Streda, 17. júl 2024

Kým Spartak s Rakówom hral, Ivi strieľal góly

Ján Janočko Ján Janočko 05.08.2022
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Všetci sme dúfali, len to nejak nevyšlo. Trnavský Spartak včera doma vyzval poľský Raków Częstochowa v zápase Európskej konferenčnej ligy. Favorit bol jasný a hoci domáci nehrali zle, napokon svietil na tabuli výsledok 0:2. Škoda. Tento text sa mi píše ťažko, ale nejak to zhodnotiť treba.

Hrdina zápasu

Hovorilo sa o tom, upozorňovali sme na to aj v našom rozhovore, boli toho plné médiá. Ivi Lopéz hral včera na nižšom leveli obtiažnosti ako zvyšok osadenstva na ihrisku. Keby mali Spartakovci aj po osem nôh, stále by našiel šancu, ako cez nich prejsť. A ak by aj nie, nejako by ho nakoplo šťastie, aké mal pri prvom góle. Jednoducho je ten typ hráča, ktorý ak má svoj deň, nemáte šancu zabrániť aby skóroval. On skóroval dvakrát. Toto asi nebude celkom ten futbalista, ktorého bežne vidíte v našej lige. Ale ani v tej poľskej. Ivi Yoyo Ivi…

Toto som fakt nečakal

Pokrik Ria, ria, Hungaria od fanúšikov hostí. Vedeli, že domácich ním vyprovokujú a muselo im byť jasné, čo spustia. Snažil som sa v tomto akte nájsť nejakú logiku, ale stratil som sa viac ako trnavská ofenzíva. Očakával som skvelú atmosféru (bola), vysokú návštevu (nie som úplne spokojný), vyrovnaný zápas (dajme tomu), zaujímavé choreo v úvode (bolo), ale či majú v Poľsku uhorský týždeň v Lidli alebo sa chlapcom z Čenstochovej niečo porobilo… To si ozaj neviem vysvetliť.

Moment zápasu

Ozaj neviem vybrať nič iné, len ten prvý gól.

Fakticky rozhodol o zvyšku stretnutia, ktoré nemal Spartak zle rozbehnuté.

Súhra nešťastných náhod, skoro ako z filmu.

Asi si domáci vybrali všetku smolu sveta v jednom momente.

Jasné, dalo sa to ubrániť, ale ten Ivi…

Dobre, keby bol na zápase prítomný VAR, bolo by to celé inak.

A čo odveta?

Čenstochová je známe pútnické miesto, ktoré navštevujú tisícky veriacich. Veriaci musia byť aj Trnavčania. Musia veriť v zázrak a v to, že otočia nepriaznivý stav, čo bude úloha nadľudského charakteru. Ešte nemožnejšie to vyzerá v ligovom kontexte – veď Trnava stratila body s Podbrezovou a prehrala aj s Banskou Bystricou.

Neviem, či modlitby pomôžu ofenzíve Trnavy, ale neexistuje lepší čas na jej prebudenie. V útrobách štadióna sa po zápase veľa hovorilo o tom, že výsledok pre domácich bol príliš krutý vzhľadom a predvedenú hru. Bol? Možno. Bolo však z čoho dať gól a zvrátiť zápas? Sotva.

Spartak teraz potrebuje nakopnúť ofenzívu. Nielen premeniť šance, ale ich aj vytvoriť. A nedostať pri tom góly. Šance Trnavy sú minimálne a ak by som mal euríčko, asi by som zaň nepodal. A ak sa Spartaku podarí postúpiť, budú jeho fanúšikovia chodiť každý august do Poľska na ďakovnú púť k Zázraku v Čenstochovej.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera