Zápisník Telovýchovného vedúceho: Cyprus – Slovensko 0:0 (čítaj Nuda:Nuda)

SITA/AP Photo/Petros Karadjias

Slovenský národný futbalový výber začína dnes večer v Nikózii rýchlocestu kvalifikáciou na MS 2022. Vitajte pri tradičnom Zápisníku Telovýchovného vedúceho!

Cyprus – Slovensko

Prvým súperom Sokolov v slovansko-stredomorskej skupine smrti nádejí na výlet do Kataru sú Cyperčania. Wikipédia tvrdí, že sme tri zo štyroch zápasov proti nim vyhrali. Štefan Tarkovič sa o dôležité body spoľahol na týchto jedenásť futbalistov:

Ďakujeme za grafiku, Billy Blesky.

Zápas sa začína o 20:45, budem rád, keď dnešný večer strávite pri futbale s mobilom v ruke. Budem sa snaži. Ako obyčajne, refrešujte často a ospravedlnite preklepy. Nerobím ich úmyselne.

20:07 Nevyrušujte, tu sme pri predĺžení playoff Tipos extraligy. Dukla Trenčín – Banská Bystrica je po troch tretinách 3:3, tak hrajú štvrtú.

20:14 Kým hokejisti strelia rozhodujúci gól, pozrime sa na zostavu. Náš Miloš netrafil štyri mená v predikcii, Štefan Tarkovič vytiahol Hancka, Bera, Rusnáka a Boženíka namiesto Valjenta, Bénesa, Maka a Schranza. Z toho vyplýva, že ani základná zostava v prvej Bundeslige alebo druhej La Lige nikomu miesto na ihrisku negarantuje.

20:22 Možno už na RTVS:1 beží predfutbalové štúdium štúdio, netrúfam si ale prepnúť v RTVS:2. Predĺženie je veľmi napínavé, nikto nechce dať gól.

20:25 Koniec predĺženia, stihneme nájazdy. Tesne pred koncom skoro rozhodol Lamper pre Bystricu, ale ZŠ Palka Demitru a diváci, ktorí ešte neprepli, uvidia rozstrel. O výsledkoch budeme informovať.

20:30 Musia to stihnúť za štvrť hodinky. Kvôli vyvrcholeniu hokeja som ochotný oželieť bársčo, ale Zápisník je Zápisník. Meškať nesmie!

20:35 Carl Ackered, švédsky obranca Trenčína zahanbil všetkých útočníkov a jediný premenil. Dukla vyhráva 1:0. Pome na fodbal.

20:36 V štúdiu Ľuboš Hlavena hovorí, že sa začínajú boje. Sme tu včas.

20:38 Pod respirátormi ako hostia Robert Vittek a v dokrútke Jožko Kožlej.

20:41 Kamera s ruchovým mikrofónom je pri hymne znova príliš blízko pri slovenských futbalistoch.

20:42 Cyperčania budú bieli, na rozdiel od Slovákov držia medzi sebou pri svojej hymne bezpečné rozostupy. Naši budú modrí v maskáčovej úprave dresov.

20:43 Pískajú traja oražoví Severní Macedónci. Systém VAR sa nepoužíva, informuje Marcel Merčiak.

20:45 Bieli z prava doľava, Slováci opačným smerom. Rozhodca hore-dole. Hráme!

20:49 Prvých päť minút sa nič nedeje. Domáci ale zatiaľ vyzerajú, že sú doma a Slováci, že sú hostia.

20:52 Po siedmich minútach máme loptu v rukách na polovici súpera. Prvýkrát. Hádžeme aut z ľavej strany. K bránke sme sa nepozreli. Času dosť.

20:54 Prvá desaťminútovka nebola oslavou totálneho futbalu. “Podľa očakávania opatrný úvod z oboch strán,” hovorí Marcel Merčiak a Marián Zeman s ním súhlasí.

20:55 36-ročný veterán Omónie Nikózia Papoulis nebol v nominácii a aj tak dnes hrá, hovorí komentátor. Tipujem, že bude jediný Cyperčan, ktorého meno si zapamätáme. Najmä, ak dostane počas zápasu od Hubočana po papoulis.

20:57 Jedna vec je istá, keby nám náhodou oranžový rozhodca doprial penaltu, mal by ju kto ísť kopnúť. Hancko, Kuco, aj Duda kopú v kluboch pravidelne. Už len skúsiť dostať sa s loptou do šestnástky.

20:58 Je to tu! Duda vysunul Rusnáka, sám pred brankárom nedal. Boženík s Kuckom nepremenili dodatočné strely. Možno, keby Albert Rusnák hral od novembra aj iný zápas, ako na FIFA konzole, dopadlo by to inak.

20:59 Trvalo to štvrť hodiny, ale ukázali sme futbal.

21:02 Milan Škriniar stratil loptu pri vývoze na územie súpera ako to len Martin Škrtel vedel. Berov dobrý návrat zahatal plány prekvapeného súpera.

21:05 Dúbravka kryl strelu Kousoulousa (písmenká v mene sú približne správne) z tridsiatich metrov. Minimálne.

21:07 Prvá polovica prvého polčasu je za nami. Z 22 minút sa dvadsať odohralo okolo stredového kruhu.

21:08 Hra je pokojná, ako hladina Stredozemného mora počas dovolenky, keď nefúka. Grécky tréner domácich svojich ale gestami ešte viac upokojuje. To sa ale ani nedá, veď!

21:11 Kapacita štadióna je 23-tisíc prázdnych sedadiel. Díky, korona.

21:13 Na viacerých futbalistoch sa neprejavila absencia služieb holičov a barbierov. Výnimkou môže byť Peter Pekarík, jeho účes zvykol byť dokonalejší.

21:15 Milan Škriniar už zozadu vidí, že je zle. Pred chvíľkou doklusal až na hranicu súperovej šestnástky.

21:19 Albert Rusnák vyriešil nádejnú situáciu pred šestnástkou Cyperčanov ako keby pol roka nehral súťažný zápas. Veď ani nehral.

21:20 Kapitán Kucka sa drží za koleno a kríva. Azda to rozbehá.

21:24 Kolega Hanzlík už oplakáva dvojku, na ktorú investoval ťažko zarobené eurá. Vraj keď na druhý polčas nevybehne Vittek zo štúdia roztrhá tiket, aj keď je elektronický.

21:26 Rozhodca ukázal domácej desiatke, že vie na prstoch napočítať do troch. Žltú kartu ale neukázal, možno ich zabudol v šatni, lebo tušil, čo sa bude na ihrisku odohrávať.

21:27 Boženík spadol, keď zakopol o čiaru pokutového územia. Za toto sa faul nepíska ani na Tehelnom poli. Aspoň nie, kým nie je nadstavený čas a domáci prehrávajú.

21:29 Rusnák trafil Berovu ľavačku centrom do prostriedku šestnástky, čo nasledovalo sa ale nedá nazvať strelou, aj keď lopta skackala vedľa bránky.

21:30 Rozhodca odpískal koniec polčasu o dvadsať sekúnd skôr, ako ukazovali hodiny. Ani on sa už na to dlhšie nemohol pozerať a nikto sa mu nemôže čudovať.

21:31 Cyprus 0, Slovensko 0 po prvom polčase. Slovinsko – Chorvátsko 1:0, Malta – Rusko 0:2 v našej H-skupine.

21:33 Inde Turecko porazilo Holandsko 4:2, ostatné výsledky sú polčasové: Srbsko – Írsko 1:1, Francúzsko – Ukrajina 1:0, Belgicko – Wales 2:1.

21:34 Peter Ďuriš hovorí v štúdiu, že Cyprus hrá veľmi dobre. Citujem: veľký tanier – malý tanier – hrotový hráč.

21:36 Vittekovi chýba mozog mužstva Hamšík. Duda sa snaží dať hre aspoň myšlienku, keď už nie rozum, ale podarila sa len jedna a aj tú Rusnák zahodil.

21:39 Vyhrali sme všetky štatistiky prvého polčasu, ktoré neboli 0:0.

21:43 Jingel kvalifikácie je o veľa decibelov hlasnejší, ako ostatný zvuk idúci z televízora. Vysielatelia majú rafinované spôsoby, ako vytrhnúť fanúšikov zo spánku.

21:45 Pred druhým polčasom treba napísať, že je to kvalifikácia, hrá sa na výsledok a tak treba za každú cenu vyhrať aj keď 1:0. Inak to bude kvalifikácia one time, next time.

21:45 Tréner Tarkovič nevidel dôvod na striedanie už cez prestávku, zdá sa. Šušťáky majú zatiaľ všetci náhradníci na sebe.

21:46 Hráme druhý polčas. Naši stále v modrom, zľava doprava, bieli domáci presne oproti.

21:48 Začali sme sústavným držaním lopty a jej posúvaním medzi štyrmi obrancami okolo stredového kruhu. Inými slovami, nič sa nezmenilo.

21:50 Vzrušenie do televízneho prenosu priniesol prvý ofsajd Slovákov. To sme ani nečakali!

21:51 Dve štandardky súpera a aj Martin Dúbravka zistí, že je na zápase.

21:54 Pekarík sa musel hodit Pittasovi pod nohy v šestnástke, inak by strela z desiatich metrov bola gólová. Ďakujeme, Peter!

21:57 Komentátori špekulujú, koho by bolo načim vymeniť. Slovensko na druhej strane obrazovky by menilo aj pol mužstva.

21:58 Na lavičke Cypru talentovaný Lojzos Lojzu (fonetický prepis), toho sa snáď dočkáme. Lojzu, poď!

22:01 Greguš a Ďuriš in, Rusnák a Boženík out. Nech Boženík dnes nedal. Ale aspoň si obaja zabehali v suťažnom zápase.

22:03 Po dvoch tretinách 0:0.

22:04 Greguš s Pekaríkom zakombinovali a hneď sa zvyšoval hlas v miestnosti komentátorov. Ale to bolo všetko.

22:06 Striedajú domáci. Kyriakou strieda Kastanosa.

22:07 Duda vymyslel ďalší ofsajd, tentokrát v úlohe Inzaghiho Michal Ďuriš.

22:08 Strelili sme na bránku! Michal Ďuriš sa otočil na šestnástke a ľavačkou poslal malú domov brankárovi.

22:10 Kto nakázal Slovákom hrať na 60-metrové prihrávky z vlastnej polovice, ktorá preskočí hráča vpredu o päť metrov?

22:11 Dvadsať minút do konca (šancí Slovenska na MS v Katare).

22:12 Konči Papoulis, začína Loizou, najmladší vymenil najstaršieho.

22:13 Nesmieme nechať súpera poležať, varuje Marian Zeman zbytočne.

22:14 Lojzu si vypýtal faul pri našej šestnástke. Nebezpečne blízko. Jeho ľavačka ale nemala medzinárodné parametre.

22:15 Pittas si vypýtal žltú kartu po prebrúsení Kuckových achiloviek.

22:16 Podľa mňa sme kopali nula rohov.

22:18 Rozhodnutie nezaradiť VAR na dnešný zápas bolo veľmi prezieravé. Jeden zlý ofsajd Kucku na tom nič nezmení. Medzitým Bera vymenil Schranz.

22:20 Nádejný brejk zbabral Ďuriš, ktorého zablokoval stopér. Mal ši streľac!

22:21 Kolega sa pýta, či už je čas na postupové kalkulačky. Myslím, že o desať minút ich začneme vyťahovať.

22:22 Kucka chcel obstreliť brankára Cypru, ten si ale pohodlne ľahol k efektnému zákroku.

22:23 Artymatasovu bombu z 25 metrov vytlačil z vinkla krásne Dúbravka. Robinsonáda ako lusk.

22:24 Duda dole, Strelec hore. Benes nikde.

22:25 Schranz sa zrazil s jedným z Cyperčanov, ten si poleží.

22:29 Dúbravka na čiare chytá hlavičku Pittasa, ktorá sa pýtala do bránky.

22:30 Dúbravka repete po rohu. Chytil tretí gól v druhom polčase.

22:30 Posledná minúta základnej časti. Rozhodca predsa len tri pridá.

22:33 Ioanniu je v takom kŕči, že ani sám tomu neverí.

22:33 Kopeme roh! Škriniar fauloval. Tak nič.

22:34 Šanca Schranza! Po centri Ďuriša lopta len tesne minula bránku.