Nedeľa, 30. jún 2024

Víkendové ťaháky – Adiós a Wiedersehen

Foto SITA/AP

Minulý víkend sme sa rozlúčili s Angličanmi. Po hokejovom šampionáte sa s nimi rozlúčime po druhý raz, no máme tu dve čistoanglické európske futbalové finále. Fanúšikovia Premier League tak môžu plesať.

Popri tom ako sa budú na ľadovom šampionáte naši zas raz snažiť o zázrak a spoliehať sa na pomoc druhých, niektorí z vás budú možno chcieť prepnúť radšej na futbal. Máme tu posledné ťaháky s La Ligou a Bundesligou. Nech sa páči

Bayern – Frankfurt (sobota 15:30)

Víkend nám otvorí práve záver nemeckej ligy. Bayern remízou na pôde Lipska rozdúchal iskierku nádeje pre Dortmund. Z tej sa však vatra môže chytiť asi za takého predpokladu, ako že to naši tento rok dotiahnu do finále.

Frankfurt bol čiernym koňom sezóny. V závere mu už ale došiel dych, hráči stihli podpísať kontrakty s bohatšími klubmi, ušlo im finále Európskej Ligy, ako aj šanca na budúcoročnú Ligu Majstrov. Pravdepodobne. Na to, že zarežú Bayern na mníchovskej pôde by som nestavil ani ponožku na zrkadle.

V predvianočnom zápase zvíťazil Bayern hladko 3:0. Oslavy by mali vypuknúť po nervóznom víťazstve v Allianz Arene.

Sevilla – Ath. Bilbao (sobota 16:15)

V Španielsku už je takmer o všetkom rozhodnuté, preto uprieme zraky na poslednú priamu konfrontáciu „o niečo“.

Sevilla a Bilbao bojujú o budúcoročné miestenky v Európe. Víťaz bude v lete cestovať po neznámych zelených pažitiach, porazený uvidí európsku súťaž maximálne spred obrazovky. Pri remíze bude tým porazeným Bilbao, pretože stráca potrebné tri body.

Počas tejto sezóny si súperi zmerali sily už trikrát. Všetko sa udialo behom jedného januárového týždňa. Najprv Sevilla zvíťazila v Bilbau 3:1 v pohári, následne utrpela na tom istom trávniku porážku 0:2 v lige, aby o ďalšie tri dni neskôr prehrala aj doma 0:1 v odvete pohára, čo jej stačilo na postup. V tomto stretnutí môže zvíťaziť hocikto.

AS Trenčín – Podbrezová (sobota 17:00)

Tri kolá pred koncom súťaže si na lavičku Trenčína sadol Ivan Galád. V AS tak vystriedali počas sezóny štyroch trénerov, čo posúva ich filozofiu v zmysle „každý je nahraditeľný“ na úplne novú úroveň. V Moravciach napriek tomu prehrali, čím ich pravdepodobne zachránili a to určite teší minimálne Richarda Hanzlíka.

Podbrezová je na chvoste o bod za Trenčínom a v tomto stretnutí pôjde tak(mer) určite o to, kto zostúpi do druhej ligy priamo a kto si predĺži sezónu o súboj s vicemajstrom tejto súťaže.

Vzájomné zápasy medzi našimi ťahákovými súpermi v tejto sezóne skončili dvakrát deľbou bodov a raz ostali všetky body v Podbrezovej.

AS Monako – Amiens (sobota 21:00)

AS ako AS. Monako je v rovnako nezávideniahodnej situácii ako Trenčín. Takisto malo na jeseň dobre rozbehnutú Európu, takisto vyhrávalo trofeje v domácej súťaži, takisto pracuje s biznis modelom na báze nákupu a zhodnotenia hráčov a takisto mu hrozí vypadnutie.

Dve kolá pred koncom sa nachádza na 17. priečke o skóre nad vypadávavším Caen, dva body nad Dijonom a toľko isto bodov pod Amiens. Chvost tabuľky je zauzlený na dve mašličky.

Začiatkom zimy zvíťazilo Monako v Amiens 2:0 a ak chce zotrvať v Ligue 1, malo by si výhru zopakovať.

Empoli – FC Turín (nedeľa 15:00)

V predposlednom talianskom kole sa ťažko hľadal zápas, v ktorom by obom súperom išlo o niečo. Jeden sme predsa len našli. Empoli je bod od záchrany na úkor Janova. Do bojov o nevypadnutie sú namočení aj Udinese a Parma.

FC Turín na opačnej strane tabuľky bojuje o Európu. Spolu s ním však aj AS Rím, obe Milána a Atalanta. Lazio už bojovať nemusí, pretože v stredu si zabezpečilo Európu ziskom pohára na úkor Atalanty.

Na Štefana zvíťazil Turín nad Empoli hladko 3:0. Výhru teraz potrebujú nevyhnutne obaja. Mať ju bude na svojom konte maximálne jeden.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera