Nedeľa, 30. jún 2024

Víkendové ťaháky – Leto, more, no stále aj futbal!

Foto SITA

Zletnieva sa. Prvý turnus maturantov zmaturoval. Alebo sa o to aspoň pokúšal. Hrajú sa už len tri hlavné futbalové ligy. Ak za hlavnú pokladáme aj tú našu. Hokej už sledovať nemusíme. Posvieťme si na futbal.

Z. Moravce – Nitra (piatok 19:00)

Rozuzlenie hornej tabuľky našej ligy je už niekoľko týždňov zaznačené v análoch futbalovej Matice slovenskej. Slovan sa rozflákaním Serede rozlúči s Robom Vittekom a k žiadnemu tabuľkovému posunu za žiadnych okolností nedôjde.

Na juhu nás ale čaká podunajské derby o to, či sa Zlaté Moravce bodovo dotiahnu na Nitru, alebo dajú priestor Trenčínu, aby ich mohol v tabuľke predbehnúť, čím by si predĺžili sezónu o barážový duel s Popradom alebo Pohroním. Keď sa tak pozerám na tabuľku druhej ligy, posledné kolo tu bude oveľa napínavejšie, pretože líderská dvojica má zhodne po 58 bodov.

V tohtosezónnych stretnutiach Nitry a Zlatých Moraviec sa zrodili dve jednoznačné výhry ex-Galádovcov. Aprílový futbal ale priniesol remízu 2:2. Aj remíza bude hrať do karát Trenčína za predpokladu, že zvládne duel v Trnave.

Amiens – Guingamp (piatok 21:05)

Štvrtý od konca so suverénne posledným. Lepší zápas Ligue 1 sme pre vás nenašli. Amiens pokiaľ strelí viac gólov, než jeho piatkový súper, sa s určitosťou zachráni.

Hráči Guingampu majú nádej sa ukázať v poslednom kole, aby nemuseli o rok hrať druhú najvyššiu ligu. Aby ich radšej kúpil iný klub. Tak to chodí.

Decembrový zápas skončil tesným víťazstvom vtedy hosťujúceho Amiens. Je veľmi nízka pravdepodobnosť, že by na domácej pôde výhru nepotvrdili. Ale lopta je guľatá.

Inter Miláno– Empoli (nedeľa 20:30)

Hoci slovenská aj francúzska liga odohrajú všetky stretnutia v jeden piatkový termín, Taliani ostanú Talianmi. Posledné kolo si rozhodili na celý víkend a zaujímavé môže byť najmä stretnutie Interu s Empoli.

Domáci celok stále nemá istotu Ligy Majstrov pre budúci rok. O dve miestenky naďalej hrajú štyri tímy. Najbližšie k nim má Atalanta a práve Inter. Rybník im stále môže vypáliť AC Miláno s AS Rím. Empoli je bod nad pásmom zostupu a ak chce mať všetko vo vlastných rukách a nespoliehať sa na víťazstvo Fiorentiny nad Janovom, musí bodovať.

My to ale vidíme na jasnú výhru Milana Škriniara. V predsilvestrovskom meraní síl zvíťazil najtesnejším rozdielom. Oba tímy majú jednoznačný cieľ. Kvalita je ale na strane domácich.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera