Piatok, 19. júl 2024

Víkendový kompas fanúšika: Posledné rodeo virtuálnej formuly

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 12.06.2020
FOTO: SITA/Christian Bruna

Z korony sa nám stáva koronka a o hnusobe, chvalabohu, počujeme stále menej. Ruka v ruke s tým sa nám vracajú aj futbalové a celkovo športové súťaže.

Virtuálne preteky Formuly 1 uvidíme túto nedeľu posledný raz a v júli sa nám najobľúbenejšie pretekárske stroje predvedú naživo v Rakúsku a maďarskom Hungaroringu.

Cez víkend sa na obrazovky vracia španielska La Liga aj slovenská Fortuna liga.

Bundesligové sólo končí

Bundesliga mala pár týždňov takmer celý televízny koláč pre seba. Tentoraz sa bude musieť podeliť. Milióny fanúšikov budú stále pozorne sledovať valcovanie Bayernu, či genialitu Sancha s Haalandom. Na svoje si ale konečne prídu i fanúšikovia Barcelony, Realu či Atlética v La Lige.

Barcelona vycestuje na Malorku, tentoraz však o dovolenku nepôjde. Real doma privíta Eibar, ktorý je takisto namočený v zostupových vodách a druhý madridský celok ukáže svoje kvality v baskickom Bilbau.

Všetky oči ale nebudú len na cudzej tráve. Nejedné slovenské budú svoju pozornosť venovať lokálnej najvyššej súťaži. V skupine o udržanie Senica privíta Sereď. Seničanom sa v príprave darilo, porazili aj Spartak a v tomto zápase budú favoritom.

Trenčín, ktorého nový štadión nadobúda veľmi reálne kontúry, privíta posledné Pohronie. Domáci sa ešte nemuseli úplne spamätať z potupnej prípravnej prehry proti žilinským mladíkom (8:1). Zlaté Moravce privítajú Nitru.

V skupine o titul by si mal bratislavský Slovan pochutnať na Ružomberku, Žilina by mala zvládnuť v príprave nevýraznú Trnavu a východniarsku vlajku budú hájiť Michalovčania, ktorí majú pred sebou poriadne dlhú trasu smer MOL Aréna, Dunajská Streda.

Vybrané futbalové šlágre nemeckej, španielskej a našej ligy:

Hoffenheim vs. RB Lipsko (piatok od 20:30)
Bayern vs. M´Gladbach (sobota od 18:30)

Mallorca vs. FC Barcelona (sobota od 22:00)
Real Madrid vs. Eibar (nedeľa od 19:30)
Bilbao vs. Atlético Madrid (nedeľa od 14:00)

Žilina vs. Trnava (nedeľa od 18:00)

Posledná virtuálna F1 pred veľkým návratom

No len si prosím neklep na čelo. E-šport zažil počas koronakrízy ďalší rozmach a stereotyp o tučnom, upotenom hráčovi sa pomaly, ale isto stráca. Okrem strieľačiek, strategických hier či turnajov FIFA sa do televízie dostala aj virtuálna Formula. Okrem jednotky aj dvojka a ďalšie typy pretekárskych áut.

Minulé virtuálne preteky sa konali v azerbajdžanskom Baku, tie predminulé v Monaku. Posledné preteky pred návratom reálnych formúl sa budú konať vo virtuálnej Kanade. George Rusell, ktorý sa v reálnej Formule (jazdiaci za dnes slabý Williams) pohybuje na chvoste, vyhral posledné tri preteky a bude znova favoritom.

Skvelé jazdia i ďalší reálni jazdci ako Charles Leclerc, Alex Albon či Lando Norris. Pravidelne sa pripájajú aj futbalové osobnosti, naposledy sme videli Courtoisa či Laporteho, v Monaku aj Aubameyanga.

Štart týchto pretekov ja naplánovaný opäť na siedmu hodinu večer nášho času.

Troma vetami

MMA : Na svoje si opäť prídu aj fanúšikovia MMA. Oktagon Underground prinesie osem mužských súbojov a dva ženské. Očakávané finále do 90kg medzi „Pirátom“ Krištofičom a Vlastislavom Čepom uvidíme o týždeň, dvadsiateho.

Šípky : Ani tento rastúci šport nezaháľa. Viaceré veľké turnaje boli preložené na neskoršie termíny, pokračujú ale turnaje profi hráčov hrajúcich z domu. Nasledujúce dni budeme môcť na internete sledovať hráčov ako Martin Adams, Diogo Portela, Scott Mitchell či Mark Webster.

RTVS archív: Športový archív RTVS pokračuje futbalom. Vraciame sa do prelomu tisícročí, konkrétne na MS 1998 a ME 2000. Dnes večer uvidíme finále MS medzi Francúzskom a Brazíliou, v sobotu kvalifikačný zápas Slovákov s Rumunmi a v nedeľu finále medzi Talianmi a Francúzmi.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera