Nedeľa, 30. jún 2024

Zápisník Telovýchovného vedúceho: Slovensko – Maďarsko, EURO 2020

SITA

Vitajte pri ďalšom Zápisníku Telovýchovného vedúceho, priamom prenose dôležitého zápasu slovenských športovcov. Dnes otvára národný futbalový výber kvalifikáciu na EURO 2020 v Trnave proti HUN. Vlastne, proti Maďarsku.

Ako obyčajne, prihlásim sa tesne pred výkopom a potom ho budeme spolu sledovať minútu po minúte. Nezabudnite často refrešovať a ospravedlnite preklepy. Nerobím ich úmyselne.

19:45 Máme zostavu

Hodinu a jedenásť minút pred zápasom poznáme základnú zostavu Slovenska! Kolega Marys sa tuším pomýlil len v jednom mene. Maka videl na lavičke.Stoch nehrá od začiatku.

19:54 GBS

Dnešných Gólov – Bodov Sekúnd sa vyslovene obávam. Hrozí, že uvidím, ako VSŽ vypadli z playoff v Poprade.

19:57 Ľuboš Hlavena reportuje problémy

V Trnave sa vraj pred zápasom odohrávali slovné súboje s fanúšikmi súpera. Pavel Hapal vysvetľuje, prečo postavil do útoku Dudu. Lebo Berlín.

20:00 Radosť biatlonistiek

Pred futbalom si doprajeme biatlonovú radosť. Nasťa Kuzminová vyhrala šprint vo finále SP, Paulína Fialková skončila tretia. Super.

20:01 O Saganovi

Športové správy budú od dnes do odvolania aj o Saganovi. V sobotu štartujú jarné klasiky, podľa Marianny Ďurianovej preteky Miláno – San Remo môže vyhrať ktokoľvek. Náš Miloš to tvrdil už dnes ráno.

20:04 VSŽ

Dočkal som sa. “Je to nahovno, jak sa hovorí,” povedal do kamery Gabriel Spilar. Sám by som to lepšie nepovedal. Článok, po ktorom mi možno zakážu vstup do Košíc na pol roka, mám rozpísaný v hlave.

20:08 Laco Nagy končí

Košická legenda končí kariéru. Je mi to ľúto, ale pri poslednom rozhovore po ligovom zápase odpovedal “TakUrčitee”. Je to kamarát. Spolu s ním už na ligových oných neuvidíme ani Branka Radivojeviča.

20:11 Ďalšie správy

Nedarí sa tenistom, teda okrem Magdalény Rybárikovej. Do futbalu ešte pol hodinky, zvažujem neskorú večeru.

20:24 Správy z Twittra

Na menšej sociálnej sieti to vyzerá, že sektor hostí bude plný. A oddelený od fanúšikov Slovenska.

20:27 Ideme do Trnavy

Majster slova v štúdiu je Ľuboš Hlavena. Hosťami Ján Mucha a Robert Vittek. Hlavena hovorí, že v tíme skončili tri výrazné osobnosti. Škrtel, Nemec, Hubočan. A Vladko Weiss nič?

20:31 Hapal pred zápasom

Tréner čaká taktickú bitku, žiaden otvorený futbal. Staviť si na počet gólov pod 1,5 si ešte stihnete.

20:35 Hetrik Roberta Vitteka

“Zápas sa začína od 0:0, šance sú 50 na 50, žiaden súper už nie je slabý.” Robo Vittek jedným dychom.

20:39 Hymny

A pred nimi Marcel Merčiak privítal fanúšikov pri obrazovkách. Slováci pri Maďarskej pískajú.

20:43 Rozhodcovia

Dnes pískajú traja Rusi. Nastúpili v žltých dresoch.

20:45 Začíname!

Slovensko má výkop a modré dresy. V prvom polčase bude hrať sprava doľava na vašich televízoroch. Maďari celí v červenom pobežia oproti.

20:48 Opatrný úvod sme čakali

Slovensko a Maďarsko hralo zatiaľ len štyri razy a padli štyri góly. Stávku pod 1,5 góla hľadajte už len v Live stávkach.

20:49 Tvrdý Albert

Rusnák fauloval obrancu súpera, rohovú zástavku aj čiarového rozhodca jednou šmýkačkou v rohu ihriska. Zaobišlo sa to bez žltej karty.

20:52 Prvá lastovička

Priblížili sme sa k šestnástke Maďarska. Center na Dudu neprešiel a Pekarík kopol loptu do hľadiska.

20:55 Žltá Kárťa

Kálmár dostal sárga lap. Neviem veľa po maďarsky, ale futbal som v ich telke pozeral od detstva. Kálmár fauloval Lobotku v brejku

20:56 Skoro šanca

Objavili sme sa v šestnástke. Kucka vysunul Rusnáka, ten vrátil pod seba Hamšikovi, Marek ale nečakal, že defender Maďarov netrafí loptu. Prvým kontaktom mu odskočila a súper ho spacifikoval.

20:58 Skoro šanca súpera

Odzbrojili sme červených na hranici vápna, keď sa súper blíži k našej bránke, stupňovaný hlas Marcela Merčiaka robí každý náznak infarktovejším.

20:59 Pekaríkova strela

Ani to dlho netrvalo, sotva 15 minút. Pekarík spoza šestnástky pekne strieľal, brankár vytlačil na roh.

21:03 Hancko hladká brvno

Na chvíľu Slováci obkľúčili šestnástku Maďarov a Hancko skúsil spoza pokutového územia peknú strelu. Pohladkala brvno, tréner Hapal smutne stisol oči a odfúkol si. Po dvadsiatich minútach nula – nula.

21:05 Škrtelov nástupca

Denis Vavro hrá stopéra s číslom 3 na pozícii Martina Škrtela. Na predchodcu nadviazal plynulo. Žltou kartou po prvom faule.

21:12 Lobotka si spomenul na Wembley

Hráč Celty Vigo si spomenul na narážačku na Wembley, Adam Nemec už ale s reprezentáciou skončil. Preto to neskončilo rovnako. Vlastne to neskončilo nijak.

21:16 Kucka založil dobrý útok

Ale v ňom si chlapci nerozumeli. Škoda, za pol hodiny veľa šancí preniknúť do otvorenej obrany nebolo. Vlastne to bola asi prvá.

21:18 Maďarský roh

Už druhý, prvý ale nestál za reč. Tentokrát Kálmár poslal loptu oblúkom poza bránkovú čiaru. Takže detto.

21:23 Nudný polčas speje ku koncu

Takmer všetko sa odohráva medzi šestnástkami a keďže nie sme na stredoškolskej diskotéke, veľká zábava to dnes večer nie je.

21:26 Šanca

Červení sa dostali na dostrel, loptu ale zblokoval náš stopér a Dúbravka nemusel zasahovať.

21:27 Góól! Duda 1:0

Tuším Rusnák v šestnástke zostal voľný, od bránkovej čiary prihral pred brankára a Duda zasunul zvnútra päťky. Z ničoho nič Slovensko 1, Maďarsko 0.

21:29 Ďalší dobrý útok

Hamšíkova strela po troch prihrávkach nemala razanciu. Škoda, pekná akcia. Keby im ho tam šupli do šatne, druhý polčas by bol jednoduchší. Aj pivo cez prestávku by lepšie chutilo.

21:30 Polčas. SVK – HUN 1:0

Instantná analýza: neslaná nemastná hra, ale Slovensko dalo z troch pološancí jeden gól. Maďari sústredene bránia, smerom dopredu sú ešte jalovejší, ako naši. Dudov gól bol dôležitý.

21:38 Asistent súhlasí

Hapalov asistent sa ošíva, ale v podstate na mikrofón hovorí to, čo som napísal vyššie. Nudný polčas, ale dobre, že sme strelili gól. Plán do druhého polčasu je rozprestrieť krídla Sokolov a zároveň hrať po zemi.

21:45 Druhý polčas sa začína

Zdá sa, že ani Rossi ani Hapal nemenia nikoho. Slováci v modrých budú hrať zľava doprava, Maďari v červenom presne oproti. Žltý rozhodca z Ruska kade-tade pomedzi nich.

21:49 Čo by povedal Laco Borbély?

V druhom polčase absolútne dominujeme na lobde, máme pokryté vertikály a fyzický fond Juraja Kucku je absolútne enormný.

21:51 Kuco za žltú kartu

Taktický faul pri nájazde Istvána si vyslúžil žltú kartu od muža v žltom.

21:53 Kovács aj Nagy

Krátky pohľad na súpisku Maďarov. Kovács aj Nagy musia hrať v každom športe za každú repre bez ohľadu na vek a pohlavie. Ale že aj Orbána už nosia povinne maďarské výbery?

21:54 Kým útočia

Zmätok v šestnástke sa môže prejavovať pubertálnymi záchvatmi, alebo aj tak, že Škriniar s kýmsi nevedia odkopnúť loptu a Dúbravka má prvý zákrok. Kým oni útočia, ja sa pýtam – komu dnes držia palce fanúšikovia DAC? Je jasné, že prehrať nemôžu, ale aj tak.

21:55 Prvé striedanie

Maďari vyťahujú prvého žolíka. Nejakého osemnásťročného tínedžera odniekiaľ v Rakúsku. Hapal zatiaľ nič, najviac na výmenu vyzerá Mak.

22:00 Iné výsledky

V našej skupine hrá Chorvátsko s Azerbajdžánom po 60 minútach 1:1 (!). Škóti prehrali v Kazachstane 0:3.

22:01 Kálmár dole

Namiesto neho iný Maďar. Dzudzák prišiel a červení majú roh. Po ňom Szalai dobre strelil spoza vápna a Dúbravka krásne vyrazil mrštným skokom po pravej ruke. Krásny volej to bol a zákrok ešte krajší.

22:06 Šanca Slovenska

Krásna prihrávka Dudu našla Maka, ten pálil ľavačkou, ale Gulácsi reflexívne vyrazil na roh. Ten sme nevyužili.

22:07 Mak pomáha s rozhodcom

Robert Mak sa v Petrohrade možno niečo naučil po rusky. Po faule Kucku dohováral sovietskemu arbitrovi.

22:10 Brejk Slovenska

Kucka vybojoval loptu, ale s Rusnákom ju do bránku Maďarov nedostali. Bol to veľmi nádejný protiútok. Po ňom súper zdvihol hlavu a po Hanckovom neistom zákroku idú kopať roh.

22:13 Šanca Orbána

Dlhý pas Lovrencsicsa letela skoro od diaľnice do Bratislavy rovno na hlavu Orbána. Ten ju chcel prehlavičkovať ponad Dúbravku, ale nedal lopte dostatočnú silu. Bola to najväčšia šanca súpera. Vavro nebol ani päť metrov od miesta, kde mal byť.

22:15 Na strely 10:11

Ani sa nezdá, že sme videli už vyše dvadsať striel. Bohvie, čo všetko počítajú. Na bránku ich bolo isto menej. Ešte 15 minút. 14 235 divákov. Málo.

22:17 Dzsudzsákova rana

Vo výhode boli Maďari po faule pred našou šestnástkou a striedajúci Balázs kopol loptu zhora na sieť Dúbravkovej bránky. Súper podkuruje. Aj Hamšík získal žltú kartu.

22:19 Prichádza Stoch

Odchádza Mak. Neprekvapivo, kus za kus na ľavom krídle. Strieda aj Rossi, obrancu za Hollendera.

22:22 Gól, ktorý neplatil

Hancko prihrával pred bránku na Pekaríka, ten bol vraj v ofsajde. Tesnom, ale bol.

22:25 Góóól Albert Rusnák 2:0

Pekná lopta Dudu na Rusnáka, ten ju skrotil ale už sa zdalo, že premeškal šancu streliť. Namiesto toho potiahol loptu a prekvapivo strelil medzi nohy obrancu a popod brankára.

22:27 Striedanie, Duda dole

Šafranko hore.

22:29 Žltá pre Škriniara

Ešte šťastie, že ten rozhodca v žltom nemá červený dres. Žltých kariet rozdal požehnane.

22:30 Dúbravka kryje

Dzsudzsákov priamy kop mal ambíciu v 90. minúte dramatizovať koncovku. Martin Dúbravka bol ale pripravený.

22:34 Koniec, vyhrali sme

Slovensko 2, Maďarsko 0. Po troch minútach, jednom striedaní (Rusnák dole, Mihalík hore) a Dúbravkovom zákroku po Orbánovej hlavičke to Rus odpískal. Hapalovci vyhrali a majú tri body.

22:38 Dôležité body

Dnes nebolo dôležité hrať na krásu, ale na výsledok. Tri body sú v tabuľke a to je dôležité. Kvalifikačný úvod zvládlo Slovensko dobre. Pokračuje v nedeľu vo Walese.

22:40 Dovi, dopo

Ján Mucha hovorí o fantastickom zápase, pre mňa je čas ísť spať. Ráno je múdrejšie večerať. Dovi, dopo, vidíme sa cez víkend.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera