Sobota, 25. máj 2024

Asimilovaný Slovan

SITA/Jana Birošová

Hokejový Slovan Bratislava po sezónach v KHL stiahol chvost a vrátil sa do lokálnej, slovenskej súťaže. Po prvej sérii zápasov s každým súperom a prvom domácom derby s prirodzeným rivalom z Košíc sa zdá, že sa namiesto aklimatizácie rovno asimiloval.

Turbulentná off-season

Pravidelný tanečný rituál okolo pôsobiska hokejového klubu z hlavného mesta Hokejovej republiky skončil po minulej sezóne uznaním na slovenské pomery horibilných záväzkov a odchodom z nadnárodnej ligy.

Neistota okolo ďalšieho pokračovania hokeja pod značkou Slovan spôsobila, že medzisezóna poznačená zmenou pôsobiska bola turbulentná. Poskladať mužstvo nebolo jednoduché a podľa toho zatiaľ vyzerá aj na ľade.

Na naše pomery veľké mená (Sersen, Meszáros, Viedenský, Kytnár, Štajnoch, Miklík, Kukumberg, Puliš), doplnené Brustom v bránke a Stantienom na lavičke ešte lige nedominujú. V nedeľu boli na Nepelovom štadióne Košice o chlp lepšie a víťazný nájazd Haščáka poslal extra bod zaslúžene na východ.

Preorientovať sa na nové, skromnejšie pomery, nie je nič príjemné. Obrazne povedané, kedysi Aston Martin na (odložené) splátky, dnes Škoda Octávia kombi, ktorú zhabú pri prvom omeškaní. Aj vy by ste ohŕňali nosom.

Nové reálie

Pre Slovan to je nová situácia. Rovnako nižšie návštevy na Zimnom štadióne najlepšieho krasokorčuliara. Možno aj preto sú belasí v tabuľke domácich zápasov len poloviční. Zo šiestich zápasov vyhrali len tri, prehrali okrem Košíc v nedeľu aj s Bystricou a v nepochopiteľnom zápase aj s Novými Zámkami (6:7)

Na ľadoch súperov si slovanisti na nič nové zvykať nemusia. Domáci hráči aj fanúšikovia sa na renomovanú značku vyhecujú, skúseným hokejistom to tak viac vyhovuje. Prehrali len v Michalovciach, všade inde pozbierali body.

Plusy a mínusy derby

Domáca atmosféra vynikla až v nedeľu. Takmer desat tisíc fanúšikov (vrátane mnohých východniarov) sa postaralo o na slovenské pomery výborný hokejový večer. Zaobišiel sa aj bez extrémnych vulgárností, hoci sa domáci fanklub miestami neudržal. Hlasná hudba ale niektoré pokusy prehlušila, ostatní sa k nim tak nepridávali.

Príklad by si mohli zobrať na štadiónoch po celej krajine, kde návštevy Slovana stále vítajú nevyberanejším spôsobom.

Plusom derby boli aj obaja brankári, Brust aj Košarišťan. Od čias Júliusa Hudáčka nemali VSŽ v bránke chlapa, ktorý by u fanúšikov vzbudzoval viac dôvery, ako nedôvery. Košarišťan rozbehol sezónu sľubne, je lídrom medzi brankármi v úspešnosti zákrokov aj počte výhier.

Brust je miláčikom bratislavských tribún, čo dokázal aj proti Košiciam. Najmä vďaka nemu prehrávali belasí dve minúty pred koncom len o gól, ktorý sa im v presilovke podarilo zmazať. Matoušek sa postavil pred Košarišťana priam učebnicovo, Abdul prestrelil brankára Košíc a predlžovalo sa.

Mínusom bolo, že pred nájazdami neutreli ľad. Asi šetrili na nafte pre Zamboni. Dopadlo to tak, ako dopadlo. Nikto si netrúfol na blafák a rozhodli šikovné ruky najlepšieho strelca súťaže, Marcela Haščáka.

Slovan splynul s davom

Slovan tak získal v prvom zápase druhej štvrtiny len bod. Prvá štvorka tímov Tipsport ligy sa odseparovala od zvyšku štartového poľa a má pred Michalovcami s Trenčínom náskok. Bystrica, Zvolen, Slovan a Košice potvrďujú predsezónne predpoklady, že práve oni by mali okupovať čelo tabuľky.

Napriek hektickej príprave a slabšiemu štartu do ročníka, boli očakávania od Slovana predsa len vyššie. Najmä čo sa domácich výsledkov a výkonov týka.

Namiesto jednoznačného líderstva, o ktoré sa mali starať skúsenosti z KHL a súpiska plná známych mien, Slovan na začiatku sezóny splynul s davom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera