Streda, 17. júl 2024

To najlepšie z ničoho: Real, Inter, Atletico a Premier League na Jamajke

SITA/AP Photo/Matt Slocum

Ponuka športového vyžitia je deň za dňom chudobnejšia a chudobnejšia. Dnes ale vybehnú na ihriská aj veľké klubové značky.

Real, Inter, Sporting aj Atletico

Vedeli ste že v nikaraguiskej najvyššej súťaži hrá Real? Dokonca Real Madriz? Koľko neplatenej reklamy musel vo svete získať za každý preklep nepozorného novinára! Na rozdiel od Realu Madrid obsahuje ich wikipédia len jednu vetu. Nad dnešným ránom nášho času Madrizistom zápas nevyšiel, tímu Esteli podľahli nikaragujské pusinky vonku 0:4. Bez divákov, tak tú hanbu aspoň nikto nevidel.

Inter a Atletico hrajú na Burundi. Dnes ale nie proti sebe, klub Inter Star proti Flambeau de Centre. Atletico Olympic zas proti Vital O v tamojšej Primus League. Obe slávne značky šliapu ale vody pod priemerom tabuľky a nerobia tak svojmu menu v krajine najlepšie meno.

Sporting de Cabinda hrá Girabola League, čo bude možno ideálna otázka do futbalového kvízu Stana Staška. V akej krajine sa hrá liga s názvom Girabola? Správna odpoveď je – v Angolskej. Ak si chcete zahrať v aktuálnom, premiérovom TakUrčitee Kvíze bez stresu, nech sa páči.

Jamajská Premier league

My sa však dnes sústredíme na karibské vody, konkrétne na Jamajku. Panuje tam priaznivé počasie a len 19 potvrdených prípadov ľudí nakazených koronavírusom. Možno práve preto sa v tejto časti Karibiku stále kope do lopty. Premier League – PREMIER LEAGUE – bude pokračovať zápasmi 31. kola.

Súťaž má 12 účastníkov. Vypadávajú dvaja, prvá dvojica sa automaticky kvalifikuje do semifinále play-off. ďalšie štyri mužstvá bojujú vo štvrťfinálovej fáze.

Úradujúcim šampiónom je klub Portmore United. Upútala nás informácia, že sedemnásobnému majstrovi stačí štadión kapacitne na úrovni našich priemerných hokejových hál. Podľa rôznych internetových zdrojov má buď dvoj, alebo trojtisícovú kapacitu. Momentálne im však patrí až delené tretie miesto v tabuľke s 8-bodovou stratou na lídra Waterhouse.

Súpiska United obsahuje samých domácich reprezentantov, márne však na nej hľadáme potomka Marleyho, či Usaina Bolta. Brankár sa volá Shaven Paul, či chodí na každý zápas oholený, nevieme. Dnes cestujp obhajcovia jamajského titulu na “Príjemnú horu,” čiže do Mount Pleasant. “Horári” prehrali z predchádzajúcich piatich zápasov len jeden. Budú to mať ťažké.

Austrálčania, Bielorusi ani Švédi neprestávajú

Zástavu športovéh boja v ťažkých časoch držia vztýčenú v Austrálii (futbal a aj ten ich futbal), v Bielorusku (dnes hokej) a vo Švédsku, kde z nejakého dôdovu stále drtia prípravné zápasy. Asi sú už v tréningovej fáze na budúcu sezónu.

Ak sa ani v pondelok neprestane hrať na góly a o body, čítame sa znova.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera