Nedeľa, 26. máj 2024

To najlepšie z ničoho: Šláger dňa v Arube

AP Photo/Sergei Grits

Keďže koronavírus si dáva celosvetové turné spolu so Special Guest Crash of Economics, športové podujatia dostávajú jednu ranu za druhou. Sú ale miesta, kde sa stále hrá a disciplíny, ktoré ani COVID-19 nezlomí.

Športový absťák, diel druhý ukáže odvážlivcov, ktorí ešte nezišli z ihrísk. Ponuka je každým dňom kratšia, preto dnešný diel bude z časti cestovatelský. Vedeli ste, že existuje štátik s názvom Aruba?

A vôbec, čo ponúka v piatok Flashscore?

Futbal

Aruba je malý štátik pár kilometrov od Venezuely, sám neviem, kde presne. Patrí pod správu Holandského královstva. Štíhla krajina meria 30 km na dĺžku a 10 na šírku. Obýva ju zhruba 100 tisic Arubčanov. Taká Petržalka v Južnej Amerike. Hlavné mesto sa volá Oranjestad a práve tam sa bude hrať šláger kola. Hodinu po polnoci sa odohrá duel, v ktorom sa celky La Fama a Britannia budú snažiť vyhnúť zostupovému pásmu. 

Síce bez divákov, ale stále pokračuje austrálska futbaová liga, ktorú som minulý týždeň zbadal na slovenskom programe Arena sport. Dnes sa hrajú dva zápasy a ďalší – rovnako bez divákov – by sa mal hrať v sobotu ráno.

Svoj vlastný život si žije bieloruská futbalová liga. Dnes sa predstaví v prvom kole nového ročníka úradujúci majster, Brest. Po včerajších výsledkoch, kedď obidva zápasy priniesli šokujúce prekvapenia a výherné kurzy 9,0. Veselo dajte dvojku s kurzom cca 18. V krajine súdruha Lukašenka je zjavne možné všetko.

Ženský volejbal

V krajine polmesiaca sa hrajú alternatívy k derby Bratislava – Košice. Turecko pravdepodobne uvidí dva zápasy nadstavbovej časti 1. divízie v skupine o udržanie. S úderom poludnia nášho času sa na palubovku dostavia hráčky Ankara PTT a Beylikduzu. Hosťky sú v pozícii absolútnych outsideriek. Po 22 zápasoch majú na konte tri body so skóre 5:64. Domáce majú na konte 26 bodov a skóre 34:46. Favorit zápasu je jasný. PTT v ideálnom scenári vyprevadí súperky z haly po troch setoch. Beylikdusu je istanbulská provincia takže by zápas mohol mať derby nádych. Len v týchto časoch nie veľmi hlboký, radšej. 

Aj druhé meranie síl by sme mohli definovať ako súboj medzi “Dávidovou a Goliášovou,” aspoň tak hovorí bodový rozdiel. Ankara Karayollari privítajú hráčky Besiktasu. 13-bodový rozdiel v tabuľke favorizuje domáce hráčky, po posledných štyroch vzájomných zápasoch je bilancia 2:2. Zápas môže skončiť päť-setovú drámou, tri zo štyroch zápasov sa hrali až do úplného vyšťavenia diváka. Aj volejbalová lopta je ale guľatá a aj v tomto športe sa zápas začína od 0:0 .Stať sa môže čokoľvek, aj keď bookmakeri v tom majú jasno. 

E-Športy 

Na charitatívnu vlnu prešiel e-sport. Už ste dúfam vygooglili, čo je LOL a čo CS. Dnes môžete znova. Zistite si čo je DOTA2. Práve v tejto hre sa dnes v Ázii odohrajú tri charitatívne zápasy pod názvom WESAVE! CHARITY PLAY.

E-sporty majú dnes na pláne európsky šampionát v hre League of Legends (LOL) a rozostupy v prvej šestke zaručujúcej play-off sú také malé, že by z toho aj mladí hygienici ošediveli.

G2 Esports vedie tabuľku s 11 bodmi a šiesty tím MAD Lions má len o tri menej. Prvé dva kolektívy majú istotu postupu do semifinále. Pod čiarou play-off by mohol byť obľúbený klub Richarda Sulíka – Excel esports. Stráca na Levov jediný bod.

V rozpise zápasov svieti aj Shalke 04. Gelsenkirchenčania si to rozdajú s Misfitsom. Na minulom ročníku skrížili herné mašiny štyrikrát a 0:4 triumfovali 4:0 na zápasy. Dnes bookmakeri favorizujú Misfits, lebo vo februári vyhrali. Zápas si budete môcť pozrieť pravdepodobne na platforme Twitch. 

Hrajú sa aj “Counter-Strajky”, “Doty” a rôzne iné hry. Chvíľu sme nevedeli, či nás pri písaní ruší hluk z chladiacej podložky, alebo počujeme škrípanie zubov športových priaznivcov, že sme sa opovážili zaradiť šampionát v PC hrách medzi športy. Zvykneme si.

MMA 

Koronavírus sa zjavne netýka borcov a borkýň, čo si radi nakladajú do tela v súbojoch v klietkach. Dať si do tela sa vraj chystajú zápasníci MMA. Lepšiu šancu chytiť novú pliagu v boji potu, telesných tekutín a krvi by nevymysleli ani v Číne.

Sľúbené sú zápasy v bantamove, ľahkej, mušej, perovej, strednej, aj welterovej váhe. Myslím, že väčšina má čo googliť ďalšie hodiny domáceho väzenia. 

Ak bude o čom, čítame sa zajtra.

K článku svojou vrchovatou mierou prispel aj Tomáš Tomeček.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera