Piatok, 24. máj 2024

Brankárske horory aj premenu Edmontonu ma Buffalo, prvé kolo playoff o Stanley Cup otvorilo viaceré temné komnaty

Jakub Halák Jakub Halák 29.05.2021
SITA/Jason Franson/The Canadian Press via AP

Prvé kolo playoff je už takmer ukončené. Stačí, aby sa dohrala jedna séria. Na to, či postúpi Montreal alebo Toronto, si bude treba ešte chvíľočku počkať. V každom prípade, série otvorili mnoho tajomných komnát vo viacerých družstvách. Prvé príbehy sa začali písať takpovediac samé.

Zranenie Johna Tavaresa

Hneď v prvom zápase medzi Torontom Maple Leafs a Montrealom Canadiens prišlo k zraneniu torontského kapitána Johna Tavaresa. Treba povedať, že išlo o nezavinenú zrážku a Eric Staal sa síce vyhýbal súperovi ako mohol, ale nevydalo.

Diagnóza bola zranenie kolena a otras mozgu, napriek tomu ako hrozivo Tavares vyzeral v sekundách a minútach po zásahu. Presne týždeň po zrážke už korčuľoval na tréningu. Do prvého kola už zrejme nezasiahne. Toronto však bez kapitána dokázalo vyhrať tri zápasy po sebe a v jedinej nedohratej sérii prvého kola majú momentálne k postupu bližšie.

Prebudenie Nashvillu

Predators mali byť v playoff spoločne s Montrealom viac-menej do počtu. Dokázali však vyhrať dva domáce zápasy po sebe so silnou Carolinou. Celkovo bola táto séria vyrovnanejšia ako by sa na prvý pohľad zdalo. Až štyri zo šiestich zápasov sa museli predlžovať. Nashville potiahli Ellis, Granlund a Soroš. Teda Juuse Saros, Preds rastie plnohodnotná náhrada Pekku Rinneho

Metamorfózy na Buffalo

„Ideme ich poraziť“ Ryan O´Reilly, kapitán St. Louis Blues pred začiatkom playoff. S Coloradom, ktoré má našliapnuté na zisk Stanley Cupu. Sebavedomie je fajn, ale realita bola k Blues krutejšia ako ročné vyúčtovanie za byt. Vypadli v štyroch zápasoch, vystrelili zo všetkých tímov najmenej striel a oslabovku mali 50 percent. Binnington okrem agresie nechytil ani chrípku, jediný dvojgólový strelec bol Tarasenko. Treba však povedať, že očakávania pri St. Louis, okrem O´Reillyho neboli príliš vysoké. Narozdiel od…

Edmontonu, ktorý mal podľa očakávaní prejsť cez Winnipeg s menšími ťažkosťami. Menšie ťažkosti začali prvým zápasom a pokračovali aj druhou prehrou. V zápase číslo tri viedol Edmonton už o tri góly, ale vedenie stratil a potom hanebne prehral v predlžení. Posledný zápas bol rozlúčkou s ročníkom pre McDavida, Draisaitla a zbytok Edmontonu. Okrem faktu, že Winnipeg neurobil počas celej série ani jeden faul na Connora, diváci Oilers prehry strávili ako chlapi a začal sa kolotoč urážok na obrancu Beara a jeho indiánske korene. #hrdinovia

Jaj a ešte Gretzky sa vzdal postu viceprezidenta Oilers. Dokedy sa nechá Connor fackovať, naďalej ostáva záhadou.

Chyby brankárov v osudných okamžikoch

Za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy v sérii medzi Bostonom a Washingtonom urobil v druhom predlžení obrovskú chybu Ilya Samsonov.

Bol z toho gól, ktorý znamenal nielen vedenie Bruins, ale predurčil hladký postup tímu z Bostonu.

Ako cez kopirák sa zachoval Tristan Jarry z Pittsburghu.

Jediný rozdiel je, že to bolo až v piatom zápase. Všetky ostatné detaily sedia: druhé predlženie, po tomto góle, už Penguins nevyhrali. 

Takmer resurekcia Divochov

Meranie síl, kde nepadá extrémne veľa gólov zažila Minnesota. Potom, čo vyhrali prvý zápas, prehrali ďalšie tri, aby napokon prehrali posledný a nepostúpili. Proti Vegas, ktoré by kľudne mohlo dať finále. A to vďaka brankárovi Talbotovi. V tíme sa najviac presadzovali menej známe mená ako Greenway. Kaprizov bol dobre strážený a veteráni Suter s Parisem dodávali silu najmä psychicky. Patrili medzi najkrajšie prekvapenia tejto sezóny.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera