Štvrtok, 23. máj 2024

Najkrajšie ihrisko a najvyššie prémie v histórii. Slovak Open pošle víťaza na európsku Challenge Tour

Foto: Denis Bohumil Schvarcz

Golfový Penati Slovak Open začal písať históriu pred piatimi rokmi a od svojho vzniku sa hrá na jednom z najkrajších ihrísk Európy. Šajdíkove Humence pri Senici medzi také patria a začiatkom leta som sa nimi na pár hodín prešiel s Petrom Petrovičom, prezidentom slovenskej PGA, asociácie profesionálnych golfistov a riaditeľom najštedrejšie dotovaného turnaja profesionálov na Slovensku.

Deväť jamiek s prezidentom

Pamätám sa, ako keby to bolo včera. Pondelkové popoludnie nemôže byť uprostred roka krajšie, ako keď rovno z práce vyrazíte na golf. Bolo nádherné počasie, belasá obloha a slnko poriadne vysoko keď sme sa postavili na prvé odpalisko ihriska Legends Course, kde sa bude hrať aj prestížny turnaj profíkov.

Najťažší úder na ihrisku je prvý odpal. Najmä keď vyrážate na ihrisko s hráčom, ktorý golf naozaj vie. Na moje počudovanie som ním trafil fervej, tú pekne vykosenú trávičku na ceste k prvému grínu. Horšie údery na seba ale nenechali dlho čakať. Hneď druhým som skončil v pieskovisku, ako malý chlapec som sa z neho len tak nechcel dostať. Sedem úderov na prvej jamke naznačilo, kde je moja sila slabina. V nevynútených chybách.

Na ďalších troch jamkách sa mi ich podarilo eliminovať, čím som vzbudil v spoluhráčovi dojem, že moja hra nie je na rekreačného hráča úplne zlá. Síce som prvýkrát palice držal v rukách pred 25 rokmi, na ihrisku to ozaj nie je vidieť. Jamky číslo dva, tri a štyri som zahral na jeden úder nad par, čo je samozrejme hajlajtom mojej golfovej sezóny.

Inými slovami, sám neviem, ako sa mi to podarilo.

Penati Golf Slovak Open
Zdroj: Denis Bohumil Schvarcz

Forma netrvala dlho

Už-už som začínal prepadať ilúzii, že to s palicou a loptičkou viem. Golf je ale preto krásny, že vás z nej veľmi rýchlo dostane. Do konca kola som sa k paru priblížil už iba raz. Na viacerých som loptičky postrácal, na osmičke nimi nakŕmil kaprov v rybníčku na nádhernej jamke s prevýšením pätnástich metrov. Keď mi prišla do mejlu skórkarta, polovica jamiek bola označená prívetivými farbami a druhá sivou a čiernou – odrážali neúspech na číslach 5, 6, 8 a 9.

Nevadí, aj zlý deň na golfe je lepší, ako dobrá porada v robote. Kolo s prezidentom ma obohatilo nielen o priehrštie historiek a informácií o aktuálnej situácii v slovenskom golfe. Peter je golfovým profesionálom, trénerom a takpovediac za jazdy mi dával počas celej rundy tipy a triky. Dostal som asi najlepšiu hodinu výcviku v živote.

V sobotu budem zaspávať len ťažko, vzrušenie pred osemnástimi jamkami bude veľké. Snáď si v nedeľu aspoň na pár prezidentových rád spomeniem, keď sa v rámci Pro-Am kola prejdem ihriskom znova.

Slovak Open 2022

V pondelok sa po tradičnom turnaji pre partnerov – s dôležitým charitatívnym rozmerom na pomoc hendikepovaným golfistom – na Legends Course vydajú skutoční borci a borkyne. Hráči z desiatich krajín si počas dvoch hracích dní zahrajú už 6. ročník Penati Slovak Open.

Aktuálny ročník má tučnú dotáciu 20.000 EUR, víťaz dostane rovných desať tisíc. To ale nie je jediná skvelá výhra. Získa aj divokú kartu na Challenge Tour.

Penati Slovak Golf Open
Zdroj: Penati Slovak Golf Open

Áno, víťaz, ak nemá miesto na Challenge Tour – konkrétne na Swiss Challenge o dva týždne, bude nominovaný a zahrá si na veľkom európskom turnaji. Bez ohľadu na to, či má štatút profesionála alebo bude jedným z dvanástich amatérov, ktorí budú na štarte.

Všetky informácie o turnaji nájdete na GolfSlovakOpen.sk. Ešte lepšie urobíte, ak si v nedeľu, pondelok alebo utorok nájdete cestu na úžasnú prechádzku krásnymi lesmi na Záhorí a pozriete si špičkový golf na vlastné oči. Vstup je voľný, každý dívák vítaný.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera