Utorok, 21. máj 2024

Úplne neobjektívna futbalová módna polícia: Slovenské dresy budú patriť na šampionáte k najkrajším

TASR - Henrich Mišovič

Od milánskej módy po stopy pneumatík a retro cyklistické dresy. Toto je TakUrčitee rebríček najkrajších dresov, ktoré si oblečú futbalisti na turnaji EURO v lete roku 2021.

24. Rusko

Ani ruský orol nezachráni vizáž retro cyklo dresov. Už teraz ich viete kúpiť v zľave do výšky 75 % a to sa šampionát ešte nezačal.

23. Turecko

Na červený podklad dokresliť kosák a kladivo a je vymaľované, tento model sme videli pred rokmi. Vynikajúci variant majú Turci, sa dá použiť aj ako tričko. V Nemecku, alebo tak.

22. Poľsko

Biele dresy pre domáce zápasy vyzdvihujú zlatú éru poľského futbalu v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch. Tomu sa prispôsobil aj dizajn. V polo štýle bude Lewandowski vyzerať ozaj dobre. Len nech proti našim nestrúha vysmiate pózy po góloch.

21. Rakúsko

Rozhovor na zväze v Rakúsku mohol pravdepodobne prebehnúť aj takto: „Dajte mi domáce dresy Japonska z roku 2018, prepnite farby a potlačte logom Rakúska.

20. Portugalsko

Obhajcovia titulu majstrov Európy zvolili v zápasoch, v ktorých budú domácimi polo rubínové košele so zelenými šortkami, ktoré nemali na šampionáte od roku 2004. No a zápasy vonku budú hrať v niečom asi dúhovom.

19. Maďarsko

V záplave červených dresov tomu maďarskému dodáva šmrnc ostrý výstrih s výrazným zeleným lemom.

18. Švédsko

Je škoda, že v týchto dresoch neuvidíme Zlatana Ibrahimoviča. Alebo aj naše šťastie. Uvidíme.

17. Španielsko

Vyzerá to, že niekto rozkladal papierového draka a položil ho na dres. Alebo ho zabudol iba vyžehliť.

16. Francúzsko

Červený pruh, ktorý perfektne rámuje galského kohúta, je návratom na víťaznú vlnu k majstrovstvám sveta 1998. Z vnútornej strany dresu nájdeme odkaz sloboda, rovnosť, bratstvo.  

15. Anglicko

Dresy s golierom by sa dali využiť aj na bežné nosenie. Veď o to ide, nie?

14. Dánsko

Dánsko ako čierny kôň turnaja by mohol prekvapiť v domácich dresoch pripominajúcich Arsenal Londýn. To znamená, že by sa mohli nedostať do najlepšej štvorky.

13. Česko

Lipové dresy vzbudili u susedov rozruch. Pred šampionátom k tradičnému peknému a decentnému červenému českému levovi pribudla biela verzia. Radšej ju nebudeme ukazovať na fotke.

12. Fínsko

Spoločnosť Nike otočila fínsku vlajku vo Photoshope, hodili na ňu niekoľko prechodových efektov a povedali si: Máme to!

11. Wales

Od kedy hrá na EURO Austrália?

10. Švajčiarsko

V zápasoch, keď budú hosťami nastúpia Švajčiari s obtlačkami horských masívov, ktoré symbolizujú štyri národné jazyky.

9. Severné Macedónsko

Severné Macedónsko zvolilo dlhoročnú klasiku v bielom a červenom vydaní.

8. Ukrajina

Pozerať sa na toľko žltých dresov je ako pozerať sa do slnka. V Rusku by ste ich našli na chvoste rebríčka. Na hrudi je silueta ukrajinských hraníc, ktorá zahŕňa aj územie Krymu.

7. Nemecko

Červená, žltá a čierna na rukávoch sú skvelým príkladom jednoduchosti.

6. Chorvátsko

Chorvátska šachovnica patrí medzi stálice, ktoré ľahko priradíte ku krajine.  Ako alternatívu si zvolili čiernu verziu.  

5. Škótsko

Vodorovné pruhy na tmavomodrom pozadí pôsobia naozaj jednoducho a zaslúžia si miesto v TOP 5.

4. Slovensko

Tesne pod stupňami víťazov sa umiestnili dresy s dvojkrížom na hrudi. Pri pohľade na slovenské farby máte pocit, že sa potápate hlboko v mori. Len nech to nebude more sĺz.

3. Belgicko

Na prvý pohľad to vyzerá, že dresy prešlo niekoľkokrát nákladné auto. Belgičania majú ale tradične solídnu módnu výbavu na ihrisku.

2. Holandsko

Ak prižmúrite dosť silno oči v pavúčej sieti oranžových dizajnov zbadáte leva. Nevyhrali v podobných EURO 1988?

1. Taliansko

Jemnosť a elegancia. Talianski futbalisti budú pôsobiť na ihrisku veľmi štýlovo. Sú predsa Taliani.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera