Nedeľa, 26. máj 2024

Bystrica, Slovan a ani Košice. Hokejovú Tipsport ligu vyhral zdravý rozum

SITA/Peter Rusko

Pred chvíľou padlo definitívne rozhodnutie ohľadom zvyšku aktuálneho ročníka hokejovej Tipsport ligy. Nebude.

Prečo vyhral zdravý rozum?

Koronavírus ako tornádo zametá všetky hromadné akcie po celej Európe. Epidémia, ktorá vypukla v Taliansku valcuje na našom kontinente všetko, čo jej príde do cesty. Výnimkou nie sú ani športové udalosti na Slovensku. Aktuálne sú pozastavené úplne všetky.

O tom, čo bude o dva týždne môžeme dnes len špekulovať. Pred dvoma týždňami mali v Taliansku tristo nakazených. Dnes majú desať tisíc. Vírus sa šíri rýchlo aj preto, že ho na začiatku podchytili slabo. Najmä preto sa ostatné štáty snažia ho zabrzdiť čo najskôr. Na Slovensku sme len na začiatku.

Čím viac urobíme teraz (a urobili sme pred prvým dňom s potvrdenou nákazou), tým väčšiu šancu máme vyhnúť sa katastrofe, ktorá postihla Talianov. Zabudnúť na šport by malo byť samozrejmosťou.

Správne riešenie, ktoré bude bolieť

V hokejovej lige zostávali odohrať tri kolá nadstavby a playoff. Kluby sa dnes dohodli, že sa nič dohrávať nebude. Ďalšie detaily budú komunikovať neskôr. Podľa mňa sa rozhodli správne, aj keď ich to bude bolieť.

Možno mohli ligu dohrať pred prázdnymi tribúnami. Alebo zrušiť nadstavbu a počkať pár týždňov na playoff. V dnešnej situácii je ale jedno aj druhé riešenie rizikovejšie, ako to, na ktorom sa dohodli. Podľa informácií novinárov na Twittri chceli dohrávať len dve mužstvá, asi Košice a Poprad (tieto informácie nie sú ešte overené). Našťastie len dve.

Jasné, fanúšikom sa predčasný koniec páčiť nebude. Azda bude frustrácia v diskusiách klesať s pribúdajúcim časom a dobrými, alebo nedajbože zlými správami epidemiologického úradu.

Bolieť to bude aj hráčov. Predsa len, mali pred sebou posledné dva mesiace sezóny a príjmov z hokeja. Snáď na podobné prípady myslia ich poistky a poistky klubov. Aj keď som asi naivný, všetci zrejme prídu o peniaze.

MS v hokeji

Treba si zároveň naliať čistej borovičky: bolo by obrovským prekvapením, keby sa MS v hokeji na začiatku mája uskutočnili. Vo Švajčiarsku napriek opatreniam (hokej hrajú už dávno bez divákov), aktuálne 154 za deň, čo je tridsať percent za deň. IIHF má do konca mesiaca rozhodnúť, no nezdá sa, žeby sa situácia v krajine zlepšovala.

Korona už vyvádza aj v Amerike a ďalších krajinách, ktoré sa na majstrovstvách zúčastňujú. Bolo by veľmi otázne, koľkí hráči by sa unúvali reprezentovať za takých okolností. Okrem Rusov, samozrejme.

Zmierme sa, že bude Miracle on ice, ak sa vôbec dohrá NHL. A nebuďme frustrovaní, že sme prišli o playoff. Radšej dúfajme, že do augustovej olympijskej kvalifikácie bude situácia pod kontrolou.

Sú aj dôležitejšie veci, ako hokej.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera