Nedeľa, 19. máj 2024

To najlepšie z ničoho: Ni-ca-ra-gua

SITA/AP Photo/Julio Cortez

Dnes, hoci je streda, športový program je opäť o niečo chudobnejší, ako včera. Mjanmarsko sa pridalo ku krajinám, ktoré stlačili pauzu na prebiehajúcom ročníku futbalovej ligy.

Nevadí, stále čosi zostalo v hre.

Ako skončil siedmy zápas?

Včera sme sa na tomto mieste rozplývali nad siedmym zápasom semifinále playoff hokejovej Extraligy. Tej v Bielorusku. Krajine, ktorá je blízko Černobylu (pozdravujem diskutérov a ďakujem za spresnenie).

Do finále po výhre 1:0 postúpili hokejisti Soligorska. Rozhodol Iľja Kambovič svojim druhým gólom vo vyraďovacej časti. Padol v presilovke v poslednej tretine. Po zápase hráči víťazov celkom určite objímali svojho brankára, keďže sa mu podarilo čosi málo vídané.

Hráči Grodna nestrelili Soligorsku gól na domácom ľade ani v treťom zápase po sebe. Podarilo sa im to len v prvom semifinálovom zápase, ktorý vyhrali 4:2. Ostatné tri, ktoré sa v Grodne hrali, získali pre seba hráči Soligorska na nulu. Vo finále ich čaká Junosť Minsk.

Nikaragua

Futbal sa dnes hrá na troch miestach na svete: v Nikarague liga, v Rusku a Švédsku prípravné zápasy. Poďme najprv do Nikaragui, kde je síce národným športom bejzbol, futbalovú repre ale v 80. rokoch minulého storočia trénoval aj Slovák Ján Fülöp.

Líder tabuľky – Diriangen – hrá na ihrisku posledného tímu Clausury. Sabanas dal zatiaľ len šesť gólov v desiatich zápasoch a získal v nich bodov päť. Keď k nim dnes neskoro večer čosi pridá, bude to skôr zázrak. Diriangen neprehral posledných päť zápasov.

Okrem týchto dvoch sa hrajú aj ďalšie dva zápasy. Druhý tím v tabuľke Managua hrá na tráve šiestej Chinandegy a tretie Esteli cestuje do Ocotalu. Krásne názvy klubov, len čo je pravda. Ani neviem, či som ich správne vyskloňoval. Real Madriz dnes nehrá.

Zvyšok sveta

Saturn Ramenskoje pokračuje v prudkej príprave, v čase písania článku už vyhráva nad rezervou Volgogradu. V Rusku sa hrajú ešte dva zápasy a vo Švédsku šesť. Pardón, sedem. Kopačky si skrížia aj Švédky v zápase Ljungby – Alvesta. Nájdete ich tradične na Flashscore.

A ak tam nájdeme niečo aj zajtra, čítame sa znova. Dovtedy si nezabudnite zahrať v našom Kvíze bez stresu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera