Piatok, 19. júl 2024

A s kým bude hrať Slovensko o rok? S Čechmi, Švajčiarmi a v hre sú aj obaja finalisti

SITA

Tohtoročný šampionát dnes večer v Bratislave napíše svoju poslednú kapitolu. Hokejová verejnosť už polemizuje nad tým, akým smerom sa bude uberať ten budúci. MS 2020 budú vo Švajčiarsku.

Organizačný výbor začína s potrebnými prípravami a chystá aj jednu podstatnú zmenu.

Úzke klzisko?

Rovnako ako pred desiatimi rokmi bude oficiálnym maskotom majstrovstiev krava Cooly, ktorá vo Švajčiarsku patrí k tradícii rôznych športových podujatí.

Významným krokom by malo byť zúženie hracej plochy o štyri metre. Rozmer klziska 60×26 metrov známy z NHL však ešte musia potvrdiť organizátori.  Cieľom IIHF je zatraktívniť hru pre divákov.

Tí si budú môcť užiť aj novú arénu v Laussane, ktorej slávnostné otvorenie je naplánované na jeseň. Okrem nej sa budú zápasy odohrávať v Zürichu. Ceny lístkov by sa mali pohybovať od 17 eur v základných skupinách a 43 eur vo vyraďovacej fáze až po maximálnu sumu 346 eur v luxusných sektoroch počas medailových duelov.

V skupine pravdepodobne s Čechmi

Hoci si na oficiálnu podobu základnej časti ešte musíme počkať, drvivá väčšina tímov už má zaručené umiestnenie v rebríčku IIHF, od ktorého sa odvíja zloženie skupín.

Pokiaľ nedôjde k zmenám v rámci snahy zvýšiť návštevnosť, s určitosťou si zmeriame sily s Kanadou, Českom či domácim Švajčiarskom. Konečné zloženie skupín oznámi organizačný výbor do 28. mája.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera