Piatok, 17. máj 2024

Utrpenie v Komárne a nulová trpezlivosť Kubínčanov. Krátky report z druhej ligy

Matej Valkár Matej Valkár 16.08.2022
Zdroj: Šimon Pavlišin/Facebook.com/fckosice.sk

Aj o Druhej lige si občas niečo povieme.

Za utrpenie v Komárne by sa nehanbila ani Barcelona

Plný očakávaní som sa pustil na zápas, ktorý som textovo som komentoval v onlajn prenose. Komárno hostilo Humenné, domáci v sezóne ešte neprehrali. Čo by sa mohlo pokaziť? Všetko! Prvý polčas nepriniesol na juhu Slovenska absolútne nič. Vzhľadom na pokriky divákov na štadióne som asi nebol jediný, kto už nechcel v druhom vôbec pokračovať.

Našťastie sme po prestávke videli šance (konkrétne jednu jedinú), no ako sa vraví, lepšie málo než nič. Futbalisti mali šťastie, že sa v ligových zápasoch nepredlžuje. V predĺžení by v sobotu neskóroval v Komárne ani sám Lewandowski.

Divákom v Kubíne došla trpezlivosť?

Košičania nastúpili v poslednom Dolnom Kubíne. Domáce tribúny najskôr pôsobili optimisticky. Diváci pekne fandili, bolo ich počuť a nič nenasvedčovalo katastrofe. Až kým sa nezačalo zvyšovať skóre v prospech hostí. O štyri kúsky sa postarali Jonec, Martinez a dvojgólový Liener. Pozornosť strhla aj dvojica súperiacich obrancov, skoromenovcov. Za domácich hral Michal Janec, za hostí Michal Jonec. Pochopiteľne bol šťastnejší stopér Košíc.

Keď už domáci vysoko prehrávali, Kubínčanom došla trpezlivosť. „My tu Laca Pecka nechceme,“ kričali tak hlasno, aby to každý počul. Iste, tím je beznádejne posledný a v zápase zaslúžene prehral, no iba vina trénera to úplne nebude. Kvalita kádra Dolnokubínčanov by sa dala prirovnať k minuloročnému účinkovania nováčika z Námestova.

Treťoligový káder nemá v druhej lige veľké šance.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera