Utorok, 23. apríl 2024

Z tretieho miesta v skupine som sklamaný, hodnotil český hráč West Hamu

SITA/AP Photo/Laurence Griffiths, Pool

Futbalisti Anglicka zvíťazili v utorok vo Wembley v D-skupine EURO 2020 nad Českom 1:0 a stali sa jej víťazmi so 7 bodmi. Obaja protagonisti duelu mali postup do osemfinále istý už po výsledkoch pondelňajších zápasov.

Angličania Čechov k ničomu nepustili

Angličania začali výborne, hrali sebavedomo a súpera okamžite zatlačili do defenzívy. Už v 2. minúte si nabehol na prienikovú prihrávku za stopérov Sterling, Vaclík vybehol neskoro, ale Angličanov lob trafil len pravú tyč. Česi boli pasívni a pykali v 12. minúte, keď jemne tečovaný center Grealisha na zadnej tyči pohodlne dohlavičkoval do siete Sterling. Domáci súperovi loptu často nepožičali a s prehľadom kontrolovali priebeh do polčasového hvizdu.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani na začiatku druhého polčasu. Ani jeden z tímov už tak vysoko nenapádal. Domáci pozorne a s prehľadom marili platonické snahy hostí. Tí sa síce postupnou kombináciou vedeli dostať k šestnástke Anglicka, ale do nej už nie. Česi pomerne často strácali lopty, čo brzdilo ich snahy o vyrovnanie. Skóre sa už nezmenilo a tak Angličania ako víťaz skupiny budú v osemfinále opäť hrať vo Wembley.

Sklamanie z 3. miesta

Češi neuhájili prvú priečku a prepadli sa aj za Chorvátov, ktorí vďaka víťazstvu 3:1 nad Škótskom poskočili na druhé miesto. „Úprimne som z tretieho miesta sklamaný, chceli sme skončiť najhoršie druhí a hrať aspoň v Kodani,“ prezradil po zápase v televíznom vysielaní beIN Sports český obranca Vladimír Coufal.

Opora zadných radov West Hamu mala od začiatku hry čo robiť, trápil ho rýchlonohý Raheem Sterling a šikovný Jack Grealish. „Je treba uznať, že Anglicko bolo lepšie a zaslúžene vyhralo. Zaslúži si všetok rešpekt za tú defenzívu. Majú skvelých stopérov ako Maquire, Stones, potom prišiel Mings. Ich bekovia sú veľmi rýchli a taktiež silní. Celá ich obranná štvorka je veľmi dobrá,“ zhodnotil rodák z Ostravy.

Radšej Budapešť ako Škótsko

Na svojho súpera si český výber bude musieť počkať. V osemfinále ich čaká pravdepodobne Holandsko alebo víťaz skupiny E, čo môže byť Švédsko, Španielsko, Slovensko aj Poľsko. Ak sa do ďalšej fázy neprebojujú tímy z Fínska (3B) a Ukrajiny (3C) zverenci trénera Šilhavého zavítajú do Glasgowa na stretnutie so slovenskou skupinou. V inom prípade vycestuje česká reprezentácia do Budapešti.

Môže nás znova čakať cesta do Škótska a to sme nechceli,“ komentuje vývoj osemfinálovej fázy Vladimír Coufal. „Nechcem hovoriť, koho by som si prial, ale kvôli naším fanúšikom by to mohla byť Budapešť,“ vyslovil želanie nad ďalším súperom tréner Jaroslav Šilhavý.

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.