Nedeľa, 26. máj 2024

Víkendové ťaháky – majstrovský víkend pre Juventus, PSG a Slovan?

SITA Photo

Zvíkendieva sa. Väčšina veľkých futbalových líg sa nezadržateľne blíži do finále. Očakávame posledných päť až sedem kôl. Záleží od dĺžky ligy, predohrávok, dohrávok, atď.

Neskúsime novú rubriku? Skúsme. Aby ste vedeli, aký víkendový futbal sa oplatí pozerať, pokúsime sa vám priblížiť najväčšie ťaháky piatich veľkých líg a nezabudneme ani na tú našu. Počas víkendu sa nám krásne naskladali tak, aby ste nevynechali ani jeden.

Spal – Juventus (sobota 13:00)

O titule v Serii A sa môže rozhodnúť už v sobotu krátko popoludní. Poviete si, nie je to po stredajšom zápase Juventusu v Amsterdame priskoro? Nuž, odveta Ligy Majstrov je plánovaná hneď na utorok. Jeden si jednoducho nevyberie.

Ronaldovci vedú súťaž s dvadsaťbodovým náskokom na Neapol sedem kôl pred koncom. V prípade víťazstva si tento náskok po víkende minimálne udržia, hralo by sa už len o osemnásť bodov, matematika je neoblomná.

Domácim vyzývateľom je SPAL, ktorý sa motá tesne nad hranicou zostupu. V prvom vzájomnom zápase doma Stará dáma zvíťazila v pomere 2:0. Aj napriek záťaži z Ligy Majstrov sa očakáva, že zebrovaní chalani potvrdia titul už teraz, aby sa mohli sústrediť výlučne na ušatú trofej. Len aby od vyčerpania v sobotu nezaspali.

RB Lipsko – Wolfsburg (sobota 15:30)

Od Bayernu a Dortmundu sa očakáva, že svoje víkendové zápasy s prehľadom zvládnu a preto za šláger Bundesligy považujeme stret 3. Lipska so 6. Wolfsburgom.

Šesť kôl pred koncom súťaže delí týchto súperov od seba desať bodov. Hosťujúci celok bojuje o účasť v Európskej Lige, no stále poškuľuje aj po Lige Majstrov. Domáci tím má stále šancu na titul. Teoretickú.

V jesennom stretnutí zvíťazil Wolfsburg najtesnejším rozdielom. Odvetu by chcelo Lipsko strhnúť na svoju stranu. Súboj Býkov s Vlkmi bude určite napínavý.

Sevilla – Real Betis (sobota 20:45)

V španielskej lige sme mali možnosť si vybrať medzi dvomi derby stretnutiami. „Derbi sevillano“ nám ale pri pohľade na tabuľku prišlo oveľa zaujímavejšie, než zápas medzi Valenciou a Levante.

Sedem kôl pred koncom búcha domáci tím na brány Ligy Majstrov s bodovým odstupom na tohtosezónne prekvapenie La Ligy, Getafe. Hosťujúci Betis je na 9. mieste, avšak má len trojbodovú stratu na pozíciu zaručujúcu budúcoročnú Európu.

Pôjde o veľkú bitku o Sevillu s poradovým číslom 129. V prvom vzájomnom stretnutí zvíťazil Betis v pomere 1:0. Tento raz očakávame červenšiu dominanciu.

Žilina – Slovan Bratislava (nedeľa 15:00)

Meno držiteľa našej trofeje, na ktorej nenájdete žiadne štylizované hokejky a pri ktorom nikto nebude spievať cudziu hymnu a trúfam si povedať, že ani tú slovenskú, sa môžeme dozvedieť v nedeľu. Televízny šláger sa opäť odohrá v čase, v ktorom majú výkop takmer všetky zápasy dedinských líg, takže pompézne oslavy si Belasí nechajú radšej na doma.

Slovan už má titul istý dlhšiu dobu. My len čakáme, či Ševelovi padne hlava z ramien, ak v niektorom z tých posledných siedmich stretnutí nedajbože prehrá. Žilinčania bojujú na diaľku o 2. priečku s Dunajskou Stredou a kožu nebudú chcieť predať lacno.

Predtým, než sa nám liga rozdelila, zaváhali Šošoni v oboch vzájomných stretnutiach (0:1, 2:5). Teraz to vidíme na remízu, aby mohol Slovan o týždeň zažiť nefalšovanú radosť zo zisku titulu v domácom stretnutí proti Ružomberku.

Liverpool – Chelsea (nedeľa 17:30)

Súperenie o titul Premier League potrvá pravdepodobne až do samého záveru súťaže. Liverpool vedie o dva body nad Manchesterom City, The Citizens ale majú v talóne ešte zápas k dobru. Oba celky navyše súťažia aj v Lige Majstrov a vôbec by nebolo na škodu, keby sa stretli vo finále aj tejto súťaže.

The Reds ale počas najbližšieho víkendu preverí londýnska Chelsea. Tá sa nachádza na 3. mieste, na ktoré si robia stále zálusk aj Kohúti, Kanonieri, či Červení Diabli.

V septembri si mužstvá v Londýne body podelili. V nedeľu oba tímy berú jedine víťazstvo. Vyhrať však môže len jeden.

Lille OSC – PSG (nedeľa 21:00)

V nedeľu sa v „hracom čase Ligy Majstrov“ môže rozhodnúť aj o treťom titule. Francúzska liga hlási priamy súboj medzi 2. Lille a 1. PSG.

Domáci Lille je čiernym koňom súťaže, no na Parížanov mať skrátka nebude. Sedem kôl pred koncom je medzi týmito dvomi tímami rozdiel dvadsiatich bodov.

Nachádzame sa v takmer totožnej situácii, ako pri strete Žiliny so Slovanom. V tomto prípade si ale netrúfame povedať, že si PSG bude šetriť oslavu na doma. V novembrovom „klání“ zvíťazilo v pomere 2:1.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera