Sobota, 20. apríl 2024

Žiadne ciki-caky. Anglickí futbalisti oslavovali postup cez Wigan pesničkou od Adele

SITA/AP Photo/Jon Super

FA cup je najlepšia klubová súťaž mimo územia Slovenska. No dobre, okrem Ligy majstrov a Premier league. Prípadne dvoch-troch ďalších luxusných líg. Súboje outsiderov z dedín anglického vidieka proti favoritom, ktorých futbalové značky pozná celý svet prinášajú pravidelne príbehy, pri ktorých plesá srdiečko fanúšika.

Cez víkend porazil klub šiestej ligy, Chorley FC, mužstvo, ktoré budete poznať.

Wigan – Chorley 2:3 po predĺžení

Posledné mužstvo šiestej ligy cestovalo na zápas FA Cupu na ihrisko Wiganu. Hej, toho Wiganu, čo krásnu súťaž v roku 2013 vyhral (viď obr.) a potom hral aj skupinovú fázu Európskej ligy. Dnes je v tretej najvyššej súťaži. Síce posledný a po krk v problémoch okolo majiteľov, ale je.

Hráči Chorley, ako to už medzi futbalistami býva, po zápase v šatni oslavovali. Nespustili žiadne rituálne africké ryčanie, ani otrepané ciki-caky ciky-cak. Na plnú pľúca odspievali hit Adele, Someone like you.

Len si to dajte.

Keď práve nemáte na rukách a šiji zimomriavky, nechajte si skontrolovať baterky. Lebo podľa mňa museli nabehnúť aj hračkám z umelej hmoty, keď sa na tú scénu pozerali.

Slovenská verzia?

Priznám sa, nedokážem sa nadchnúť pre nič, čo vyjde na svetlo sociálnych sietí zo slovenských šatní. Vyššie spomínané popevky, ktoré sa u nás učia už deti vo svojich kategóriách, považujem za … ako to slušne napísať .. primitívne.

Najvyšši čas niečo s tým urobiť! Konštruktívne navrhujem niekomu naučiť sa pekný slovenský popový hit a v eurofickom opojení ho zaspievať po veľkom víťazstve. Mne by sa páčila táto pesnička:

Pomaly padá dážď, čas uniká
Snažím sa zachovať svoju tvár
Lebo v sebe mám unikát
Jediná vec, ktorá sa nedá stratiť

Milióny ciest, pointa uniká
Stačí len zachovať svoju tvár
Lebo v sebe máš unikát
Jediná vec, ktorá sa nedá stratiť

Máme vášeň čo zrie
Aj tak sa stále snažíme
Otvoriť niekoľko dvier
Nahliadnuť do našich tajných skrytých tém

Aj keď strácame význam dnes
Strácame flow
Je to dôkladny príklad
Prehliadka snov
Túžby sú zrkadlom
Odrazia tón

Pomaly padá dážď, čas uniká
Snažím sa zachovať svoju tvár
Lebo v sebe mám unikát
Jediná vec, ktorá sa nedá stratiť

Keby ste nevedeli, je to pesnička Márie Čírovej, Unikát. Keď máte lepšiu, sem s ňou do diskusie.

Komu sa niečo také podarí, celkom určite s videom zo šatne vyhrá slovenské internety.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera