fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Hokej MS 2019
SITA
Hokej

A s kým bude hrať Slovensko o rok? S Čechmi, Švajčiarmi a v hre sú aj obaja finalisti

Tohtoročný šampionát dnes večer v Bratislave napíše svoju poslednú kapitolu. Hokejová verejnosť už polemizuje nad tým, akým smerom sa bude uberať ten budúci. MS 2020 budú vo Švajčiarsku.

Organizačný výbor začína s potrebnými prípravami a chystá aj jednu podstatnú zmenu.

Úzke klzisko?

Rovnako ako pred desiatimi rokmi bude oficiálnym maskotom majstrovstiev krava Cooly, ktorá vo Švajčiarsku patrí k tradícii rôznych športových podujatí.

Významným krokom by malo byť zúženie hracej plochy o štyri metre. Rozmer klziska 60×26 metrov známy z NHL však ešte musia potvrdiť organizátori.  Cieľom IIHF je zatraktívniť hru pre divákov.

Tí si budú môcť užiť aj novú arénu v Laussane, ktorej slávnostné otvorenie je naplánované na jeseň. Okrem nej sa budú zápasy odohrávať v Zürichu. Ceny lístkov by sa mali pohybovať od 17 eur v základných skupinách a 43 eur vo vyraďovacej fáze až po maximálnu sumu 346 eur v luxusných sektoroch počas medailových duelov.

V skupine pravdepodobne s Čechmi

Hoci si na oficiálnu podobu základnej časti ešte musíme počkať, drvivá väčšina tímov už má zaručené umiestnenie v rebríčku IIHF, od ktorého sa odvíja zloženie skupín.

Pokiaľ nedôjde k zmenám v rámci snahy zvýšiť návštevnosť, s určitosťou si zmeriame sily s Kanadou, Českom či domácim Švajčiarskom. Konečné zloženie skupín oznámi organizačný výbor do 28. mája.