Streda, 17. júl 2024

Zubatá s píšťalkou kosí trénerov veľkých klubov v malej obci na Považí. Teraz bol zápas v nej posledný aj pre Hyballu

Foto: Facebook.com/FKBeluša

Záhadný magnetizmus na Strednom Považí kýva stoličkami vysoko postavených športových funkcií.

September 2020

Mali sme za sebou prvé koronované leto. Nevestičky sa začali báť a slávny Slovan Bratislava zavítal na druhé kolo pohára do treťoligovej Beluše. Pokutový kop pre domácich v záverečných minútach mohol znamenať vyrovnanie, penaltovú lotériu a blamáž utešených rozmerov.

Realizácia kopu z bieleho bodu však viedla k jednohlasnému „aaaach“ a Slovan išiel ďalej. Napriek tomu si polootvorené dvere útrob štadióna doteraz pamätajú rozhovor s hlasitosťou na maximum. Prebehol medzi dvomi pánmi, ktorí používajú “mladší” za menom. Mladší Kozák po ňom zavesil belasé tepláky na klinec. Zatiaľ.

Júl 2022

A zubatá s píšťalkou si odnáša z Beluše ďalšiu obeť. Hyballa šarmantne pred novinármi povyťahoval všetky zákulisné klubové informácie, vrátane Azangovej zdravotnej poistenie a Rybníčkovho vzoru na slipoch a odsedel si prípravný zápas, na ktorý za Trenčín nastúpili ním nechcení juniori. Teraz si už vybaľuje kufre v bundesrepublike. Stačili dve kolá novej sezóny a napriek tomu, že aj teraz hosťujúci tím v Beluši zvíťazil, nestačilo to trénerovi k zotrvaniu pri mužstve.

Rozhodnutie možno padlo už skôr a Peter mal Čierneho Petra vo vrecku už na lavičke pod Butkovom, médiá sa to však nemali dozvedieť. Údajne si na Slovensku zabudol zubnú kefku, no nevidí v tom problém, lebo si z odstupného kúpi novú. Azda sa len niekto zle vyspal a zhodil zárodok koncepčnej práce pre nový ročník šmahom ruky zo stola. Netušiac, že sa mu budú ľudia smiať široko-ďaleko za hranicami opevnenia Čákovho hradu.

Isté je, že prvoligoví tréneri sa pred príchodom do Beluše musia mať na pozore…

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera