Nedeľa, 30. jún 2024

V Lige majstrov môže zachrániť Liverpool asi naozaj len Budapešť

Ján Janočko Ján Janočko 10.03.2021
FOTO - SITA/Brunskill/Pool via AP

Dnešný komentár možno bude menej o tom, čo sa deje na ihrisku a viac o tom, čo sa deje v hlavách fanúšikov. Keďže sa snažím čosi napísať pred každým zápasom Liverpoolu, aj odveta osemfinále Ligy majstrov je dobrou príležitosťou poslať svetu svoje myšlienky. 

Lekcia z geografie

Mám kamaráta, ktorý šport sleduje len okrajovo. Vie, kto je Vlhová, vymenoval by pár zlatých chlapcov, vie dokonca aj to, čo je 4-4-2. Ale keby som sa ho spýtal na vedúci tím Premier League, netušil by. Baví ho však takzvaná športová geografia, preto sa vždy potešil, keď som mu posielal napríklad zápis zo zápasu Pohronia s Trenčínom, ktorý sa hral, navzdory všetkému, v Žiline. Pred pár dňami som mu poslal takúto správu: 

Dám ti jeden príklad zo života. Tento týždeň sa hral zápas Ligy majstrov. Lipsko hralo s Liverpoolom, prvý zápas osemfinále. Lipsko bolo vedené ako domáci tím, takže sa hralo kde? Správne, v Budapešti.

Odveta sa hrá tak, že ten, čo bol v prvom kole domáci, bude teraz hosťom a teda má cestovať na štadión súpera. Takže v tomto prípade bude domácim Liverpool, Lipsko sú hostia. Kde sa teda bude hrať? Správne, opäť v Budapešti.

Lekcia z nádeje

Ak nás, fanúšikov Liverpoolu, posledné týždne niečo učia, tak je to okrem geografie aj trpezlivosť. Moja pamäť nie je z tých najlepších, ale čo ja pamätám, tak nepamätám, žeby bolo tak zle, že by sa náš tím v lige tak trápil. Oči vraj treba uprieť k Lige majstrov. Súhlasím a ironicky dodávam, že aj s pohodlným dvojgólovým náskokom sa dá ešte pohodlnejšie vypadnúť. Ale nepripúšťam si to.

Prežili sme si s Liverpoolom zlé časy, horšie časy, mizerné časy, dokonca aj Balotelliho. Prežijeme aj toto. Treba veriť, lebo ono ani nič iné veľmi neostáva. Treba veriť Kloppovi. Aj Gary Neville mu verí a my mu musíme veriť napriek tomu, lebo on síce tvrdí, že Klopp má ďalších päť rokov v klube istých, ale svojho času radil Liverpoolu aj to, nech sa vykašle na Ligu majstrov po remíze s Bayernom 0:0 na domácej pôde v osemfinále. V sezóne, keď Liverpool Ligu majstrov vyhral. 

Lekcia z vernosti

Prvý zápas Liverpool vyhral 2:0 po góloch Maného a Salaha. Dnes zrejme nenastúpi Firmino, ktorý má poranené koleno a okrem neho všetci stopéri, ktorých mená poznáte.

Cez víkend to Liverpool skúšal s novou obranou. Vidieť dvakrát Williamsov na jedno športovom podujatí v nedeľu popoludní sa tak podarí pri pretekoch F1 a po novom aj pri zápasoch Liverpoolu. Tretí Williams do partie mohol byť ešte Robbie a štvrtý Robin. Aj tak by to The Reds nepomohlo.

Dnes však očakávam návrat minimálne „corner taken quickly“ Trenta Alexandra-Arnolda a o čosi silnejšiu zostavu, než hrala cez víkend s Fulhamom a len potvrdila, že keď sa nedarí, tak už to stojí za to.

Na druhej strane, zmena prostredia môže hrať v prospech Kloppovcov. Nehrať na Anfielde je pri tejto deke, ktorá statočne pokryla celý Liverpool vlastne výhodou. Proti sebe dnes budú stáť tímy, v totálne opačnom rozpoložení. Kým Lipsko vyhralo posledné 4 zápasy a stíha v lige Bayern, Liverpool… No, však viete.

Aj dnes bude chýbať dvanásty hráč, aj dnes sa bude fandiť len telepaticky. Aj to však treba skúsiť a ukázať, že človek fanúšikovského typu vie byť aj verným jedincom s občasnými sklonmi k hľadaniu nádeje v zdanlivo beznádejnej situácii.

Ďalšie články o futbale

Odoberať Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera