Piatok, 23. február 2024

Bielorus sa za vztýčený prostredník po nepremenenom nájazde Slovákom ospravedlnil

TASR TASR 22.05.2021
FOTO TASR - Jaroslav Novák

Bieloruský hokejový reprezentant Jegor Šarangovič sa na sociálnej sieti ospravedlnil slovenskému tímu za nevhodnú reakciu v piatkovom úvodnom zápase na MS v Rige. Dvadsaťdvaročný útočník nepremenil minútu a šesť sekúnd pred koncom za stavu 4:2 pre SR trestné strieľanie, následne frustrovaný prešiel popri slovenskej striedačke rukou pri uchu naznačujúc, že si vychutnáva potlesk a vzápätí ukázal slovenským hráčom prostredník.

Detinské správanie

V piatkovom zápase proti Slovensku moja frustrácia rezultovala v hanebný a nezodpovedný čin smerom k súperovej striedačke. Neexistuje ospravedlnenie na to, ako som sa správal a cítim sa za to trápne,” napísal na svojom instagramovom profile kapitán bieloruskej reprezentácie.

Toto nie je odraz toho, aký som ako hráč a človek. Ako kapitán nášho tímu by som mal brať väčší ohľad na moje správanie na ľade i mimo neho. Dnes som sklamal svoj tím, trénerov i fanúšikov. Som ochotný niesť zodpovednosť za svoje činy a chcem sa za to ospravedlniť slovenskému tímu. Chcem sa z toho poučiť a ísť ďalej,” dodal Šarangovič, ktorý v tejto sezóne debutoval v NHL v drese New Jersey. S 30 bodmi (16+14) v 54 zápasoch sa stal štvrtým najproduktívnejším hráčom Devils.


Šarangovič štyri minúty pred svojím nepremeneným nájazdom znížil na 2:4 z pohľadu Bieloruska a poriadne ešte zdramatizoval zápas. Slováci však napokon pridali v závere zásluhou Petra Cehlárika gól do prázdnej bránky a vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine MS zvíťazili 5:2.

Program Slovenska na MS 2021 v Lotyšsku

Skupina A

  • Piatok 21. mája o 19:15: Bielorusko – Slovensko
  • Nedeľa 23. mája o 11:15 Veľká Británia – Slovensko
  • Pondelok 24. mája o 15:15: Slovensko – Rusko
  • Štvrtok 27. mája o 15:15: Švajčiarsko – Slovensko
  • Sobota 29. mája o 19:15: Slovensko – Dánsko
  • Nedeľa 30. mája o 19:15: Švédsko – Slovensko
  • Utorok 1. júna o 15:15: Slovensko – Česko

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera