fbpx
streda, 20. januára 2021
Foto SITA
Futbal

Víkendové ťaháky – Leto, more, no stále aj futbal!

Zletnieva sa. Prvý turnus maturantov zmaturoval. Alebo sa o to aspoň pokúšal. Hrajú sa už len tri hlavné futbalové ligy. Ak za hlavnú pokladáme aj tú našu. Hokej už sledovať nemusíme. Posvieťme si na futbal.

Z. Moravce – Nitra (piatok 19:00)

Rozuzlenie hornej tabuľky našej ligy je už niekoľko týždňov zaznačené v análoch futbalovej Matice slovenskej. Slovan sa rozflákaním Serede rozlúči s Robom Vittekom a k žiadnemu tabuľkovému posunu za žiadnych okolností nedôjde.

Na juhu nás ale čaká podunajské derby o to, či sa Zlaté Moravce bodovo dotiahnu na Nitru, alebo dajú priestor Trenčínu, aby ich mohol v tabuľke predbehnúť, čím by si predĺžili sezónu o barážový duel s Popradom alebo Pohroním. Keď sa tak pozerám na tabuľku druhej ligy, posledné kolo tu bude oveľa napínavejšie, pretože líderská dvojica má zhodne po 58 bodov.

V tohtosezónnych stretnutiach Nitry a Zlatých Moraviec sa zrodili dve jednoznačné výhry ex-Galádovcov. Aprílový futbal ale priniesol remízu 2:2. Aj remíza bude hrať do karát Trenčína za predpokladu, že zvládne duel v Trnave.

Amiens – Guingamp (piatok 21:05)

Štvrtý od konca so suverénne posledným. Lepší zápas Ligue 1 sme pre vás nenašli. Amiens pokiaľ strelí viac gólov, než jeho piatkový súper, sa s určitosťou zachráni.

Hráči Guingampu majú nádej sa ukázať v poslednom kole, aby nemuseli o rok hrať druhú najvyššiu ligu. Aby ich radšej kúpil iný klub. Tak to chodí.

Decembrový zápas skončil tesným víťazstvom vtedy hosťujúceho Amiens. Je veľmi nízka pravdepodobnosť, že by na domácej pôde výhru nepotvrdili. Ale lopta je guľatá.

Inter Miláno– Empoli (nedeľa 20:30)

Hoci slovenská aj francúzska liga odohrajú všetky stretnutia v jeden piatkový termín, Taliani ostanú Talianmi. Posledné kolo si rozhodili na celý víkend a zaujímavé môže byť najmä stretnutie Interu s Empoli.

Domáci celok stále nemá istotu Ligy Majstrov pre budúci rok. O dve miestenky naďalej hrajú štyri tímy. Najbližšie k nim má Atalanta a práve Inter. Rybník im stále môže vypáliť AC Miláno s AS Rím. Empoli je bod nad pásmom zostupu a ak chce mať všetko vo vlastných rukách a nespoliehať sa na víťazstvo Fiorentiny nad Janovom, musí bodovať.

My to ale vidíme na jasnú výhru Milana Škriniara. V predsilvestrovskom meraní síl zvíťazil najtesnejším rozdielom. Oba tímy majú jednoznačný cieľ. Kvalita je ale na strane domácich.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.