Sobota, 25. máj 2024

Tom Brady, Rafael Nadal aj Peter Sagan? Ako by vyzerala najlepšia športová jedenástka súčasnosti na futbalovom ihrisku? Predstavujeme Ultimate Non-football Eleven

SITA/AP Photo/Matt Ludtke

Čo má Rafael Nadal spoločné s Petrom Saganom? Obaja hrajú v našej aktuálnej nefutbalovej jedenástke. Ale poďme poporiadku.

Futbalový tím najlepších aktívnych športovcov

Vytvoriť kvalitný futbalový tím z tých najlepších aktívnych športovcov vôbec nebolo ľahké. Budget síce máme v Tak Určitee krajne neobmedzený, no namiešať správnu tímovú chémiu silných športových osobností vedia len tí najväčší, doslovazdratý krčmoví odborníci.

Myslíš, že partíš medzi nich? Tak si to kludne vyskúšaj.

Obrana a kraje ihriska

Začnime rovno v strede obrany pri asi najneznámejšom mene našej zostavy Dustinovi Johnsonovi (GOLF). Od priebežne vedúceho muža svetového golfového rebríčka očakávame, že do hry vnesie pokoj a chladnú hlavu. Jeho dlhé pasy za obranu súpera by mali nachádzať hlavne rýchleho Maxa Verstappena (F1), ktorý myšičkami v šestnástke robí obrancom náramné problémi. S nízkym ťažiskom je nebezpečný aj na mokrom teréne a v zápale boja dokáže vybojovať nejednu penaltizáciu.

Keďže hráme na troch stopérov, kraje obrany sú zamerané hlavne na defenzívne úlohy. Po ľavačke Connora McGregora (MMA) v podstate neočakávame žiadne súperove útoky. Keby aj k nejakému prišlo, horkokrvný Ír by si s nimi mal rýchlo poradiť. Samozrejme, vnímame riziko neželaného vykartovania sa. Na pravej strane nastupuje Ronnie O´Sullivan (SNOOKER) momentálne asi najlepšie vypichujúci hráč na trhu. Ako jediný dokázal na sústredení poraziť McGregora v pití Whiskey, takže sa zároveň stáva kapitánom našeho výberu. Na ľavú stranu stredu ihriska sme hladali rýchlonohého ľaváka s precízne rotovaným centrom. Do oka nám padol Rafael Nadal (ATP) ako ideálny adept na túto pozíciu. Dúfame že našu dôveru nesklame, v príprave sme ho doposial videli hrať iba na antuke.

Záloha a ofenzíva

Z Rafových centrov je pripravený z hranice malého vápna bez väčších problémov zavesiť robustný útočník LeBron James (NBA), ktorý tvorí s Verstappenom výborne dopĺňajúcu sa útočnú dvojičku. Ak by sa mu aj skórovať nepodarilo a center by minul jeho pozoruhodný výskok, na úrovni bránkovej čiary pri zadnej žrdi by mal byť prvý slovák Peter Sagan (BOH), ktorý loptu poľahky s rukami za chrbátom doťukne do brázdnej brány, udržujúc si stabilitu v každom ťažkom súboji.

Chochmes a mozog našeho mužstva tvorí dvojica Steph Curry (NBA) a Tom Brady (NFL). Ich prehľad v hre, Bradyho cit pre rozohrávku, Stephova práca s loptou a zakončenie spoza šestnástkového oblúka, by mali byť esenciou k ovládnutiu diania na ihrisku. Keby sa náhodou im dvom veľmi nedarilo, na pozícii podhrotového hráča máme Connora McDavida (NHL). Ten dá tak či onak hetrik a ešte si na dva góly prihrá sám.

Brankár a trénerská lavička

Aj k takému kvalitnému ansámblu potrebujete osobnosť, na ktorú sa dá spolahnúť medzi troma žrďami. A tou je urastený receiver Rob Gronkowski (NFL), ktorý by mal chytiť všetko čo poletí okolo. Minule chytil na promo akcii loptu, ktorú mu zhodili z vrtuľníka.

Na trénerskú stoličku zas uznávanú a rešpektovanú personalitu, ktorá udrží chlapcov na uzde a zároveň z nich vyžmýka to najlepšie čo v nich je. Preto sme angažovali legendárnu strategičku spod Čebraťa Natáliu Hejkovú, s ktorou sa ešte doteraz tiahne omamný zápach úspechu od jej slávneho posobenia Ružomberku v meste toaletných paierov.

Tak čo? Poskladáš tím, ktorý nám može konkurovať? My nastupujeme takto:

Gronkowski – McGregor, D. Johnson, O’Sullivan – Nadal, Brady, Curry, Sagan – McDavid – LeBron, Verstappen (trénerka Hejková).

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera