Nedeľa, 26. máj 2024

Víkendové ťaháky: Už sme skoro tam

Foto SITA/AP

V Anglicku budeme svedkami už len dvoch futbalových víkendov. V Nemecku a Španielsku nás čakajú ešte tri. U nás, v Taliansku a vo Francúzsku dokonca štyri. Už ozaj nie je na čo čakať. Jedny z predposledných víkendových ťahákov tejto sezóny. Nech sa páči.

Juventus – FC Turín (piatok 20:30)

Víkend sa začne pre nás netradične už v piatok večer. V turínskom derby na seba narazia turínske kluby. Údajne majú v meste 4. mája veľké oslavy. Predpokladáme, že deň Star Wars príčinou týchto osláv nebude. Aj tak to bude niečo pompézne, keď to dokázalo vytesniť veľké mestské derby na piatok.

Juventus oslavuje svoj ôsmy titul v rade, no miestnemu rivalovi na domácej pôde líce zrovna nenastaví. Menší bordový Turín stále bojuje o účasť v Lige Majstrov, ku ktorej mu chýbajú tri body. Zároveň by nechcel stratiť proeurópsku pozíciu, na ktorej sa drží len o skóre.

V predvianočnom meraní síl zvíťazila pruhovaná dáma najtesnejším rozdielom. Teraz by sme mohli byť svedkami ofenzívnejšieho vystúpenia.

Newcastle – Liverpool (sobota 20:45)

Ako sme avizovali v úvode, Premier League sa hrá už len na dve kolá. V poslednom zápase sa zapotí Manchester City, preto sme ten predposledný venovali Liverpoolu, ako druhému ašpirantovi na titul. V bráne domácich bude navyše jediný Slovák v anglickej lige. Uvidíme, čo predvedie. Práve on totiž naposledy pribrzdil Citizens.

Povedali by ste si, že so ziskom 91 bodov z 36 zápasov musíte tú ligu vyhrať. The Reds ale strácajú bod, navyše si v týždni zmrštili možnosť zopakovať si finále Ligy Majstrov na výlučne teoretickú, tak nás veľmi zaujíma, čo ukážu.

Prvý vzájomný zápas sezóny skončil jednoznačným výsledkom 4:0 pre Liverpool. Mal by vyhrať aj teraz, no duel by mohol nabrať dramatickejšie kontúry.

Getafe – Girona (nedeľa 12:00)

Ako by mohlo znieť z úst jedného miestneho umelca, Getafe si žije svoj sídliskový sen. Nachádza sa v zóne zabezpečujúcej účasť v budúcoročnej edícii Ligy Majstrov o skóre pred Sevillou a zo svojich pozícii by ustúpiť nechcelo.

Súperom mu v nedeľu na poludnie bude Girona. Barcelónske „predmestie“ sa nachádza dva body nad zostupom a každý bod môže mať pre nich cenu zlata.

Počas neskorého decembrového termínu sa navyše zrodila remíza 1:1, takže ani priepastný tabuľkový rozdiel nemusí nič znamenať.

Mönchengladbach – Hoffenheim (nedeľa 15:30)

V Nemecku tratili body obaja lídri tabuľky, čím situáciu v tabuľke pre tipérov vôbec neuľahčili. Nás bude teraz zaujímať súboj o európske miestenky medzi Gladbachom a Hoffenheimom. Domáci tím má Ligu Majstrov na dostrel troch bodov, hostia získali o jediný bod menej.

Medzi 4. a 9. miestom je rozostup ôsmych bodov a práve nedeľný zápas ho výrazne obohatí a dodá kolu potrebnú šťavu.

Remíza 0:0 z prvého stretnutia o tom síce nenapovedá ale bezgólovo neskončilo ani jedno z posledných pätnástich stretnutí, v ktorých sa jednotlivé celky ukázali, a tak aj teraz veríme v góly.

Žilina – FK DAC 1904 (nedeľa 17:00)

Mal to byť súboj o druhú priečku, no vyzerá to tak, že sa Žilina bude strachovať ešte vôbec o tú tretiu. Cesta do Európy skrz Slovnaft Cup bola zahataná penaltovým rozstrelom a Dunajská Streda si titul vicemiss kukuričného poľa pravdepodobne postráži.

Domáce Tresky strácajú na Žitnoostrovanov deväť bodov. DAC sa navyše postaralo o prvú prehru Belasých napriek tomu, že získalo v stretnutí ďalšiu červenú kartu. Na cenu fair-play to už pre Dunajskú nebude, druhé miesto si ale môže zaslúžiť práve teraz.

Tohtosezónne zápasy sa niesli v znamení dvoch remíz a jedného tesného víťazstva Žlto-modrých. Najpravdepodobnejším rezultátom bude aj teraz deľba bodov.

Lyon – Lille OSC (nedeľa 21:00)

Víkend nám uzavrie tradične neskoro hrajúce Francúzsko. Konkrétne pôjde o súboj o druhé miesto. Klasický tabuľkový velikán Lyon privíta dravý Lille.

Hosťujúci celok nás v tejto sezóne naďalej fascinuje. Či už tabuľkovým postavením, ako aj predvádzanou hrou. Na Lyon má náskok šiestich bodov. Bolo mu uštedrených menej gólov, než majstrovi z Paríža.

Jesenné stretnutie prinieslo remízu 2:2. Posledný zápas medzi týmito dvoma tímami, ktorý neskončil remízou, či víťazstvom o gól, sa odohral ešte v októbri 2014. Odvtedy sú zápasy Lyonu a Lille vzácne vyrovnané.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera