Nedeľa, 19. máj 2024

Víkendové ťaháky špeciál – Majster majstrov

Foto SITA/AP

Máte už plány na leto? Naše najpopulárnejšie kolektívne športy definitívne uzatvárajú sezónu a vyženú nás počas víkendov niekam do prírody, k jazeru, alebo kam. Brr. Poďme si užiť vyvrcholenie futbalovej sezóny.

V Európe tento rok (konečne) dominovalo Anglicko. Keď „to“ neprišlo domov počas Majstrovstiev Sveta v Rusku, prídu „tie“ teraz. Majstrom ostrovov je modrý Manchester. Malú nezaujímavú európsku trofej získala Chelsea v čisto londýnskom finále medzi 3. a 5. najlepším tímom Premier League.

V sobotu v Madride vyzve 4. Tottenham minuloročného finalistu Liverpool, ktorý nakoniec obsadil 2. priečku tabuľky. Finále sezóny dostalo špecifický náboj a boj o ušatú trofej sa do análov zapíše hrubou podčiarknutou kurzívou. Kto vie, kedy najbližšie vypáli všetkým všetky rybníky pätica anglických klubov?

Tottenham – Liverpool (sobota 21:00)

V predzápase veľkého finále vyvrcholí naša liga. Trenčania si tak budú môcť súboj Spurs vs. The Reds vychutnať so slzami v očiach. Vyzerá to, že vôbec na kvalifikáciu do najprestížnejšej európskej súťaže si budú musieť nejakú tú sezónu-šesť počkať. Ale štadión chvalabohu a možno aj žiaľbohu, že chvalabohu, že rastie.

Na deviatu už ale prelaďujeme husté vysielanie na ilegálny stream, prípadne čakáme na pomarančovú SMS, ktorá nám zápas zlegalizuje. Alebo sa vidíme v krčme pri dobrom pivku, ako sa patrí a necháme na prevádzkaroch, aby nám vysielanie sprostredkovali.

Otázkou ostáva, kto si ten titul viac zaslúži.

Spurs

View this post on Instagram

Getting closer… ✨ #MarchToMadrid #UCLfinal

A post shared by Tottenham Hotspur (@spursofficial) on

„Domáci“ Kohúti preliezli skupinou Ligy Majstrov o bradavkový chlp s bilanciou 2-2-2 a vytlačili Inter Miláno do Európskej Ligy len o skóre. V osemfinále využili rapídny zimný pokles formy BVB a vo štvrťfinálovej prestrelke ukopali na ihrisku Manchestru City prehru s tromi vsietenými gólmi, čo ich poslalo ďalej.

V semifinále to tri polčasy vyzeralo na hladký postup Ajaxu. Sám som si hovoril, že Londýnčania sú historicky jedným z najzbytočnejších tímov v prvej štvorke tejto prestížnej súťaže. Holandskí mladíci sa už videli v Madride, Tottenham ale zachránil hetrikom prekvapivý hrdina. Žiadny Kane, Eriksen, či Son. Do finále poslal Spurs Lucas Moura.

Domáca súťaž dopadla pre Kohútov celkom obligátne. Posledných desať sezón hrajú svoj štandard a umiestňujú sa výlučne medzi 2. a 6. priečkou. Miesto číslo 4 v sezóne 2018/19 tak nie je ničím, výnimočným.

The Reds

Skupinové trápenie Liverpoolu bolo s tým tottenhamským takmer identické. Takisto ledva prešiel, takisto to bolo len o skóre a takisto sa postaral o nepostúpenie talianskeho klubu. Možno sa nepriamo postaral aj o to, že Hamšík odišiel z Neapolu do Číny, pretože stratil motiváciu v podobe Ligy Majstrov. Ktovie.

Tu paralela s cestou Tottenhamu nekončí. V osemfinále narazili aj Liverpoolčania na nemecký top tím a Bavorom ostal po domácej prehre dlhý nos. Porto vo štvrťfinále veľký odpor nekládlo a zázračné semifinále sme zaznamenali aj v druhom dvojzápase. Opäť sa otáčalo trojgólové vedenie a opäť pri obrate neúradovala najväčšia hviezda. Salah si to odsedel a Liverpool spasili tieňoví ministri Beneluxu, Divock Origi a Georginio Wijnaldum.

Domáca sezóna takisto nebola veľmi odlišná od tých predchádzajúcich. S výnimkou toho, že keď získate 97 bodov z 38 zápasov, mali by ste ten titul mať na vitrínke. Ale, Guardiola. The Reds tak čakajú už 29 rokov a za toto obdobie sa im po piaty raz podarilo získať titul vicemiss.

Komu fandiť?

Hecovačky sú prítomné na každom rohu ako zabudnutí priekupníci s lístkami na naše hokejové zápasy. Atmosféra sa bude stupňovať do posledného hvizdu.

Väčším favoritom je Liverpool, ktorý v oboch tohtosezónnych dueloch zdolal Tottenham zhodne 2:1, na svojom konte má už jeden titul z novodobej Ligy Majstrov a dvakrát sa v nej dostal do finále. Spurs to najďalej dosiahli do štvrťfinále v sezóne 2010/11, odkiaľ odišli s fackou 0:5 od Realu.

Lopta je ale guľatá, Liga Majstrov nás neprestáva prekvapovať a ani trojgólové polčasové vedenie nemusí jednému celku zaručiť prvenstvo. Víkend sa blíži, prelaďme sa na veľké finále.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera