Sobota, 25. máj 2024

Koleno Martina Pospíšila operovať netreba. Po surovom zákroku prišla dobrá správa

FOTO TASR - Roman Hanc

Dvadsaťjedenročný útočník Martin Pospíšil začal sezónu v extraligových Košiciach a patril k najproduktívnejším hráčom. Po dvadsiatich dvoch zápasoch a štatistike deväť gólov a osem asistencií pokračoval za more.

Už druhý rok hráva za farmu Calgary Flames, ktoré si ho v roku 2018 vybralo v štvrtom kole draftu. V úvodných desiatich dueloch v drese Stockton Heat nazbieral desať bodov, čím vyrovnal bodové maximum z vlaňajška.

Veľké ambície

Oproti predchádzajúcej sezóne dostal Pospíšil viac času na ľade. „Myslím si, že moje výkony boli odzrkadlením toho, že som dostal viac priestoru ako pred rokom. Pravidelne som nastupoval ako center tretej formácie, hrával som v presilovkách a cítil som sa potrebný pre tím,“ uviedol v minulotýždňovom rozhovore pre Denník Šport.

Na pozícii centra je v hlavnom tíme Calgary Flames pretlak, na farme pôsobia centri v prvej a druhej formácii (medzi nimi Adam Ružička), ktorí si v tímovej hierarchii pred ním. „Vidím, že mám na to, aby som sa prebojoval do prvého tímu Calgary. Verím, že v nasledujúcej sezóne budem zdravý a dokážem to,“ netajil ambície mladý hokejista.

Koniec sezóny prišiel ešte skôr

V lete začalo zvolenského rodáka trápiť rameno. Bolesť sa postupne stupňovala, často hrával so sebazaprením. Nakoniec si povedal, že sezónu ukončí skôr a podstúpi operáciu, aby sa naplno zregeneroval a pripravil do ďalšieho ročníka. Zákrok mal naplánovaný už na tento týždeň.

Posledný duel odohral v nedeľu večer, jeho tím prehral 1:4. Martin Pospíšil si v ňom zahral iba v úvodnej trojminútovke. Pri rozohrávke z vlastnej obrannej tretiny ho tvrdo atakoval útočník súpera Yannick Veilleux. Slovenský hokejista sa snažil rútiacemu Kanaďanovi vyhnúť, nakoniec skončil na zemi s narazeným kolenom. Z ľadu mu pomáhal tímový kolega Adam Ružička rovno do šatne.

Aktualizované 23.marca: Martin Pospíšil podľa informácií zo zámoria operáciu potrebovať nebude. Zranenie väzov bude liečiť bez zákroku 4 – 6 týždňov.

Ďalšie články o hokeji

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera