Nedeľa, 26. máj 2024

Víkendové ťaháky – obsluhujeme anglické finále

Foto SITA/AP

Ak vás už celkom nepohltil hokejový ošiaľ, prípadne, ak si budete chcieť upokojiť oči po vybielení obrazovky trochou príjemnej zelenej, čujte, čujte. Máme tu ďalšie ťaháky. Premier League si teraz vychutnáme naposledy, aby sme si ju mohli o tri týždne pripomenúť. Nemecko a Španielsko hlásia predposledné kolá.

Slovan Bratislava – Žilina (sobota 15:00)

My ale najprv zavítame ku nám. Vratko už testuje ozvučenie na štadióne. Vedľa zimného bude na plné obrátky hrať aj ten letný. Slovan oslavuje storočnicu a titul a povedal si, že radšej so Žilinou, než so Sereďou.

Žilina prežíva vo finiši výsledkové peklo a o Európe sa jej dosnívalo. Vypadnúť z pohára a klesnúť z druhého na štvrté miesto zaiste nepoteší. Ten Ružomberok ale stále môžu dať. Vyhrať v hodovom zápase hlavného mesta? Tak určitee.

Počas tejto sezóny Slovan zvíťazil dvakrát o tri góly a raz jednogólovo. Žilina by mala odísť na prázdno aj teraz a Ševelovi azda presprejujú bradu na belaso.

RB Lipsko – Bayern (sobota 15:30)

Bayern môže v sobotu oslavovať titul. Dortmund totiž neudržal dvojgólové vedenie v minulom kole a Mníchovčanom tak stačí na zisk ligotavej tácky bod.

Darovať im ho ale určite nebude chcieť Lipsko. Býci stále bojujú o druhé miesto, takže sa máme na čo tešiť. Súperov navyše čaká v rámci odvety k tomuto stretnutiu aj vzájomné finále nemeckého pohára. Náhoda? Nemyslíme si.

Na konci jesennej časti zvíťazili Bavori najtesnejším rozdielom a oba tímy získali po jednej červenej karte.

Frosinone – Udinese (nedeľa 15:00)

V Taliansku to vrie tak vo vrchnej časti tabuľky, ako aj tej spodnej. Frosinone si môže polepšiť o jedno miesto, vypadnutiu sa však nevyhne.

Udinese naopak stále verí, že sa zachráni. Drží sa o dva body nad zostupom a má to vo svojich rukách aj nohách. Domáci bojujú o nové kontrakty, hostia o udržanie tých starých, laicky povedané.

Takmer presne na Vianoce sa body delili po remíze 1:1. Podobný scenár nie je vylúčený ani teraz. Akurát, že nikomu nepomôže.

Brighton – Man City (nedeľa 16:00)

Posledný, čo môže zastaviť Manchester City pred ziskom titulu je Brighton. To je jeho jediná motivácia pred týmto stretnutím. Či skončí na mieste číslo 16 alebo 17, je asi jedno. Hlavne, že sa zachránil.

Citizens išli od zápasu k zápasu a môžu „rozbiť“ ligu so ziskom 98 bodov. To je 2,57 bodu na zápas. Taký druhý Liverpool bude mať „len“ 2,55 bodu. Slabota.

Zázraky sa dejú na počkanie, o čom nás už na dennej báze presviedča Liga Majstrov. V jesennom zápase zvíťazilo City 2:0 a v aprílovom FA Cup-e len 1:0. Postupnosť napovedá o bezgólovej remíze. Triezvy úsudok naopak. Uvidíme, či a komu sa v poslednom vystúpení roztrasú kolená.

Girona – Levante (nedeľa 18:30)

Dve kolá pred koncom La Ligy sú v bojoch o záchranu namočení tak Girona, ako Levante. Dobre, Levante možno o pätu menej. Má trojbodový náskok pred vypadnutím.

Ten náskok má ale práve na domáci celok, takže môžeme byť svedkami či už stiahnutia Netopierov pod hladinu, ako aj ich šťastného rozprestretia krídel.

Mužstvá sa proti sebe predstavili v januári. Levante na domácej pôde uhralo bod napriek tomu, že dvakrát prehrávalo a malo na konte aj červenú kartu. Čierny Peter ostane v rukách pravdepodobne len jednému z týchto dvoch.

Marseille – Lyon (nedeľa 21:00)

Už ani nebudem vravieť, že vo Francúzsku sa bude opäť hrať v nedeľu večer. No dobre, povedal som to. Tri kolá pred koncom súťaže sa zaujímame o súboj dvoch tradičných francúzskych rodín.

Lyon poľuje na druhé miesto, no ani to tretie nemá zaručené. Marseille poškuľuje po Európe, avšak stráca na ňu sedem bodov. Jedno zaváhanie a je tam, kde sú Michalovce, Sereď, alebo Nitra.

Jesenný zápas sa niesol v podobe divokej prestrelky a Olympique vyhral 4:2. Druhý Olympique hral o hráča menej. K vylúčeniu ale došlo až keď bolo o všetkom rozhodnuté. Tým víťazom bol Lyon. A minimálne bod získa asi aj teraz.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera