Štvrtok, 25. júl 2024

Tréner Ščasný do Nitry prišiel, videl a odišiel. Za 17 dní

FOTO TASR – Martin Palkovič

Michal Ščasný po sedemnástich dňoch skončil na pozícii trénera FC Nitra, odohral iba dva prípravné zápasy. Od leta 2019 bol už ôsmym klubovým koučom.

Bývalý hráč Sparty Praha, Viktorie Žižkov či Tatrana Prešov prišiel do Nitry v nie príliš priaznivej situácii. Mužstvo fortunaligového účastníka sa na jeseň rozpadlo. Zmluvy po novom roku nepredĺžili deviatim futbalistom. Odišli najväčšie opory, zmenil sa tréner.

Ščasný prišiel

Išiel som do klubu, o ktorom som bol presvedčený, že sa nejakým spôsobom dáva dokopy a chce sa vyliečiť zo situácie, ktorá tu niekoľko rokov bola. Nie som kaskadér a neprikývol by som, ak by šlo o problémové prostredie,“ uviedol v rozhovore pre SME iba pred pár dňami. Ščasný veril, že klubu dokáže pomôcť a využije trénerské skúsenosti z Fortunaligy, ktoré získal v Senici aj Trnave.

Ščasný zistil

Po druhom prípravnom zápase s FC ŠTK 1914 Šamorín (2:4) chýbalo nitrianskym futbalistom všetko – bránenie, súhra, útok. Na ihrisku pôsobili nekoncentrovane a rozhádzane. Frustrácia trénera Šcasného bola zjavná. Nie je čo hodnotiť. Ja som iba rád, že sme dostali takúto lekciu a že konečne začneme robiť na tom, aby prišli normálni hráči do klubu, uviedol pre rozhovor mynitra.sme.sk.

Ščasný odišiel

Po zápase so Šamorínom povedal, že kvalita akutálneho kádra v Nitre stačí na stred druhej ligy. Ak neprídu noví hráči, nechce sa podpísať pod vypadnutie.

Momentálne je tu päť-šesť hráčov do základnej jedenástky, ostatní môžu, dajme tomu, naskakovať v priebehu a o pol roka hrať v základe. Jednoducho tu teraz nie je kvalita. Mali sme rozrobených nejakých hráčov, trvalo to, medzitým podpísali inde,“ frustrovane reagoval po prehre.

A vzápätí v klube skončil.

❌⚽ ŠČASNÝ PO 17 DŇOCH SKONČIL V NITRE! Tréner Michal Ščasný po vyše dvoch týždňoch skončil na lavičke FC Nitra. Tím…

Uverejnil používateľ Šport v RTVS Štvrtok 21. januára 2021

Michal Ščasný skončil predčasne aj vo svojom treťom pôsobisku na pozícii hlavného trénera. V Trnave vydržal 180 dní, predtým v Senici 220. Pôsobenie v Nitre sa zapíše k najkratším vo Fortuna lige.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera