Nedeľa, 26. máj 2024

Video Milana Škriniara vo vzdušnom šúboji: Trápna filmovačka, alebo pochopiteľná reakcia?

Najprv si pozrite video, na ktorom padá Milan Škriniar na zem po hlavičkovom súboji s protihráčom v nedeľňajšom milánskom derby AC – Inter.

Videli ste Milanov pokus o nafilmovanie faulu vo vzdušnom súboji? Alebo reakciu na úder do tváre?

Zdá sa, že aj na prvý pohľad jasný video záznam môže mať viac, než len jedno vysvetlenie. A na druhý pohľad sa zdá, že názor fanúšikov sa bude odvíjať najmä od toho, komu držia palce.

Keď fandíte AC

Ak ste fanúšikom AC Miláno, po nedeli nemáte najlepšiu náladu. Emócie po Derby della Madonnina ešte nevychladli, rosso-neri prehrali na domácej tráve, ktorú stále zdieľajú s mestským rivalom, 2:3. Oba tímy z Milána hrajú o tretie miesto, desať kôl pred koncom Inter po výhre AC preskočil.

Je preto logické, že nehľadáte poľahčujúce okolnosti. Obžaloba je jasná, trestný čin simulovania. Na jednu úroveň s Neymarom s ním! Škriniar – NeŠkriniar, trápna samofacka nemá na ihrisku čo robiť.

Rozhodca – buď skutočný, alebo ten, čo VARí z videa – mal nefér praktiku odhaliť a potrestať. Minimálne žltou kartou a doživotnou hanbou.

Keď fandíte Interu

Keď fandíte Interu, nepostačí jedno pozretie inkriminovaného zákroku. Púšťate si ho viackrát, v kritických pasážach spomaľujete. Hľadáte, ako by sa dal pohyb Milanovej pravačky smerom k vlastnej tvári vysvetliť. A nachádzate.

Pri podrobnom rozbore elektronickou ceruzkou by sme mohli zočiť, že lakeť útočníka predsa len mohol naraziť na tvár slovenského obrancu. Asi to nebol úder, ktorý by lámal kosti a spúšťal lavínu krvi z nosa. Futbalistom ale stačí málo, aby v prvom momente reagovali aj na jemný dotyk.

V takom prípade je automatická snaha o chytenie dotknutého miesta pochopiteľná. Nebola to teda teatrálna facka, ale skôr snaha o kontrolu, či má Milan na mieste nos, prípadne všetky zuby. Že to z dvoch uhlov kamery vyzerá ako jasná a vedomá snaha o filmovanie, je druhoradé.

Verdikt Neobjektívneho portálu

Na video sme sa pozerali, najmä po tom, čo sa o ňom na Facebooku celkom živo diskutovalo, asi desaťkrát. No dobre, tridsaťkrát. Keby sme boli porotou v americkej kriminálke, obvineného by sme odsúdiť nemohli. Na to sú potrebné dôkazy, zabraňujúce akejkoľvek pochybnosti.

Poľahčujúcou okolnosťou je určite fakt, že ide o Slováka. Milana Škriniara poznáme ako férového futbalistu. Hoci sa naňho po rokoch v talianskom futbalovom systéme mohlo naňho čo-to z tamojšej futbalovej kultúry a “taktiky” nalepiť, stále si nemyslíme, že ide o simulanta, ktorý potrebuje prihrávať v osobných súbojoch.

Prudký pohyb rukou navyše skutočne mohol byť reakciou na dotyk v súboji. Ak ale uvidíme ešte jeden podobný súboj, pri ktorom kamery opäť ukážu čosi podobné, začneme o Milanovej čistote pochybovať.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera