podľa kurzov tesným favoritom. Trujillo ale na začiatku druhého polčasu strelil jediný a víťazný gól domácich. Tri body ich vyniesli na ôsme miesto tabuľky. Estadio Solidaridad Augusto Cesar Mendoza sa nepochybne radoval, hoci netušíme, koľko divákov a či vôbec nejakí sa zápasu zúčastnili.  

Juventus Managua sa nachádzal pred zápasom na nepostupovom siedmom mieste a na pokojnejšie vody play-off strácali dva body. Súperov z Ferretti vybavili s prehľadom 4:1, zaskvel sa mladý, len 20-ročný reprezentačný záložník Junior Artega. Hetrikom vybavil pohodlnú výhru, ktorú v závere pečatil na 4:1 gólom z penalty v nadstavenom čase Somarriba.

Švédsko 

Vo Švédsku stále pokračuje príprava na novú sezónu, hocí jej štart je odložený minimálne o tri mesiace. Prvé stretnutie ligy sa malo pôvodne uskutočniť  piateho apríla. no najskôr sa tak stane v terméni júlovom.

Obujú si hráči Kalmaru a Jonkonpingu, Markarydsu IF a Dellary Pjateryd kopačky vrámci priateľských klubových zápasov, napriek odloženiu ligovej súťaže? Ak áno, favoritmi bude Kalmar a Markaryds IF. 

Pingpong

Najväčším prekvapením dňa je stolný tenis. Takzvaný pingpong. V Rusku, na Ukrajine a v Česku (!!!) sa hrá a odohrá vyše 200 zápasov len počas dnešného dňa. V Rusku normálne prebieha ligová súťaž, na Ukrajine sa hrá o TT Cup. V Česku TT Star Series.

Jasné pri pingpongu sú hráči od seba relatívne ďaleko. Ďalej, ako dva metre, ktoré odporúča WHO. Rusko sa tvári, že sa ich koronavírus netýka, Ukrajina ho ale berie vážnejšie. No ale turnaj v Česku?

Český pingpong naživo v apke Tipsportu.

Na dostihy a najmä eŠporty bude ešte času dosť. Dnes len vedzte, že aj tie sú v ponuke zápasov, ktoré môžete z domu sledovať.

Čítame sa aj zajtra? TakUrčitee!