Nedeľa, 26. máj 2024

Tiger je späť

AP Photo/Darron Cummings

Pri všetkej úcte k fanúšikom futbalu, najlepší šport sa aktuálne aj tak odohráva v Amerike. PGA Tour golfistov sa za prísnych hygienických podmienok vrátila a už vyše mesiaca víkend čo víkend zásobuje priaznivcov skvelými zážitkami.

Na turnaji The Memorial, ktorý organizuje najväčšia golfová legenda všetkých čias Jack Nicklaus, sa práve teraz vrátil na ferveje a gríny najslávnejší aktívny borec. Globálna ikona, nielen svojho športu. Chlap, ktorého meno poznajú aj milióny negolfistov.

Tiger Woods je späť.

Muirfield dva týždne po sebe

V Ohiu sa netradične hrá dva týždne po sebe. Turnaj Workday Charity Open ponúkol neskutočné vyvrcholenie. Collin Morikawa dotiahol na posledných troch jamkách nedeľného finále náskok troch úderov Justina Thomasa a páni nám dopriali extra golf za nezmenenú cenu.

Na prvej jamke playoff obaja premenili dlhočizné putty, najmä Thomas si myslel, že po svojom vyše pätnásťmetrovom má vyhrané. Morikawa ale ukázal ešte pevnejšie nervy. Aj na druhej jamke sa im darilo rovnako, až pokazený prvý úder tretej jamky playoff rozhodol. Morikawa zvíťazil po druhýkrát vo svojej mladej kariére.

Od štvrtka sa na tom istom ihrisku v štáte Ohio hrá The Memorial, prvý skutočne veľký turnaj sezóny po jej reštarte. Gríny sú rýchlejšie, tráva vedľa ideálnej stopy na ferveji vyššia. Organizátori si dali záležať. aby ihrisko bolo ešte náročnejšie. Thomas je po prvom kole šesť a Morikawa až desať úderov za víťazom prvého kola. Určite sa podarilo.

Tiger je späť

The Memorial je prvý turnaj pre Tigera Woodsa po korona prestávke. Zúčastnil sa tuším v máji na jednej exhibícii, keď s Philom Mickelsonom a dvoma slávnymi quarterbackmi NFL súťažili v charitatívnom televíznom špeciáli.

Woods sa nezúčastňuje medzitým znovu rozbehnutej série turnajov, ktoré sa započítavajú do FedEx playoffs, kde vo finále získa víťaz asi desať miliónov dolárov. Preňho je dôležité iné číslo. Osemnásť grandslamov, ktoré má Nicklaus. Tiger svoj pätnásty získal vlani na jar, na Masters v Auguste. V golfovo už pokročilom veku 44 rokov sa pomaly, ale isto znižuje šanca legendu dobehnúť.

V aktuálnej sezóne navyše príde o jednu zo štyroch možností. The Open, jediný grandslam mimo americkej pôdy vo Veľkej Británii zrušili. Ostatné tri presunuli na jeseň. PGA Championship bude v auguste, US Open v septembri a Masters v novembri. Tri zo štyroch sa predsa uskutočnia. Aspoň taký je zatiaľ plán.

Na The Memorial sa prišiel rozohrať, porovnať sa so súpermi a odštartovať prípravu na útok na historický rekord.

Tiger prvé kolo zvládol na jeden úder pod par. Má dobrú šancu dnes potvrdiť solídnu formu a prebiť sa do víkendových kôl. Lídrom po štvrtku je Tony Finau, ten zahral osemnásť jamiek na šesť úderov pod par ihriska.

Aj slovenská vlajočka

Na golfových turnajoch najlepších svieti aj slovenská vlajočka. Juhoafričan Rory Sabbatini si zobral za ženu Slovenku a už reprezentuje našu krajinu. Túži prebojovať sa na OH do Tokia na budúci rok. Po prvom kole je so skóre na delenom 42. mieste s dobrou šancou zahrať si aj v sobotu a nedeľu.

Podvečer a večer patrí celkom určite Golf Channel. Priame prenosy najlepších golfistov sú síce bez divákov na ihrisku, o to viac ľudí ale nielen v Amerike ich súťaženie pozerá a inšpiruje sa. Golf je dokonalá aktivita na súčasné náročné obdobie. Dá sa pri ňom praktizovať sociálny dištanc a odohráva sa v prírode, kde je čerstvého vzduchu dosť pre každého.

Odporúčam teda nielen do nedele každý večer sledovať The Memorial v televízore, ale skúsiť si zahrať, alebo zatrénovať, aj na jednom z ihrísk, na ktoré už určite nemáte ďaleko.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera