Pondelok, 22. júl 2024

Víkendový kompas fanúšika: Ľudia poďte na štadión

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 20.06.2020
Foto SITA/AP

Premiér Igor Matovič a hlavný hygienik boli v piatok poslami dobrých správ pre fanúšikov, ale aj celý šport. Pôvodne sa až do konca roka mali konať športové udalosti s maximálnou účasťou 1000 osôb. Bolo však oznámené, že kluby budú môcť naplniť štadióny až do 50% kapacity s tým, že bude zabezpečené šachovnicové sedenie.

Športové Slovensko, i športový svet sa rozdelil na dve časti. Tá o niečo väčšia hovorí, že lepší futbal bez divákov ako žiaden. Tá menšia, no za to aktívnejšia, že futbal bez divákov nemá zmysel.

Od júla si tak na svoje prídu úplne všetci. Jasať môžu aj organizátori a účastníci behov a maratónov, ale i fanúšikovia Extraligy, ktorej osud bol pri starých opatreniach viac než nahnutý.

Veľký zápas v Lipsku i veľký šláger na Slovensku

Obrovská porcia zápasov nás čaká nie len cez víkend, ale aj počas ďalších dní. Na obrazovky sa nám totiž vrátila Premier League, ktorá má za sebou prvé štyri zápasy a veru bolo o čom písať. Hlavným katom Arsenalu bol David Luiz, katom Sheffieldu zas nefungujúca „goal-line technology“.

Včerajší piatoček nám obohatili ďalšie dva zápasy. Duda si pričuchol na posledných desať minút za rozhodnutného stavu pre Svätcov. Kohúti s Diablami si body podelili.

Dnes si musí vybrať i ten najnáročnejší futbalový fanúšik. Bohatá je veru ponuka anglického, nemeckého, slovenského či španielskeho futbalového menu.

Arsenalu sa zranili Xhaka a stopér Pablo Mari. Maródov dopĺňajú Chambers, Torreira či Sokratis. Vykartovaný je spomínaný David Luiz. Kanonieri to budú mať na pôde Brightonu nesmierne náročné. Veľmi zaujímavý bude aj duel Watford vs. Leicester, či West Ham vs. Wolves. Vlci a najmä Líšky majú sezónu rozbehnutú veľmi solídne.

V Nemecku je o titule rozhodnuté. Majstrovský Bayern dnes privíta Freiburg. Ešte viac očí bude na zápase RB Lipsko vs. Dortmund. Oba tímy v poslednom kole nezvíťazili a v prípade víťazstva sa domáci na svojho súpera bodovo dotiahnu.

Všetky bundesligové zápasy 33. kola majú výkop dnes o 15:30 a tak si slovenský divák môže pozrieť i slovenský šláger medzi Žilinou a Slovanom. Výkop o 18:00.

Nedeľa s Liverpoolskym derby

FC Liverpool je na ceste za vytúženým titulom, ktorý mu už nezoberie ani Covid-19. 237. Merseyside derby má ale náboj bez ohľadu na postavenie oboch tímov z mesta The Beatles. Dvanásty Everton na tabuľku hľadieť nebude a bude chcieť po 67. raz v tomto derby zvíťaziť. FC Liverpool vyhral 96-krát, 74-krát sa zrodila remíza.

V nedeľu nás čakajú ďalšie dva zápasy Premier League, ale aj súboj medzi Trnavou a Dunajskou Stredou. V španielskej La Lige zas uvidíme atraktívny kráľovský duel medzi Realom Sociedad a Realom Madrid.

Víkendové zápasy, ktoré pútajú najväčšiu pozornosť :

Brighton vs. Arsenal (sobota od 16:00)

RB Lipsko vs. Dortmund (sobota od 15:30)

Žilina vs. Slovan (sobota od 18:00)

Everton vs. Liverpool (nedeľa od 20:00)

Trnava vs. Dunajská Streda (nedeľa od 20:00)

Veľké finále dvoch bratov

Nie je to zápas storočia, ale Oktagon bude opäť pútať veľkú pozornosť. Oktagon Underground sa dostáva do finále a slovenské vyvrcholenie do 90kg bude veľmi atraktívne. V klietke si to rozdajú dvaja bratia z rovnakého fighterského tímu, ktorí spolu trénujú v jednom gyme.

Vlastislav Čepo, ktorý má srbské korene a psychicky to môže mať o to náročnejšie, že jeho snúbenica Lucia Krajčovič sa stretne vo finále len zápas pred ním a Samuel „Pirát“ Krištofič, fighter so silným príbehom, ktoré mnohí milujú, ale i nenávidia. Zápas je 50:50 a zrejme nás čaká poriadna „márovačka“.

Užívajte športový víkend a do ďalšieho kompasu zdar!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera