Štvrtok, 25. júl 2024

Dominik Ostrák po postupe do štvrťfinále: Oslavy boli decentné, splnil sa nám druhý sen

Ján Janočko Ján Janočko 30.01.2022
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Slovenskí futsalisti dokázali na turnaji EURO postúpiť zo základnej skupiny a získať tak najväčší úspech v histórii športu, hraného v telocvičniach. Po historickej výhre nad Chorvátmi a pred štvrťfinále proti Španielom sme sa rozprávali s Dominikom Ostrákom.

Už ste stihli vstrebať to čo sa vám podarilo?

Och, sú to neskutočné pocity, toto sa stane raz za život. Navyše Slovákom, ktorí ani zďaleka nie sú pravidelnými účastníkmi Eura vo futsale. Už sme ten postup spracovali, ale to, že sme sa dostali ďalej zo skupiny… To nám dôjde až trochu neskôr (smiech).

Čo vám tréner prizvukoval pred zápasom a aké slová padli cez polčas v rozhodujúcom zápase?

Tréner nám prizvukoval, že musíme ísť do zápasu s vidinou víťazstva. Bolo to jediné riešenie toho, ako sa dostať do štvrťfinále. Všetci sme tomu uverili, hráči na ihrisku, lavička, trénerský štáb, realizačný tím a išli sme za tou víziou. Preto sa nám podarilo postúpiť. 

Na zápase ste konečne mali aj fanúšikov zo Slovenska, pomohla aj divácka podpora?

Bolo skvelé, že tam boli aj naši. Počuli sme typické slovenské chorály. Nebolo tam veľa divákov, ale dali nám dosť energie, aby sme zo seba dali všetko. Veľmi dobré načasovanie, že mohli prísť práve teraz, na tento zápas.

Akí boli Chorváti po zápase? Bolo cítiť sklamanie?

Počas zápasu pracovali emócie na oboch stranách, ale po skončení sme si všetci športovo podali ruky, popriali nám veľa šťastia. Žiadne konflikty tam neboli.

Ako sa oslavovalo?

Oslavy boli decentnejšie, lebo už v utorok hráme so Španielmi. Nebolo to bujaré, jedno-dve pivká.

Našli ste si po niektorom zápase na mobile viac upozornení, ako po tom včerajšom?

(smiech) Myslím, že nie. Mali sme so spoluhráčmi pocit, že nás sleduje celé Slovensko, boli sme v príbehoch na Instagrame, mali sme zmeškané hovory, SMS-ky, ľudia nás označovali v statusoch… Priznávam, ani som nestíhal odpisovať.

Môže byť toto víťazstvo prelomom vo vnímaní futsalu na Slovensku?

Pevne verím, že áno. Myslím si, že všetci, ktorí chceli, aby sa futsal u nás dostal viac do popredia, nemôžu byť spokojnejší. Robíme mu dobrú reklamu, dúfam, že sa postavenie futsalu aj vďaka tomu zmení k lepšiemu.

Snívalo sa vám vôbec o tom, že môže Slovensko ísť tak ďaleko v momente, keď ste videli los kvalifikácie?

To by mi vtedy ani nenapadlo. Snom bol vtedy postup na Euro. A keď sme postúpili, nechápali sme a tešili sme sa z prepísania histórie. Nám sa podarilo to, čo nevyšlo niekoľkým generáciám pred nami. Jeden sen sa splnil po postupe na šampionát, druhý sa splnil včera.

Máte nejaký odkaz pre fanúšikov na Slovensku?

Držte nám palce a verte nám aj proti tak silnému súperovi, ako Španielsko. Budeme vás všetkých potrebovať, keď sa budeme biť za Slovensko.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera