fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Bayern Mníchov
SITA/Federico Gambarini/DPA via AP, Pool
Futbal

Víkendový kompas fanúšika: Ledva sa futbal vrátil a Bayern už znova mieri za titulom

Zdravím vospolok! Keď som sa vám ozýval naposledy, pandémia spojená s Covidom19 bola tesne za vrcholom a tak som vyjadril prianie, aby sme sa čo najskôr opäť stretávali v baroch, pohostinstvách, reštauráciách, my fajnovejší aj pri kapučínku v nákupnom centre. Zdá sa, že sme na dobrej ceste a stretávať sa už v rámci obmedzení môžeme. Tak si to nepokazme!

Bayern liga je už naplno rozbehnutá

Dortmund má naozaj skvelé mužstvo a síce proti Schalke nepredviedli najlepší výkon, stále to stačilo na suverénne víťazstvo (4:0). Haaland predviedol ďalšie fantastické zakončenie a keď si uvedomíme, že chalan má stále len 19 rokov, nám dvadsiatnikom zablikajú kontrolky a občas aj závistlivé, slovenské bunky.

Ani on však nedokázal zvrátiť domácu prehru s Bayernom. Je tak na 99% isté, že sa Bavori stane majstrom Nemecka aj po ôsmykrát po sebe. Práve pikantné derby zápasy ukázali, že nemecký fanúšik a brilantná atmosféra na štadiónoch chýbajú. Vraj je to ako lízať zmrzlinu cez sklo (neslušnejšie prirovnania sú pre iné portály), ale po vyše dvojmesačnej abstinencii teší aj to.

Čo nám ponúkne futbalový víkend? Po piatkovej predohrávke, v ktorej Leverkusen zvíťazil jediným gólom vo Freiburgu môžete v sobotu a nedeľu pozerať na živých futbalistov z Nemecka na Digi Sport vo viacerých termínoch:

Sobota od 15:30 – Wolfsburg vs. Frankfurt
Sobota od 18:30 – Bayern vs. Düsseldorf
Nedeľa od 15:00 – Paderborn vs. Dortmund
Pondelok od 20:30 – Kolín vs. RB Lipsko

Okrem nemeckej sa hrá aj Fortuna liga v Česku s viacerými slovenskými zástupcami. Šláger bol ale v týždni, keď Sparta prehrala doma s Guľovou Plzňou 1:2.

Šípky z domu – PDC Home Tour

Máme tu ďalšiu zmrzlinu cez sklo, ale opakujem, sme radi aspoň za takú. Profesionálna šípkarska organizácia už niekoľko týždňov vysiela streamované zápasy profesionálnych hráčov, ktorí proti sebe hrajú zo svojich domovov. Jednoducho sa pripoja na internet, terč aj ich osobu sníma kamera a ku každému zápasu je rozhodca.

Mimochodom, včera skončila Česká Premier League, ktorá sa hrala rovnakým spôsobom. Vyhral ju Víťa Sedlák, keď vo finále porazil Sašu Maška. „Len“ do semifinále sa dostal 18-ročný Adam Gawlas, ktorý ide v poslednej dobe „bomby-šupy“ a je čerstvým juniorským vicemajstrom sveta. 

PDC Home Tour je v pokročilejšej fáze, momentálne prebieha fáza TOP32. Hráči sú rozdelení do ôsmich skupín, z každej postúpi len víťaz. Postúpiť sa už podarilo kontroverznému Jellemu Klaasenovi (v úvodnej skupine pravdepodobne nahlásil netrafený double), mladému Belgičanovi De Deckerovi a dvojnásobnému majstrovi sveta, Garymu Andersonovi.

Tu sú TOP hráči, ktorých uvidíme v nasledujúcich dňoch :

Dave Chisnall – víťaz 15 turnajov na okruhu PDC, päťnásobný finalista na Major turnajoch PDC, Rob Cross – majster sveta z minulého roka, svetová štvorka, Nathan Aspinall – dvojnásobný semifinalista MS, víťaz UK Open či US Darts Masters.

Viaceré hviezdy ako Van Gerwen či Gurney sa turnaja z domu nezúčastnili. Iní TOP hráči, ako Wright, Price alebo Michael Smith už vypadli.

A čo vy? Pozriete si cez víkend Bundesligu, futbal z Česka, alebo (aj) šípky? Prípadne nejaký E-šport? Dajte vedieť v komentároch a užívajte víkend.