Piatok, 19. apríl 2024

Výborný výkon, nádejná remíza. Slovan ukázal, kde má na jar prioritu

FOTO TASR - Martin Baumann

Bratislavský Slovan ani do tretice v Bazileji neprehral. Súčasný slovenský majster v osemfinále Európskej konferenčnej ligy uhral proti FC Bazilej nádejnú remízu a pred odvetou o týždeň živí šancu na postup medzi osem najlepších v najmladšej eurosúťaži. Napriek chybám podal výborný, európsky výkon.

Weissovci

Dnešný Slovan ovplyvňujú najmä dvaja Weissovci. Tréner otec a špílmacher syn. Otec mal pred štartom playoff EKL nie ľahkú úlohu. V Bazileji chýbal vykartovaný Kankava, ktorého rola je v aktuálnom tíme výrazná. Namiesto defenzívneho záložníka sa VW senior rozhodol pre Lichého a mladík nesklamal. Po odchode stopéra Abenu hral vedľa Kashiu Vernon Marco, rovnako ako v októbrovom zápase na tom istom ihrisku. Hoci sa na vlastnej polovici belasí nevyhli chybám – tie veľké trestali domáci gólmi – v skúške obstáli. Aj vďaka obetavému Kuckovi a nasadeniu krajných obrancov.

Na súperovej polovici dominoval mladší Vladimír. Sedemdesiat minút behal, rozdával rozumy a prihrávky a tak trochu dominoval. Posielal spoluhráčov do šancí, Medveděv a Malik Abubakari sa za dôveru poďakovali peknými gólmi. Bol rozdielovým hráčom, akým je takmer v každom dôležitom zápase svojho klubu. Dve prihrávky na dva góly zabezpečili pred odvetou na budúci štvrtok nádej na ešte hlbší prienik do klubovej Európy. Pozitívne zodpovední sú najmä otec a syn.

Zaslúžená X

Zúžiť dobrý zápas na tých dvoch by bolo ale nespravodlivé k zvyšku manšaftu. Všetci slovanisti hrali sústredene, s jasným cieľom, plniac návod ako uspieť. Proti súperovi, ktorý mal na rozdiel od jesene nového trénera a asi aj lepšiu formu. Hráči Slovana ukázali mentálnu silu, nie úplne typickú pre slovenské kluby v pohárových konfrontáciách.

Namiesto rýchleho vedenia (šanca bola) strelili prvý gól Bazilejčania hneď z kraja zápasu. Tesne pred prestávkou šli potom domáci druhýkrát do vedenia. Ani jedna ich gólová rana ale nepoložila belasých na kolená. Dvakrát vyrovnať a v poslednej tretine zápasu mať možno aj bližšie k výhre je prejavom vyspelého, odhodlaného mužstva.

Remíza v Bazileji je úplne zaslúžená. Zodpovedá videnému.

Priority

V lige sa obhajcovi titulu na jar veľmi nedarilo. Samé remízy, až na dominantnú výhru v derby. Druhé miesto desať kôl pred koncom, s pokračujúcimi povinnosťami v Konferenčnej lige, nie je asi pre klub ideálny scenár. Zdá sa ale, že má aktuálne iné priority. Slovenský titul môže ešte pár týždňov počkať. Dôležitejšia je Európa.

Pred odvetou sa šance oboch na postup javia byť vyrovnané. Zostáva len dúfať, že na rozdiel od letných dvojzápasov s Ferencvárosom a Olympiakosom sa do tretice tentokrát podarí aj druhý krok. Zvládnuť domáci zápas s dobrým výsledkom zo súboja vonku sa slovenskému majstrovi v predkolách nepodarilo, v playoff EKL bude mať tretiu šancu.

Mohol a mal by ju využiť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera