Sobota, 25. máj 2024

Bývalý Novozámčan pomohol rozstrieľať obhajcov zlata. Kanada naložila v úvode MS 18 Švédom, čo sa do nich zmestilo

Foto: Štefan Mácsadi/HC Nové Zámky

Obhajcovia titulu zo Švédska na hokejových majstrovstvách sveta do 18 rokov utŕžili v zápase proti Kanade poriadny debakel. Kanadskí hokejoví reprezentanti vo svojom úvodnom vystúpení na šampionáte v amerických mestách Frisco a Plano rozstrieľali Tri korunky 12:1.

Bez Slovenska

Majstrovstvá sveta sú bez slovenských hokejistov, ktorí v roku 2019 zostúpili. Pre pandémiu koronavírusu bol šampionát minulý rok zrušený a zrušili aj tohtoročné MS nižšej divízie, ktoré sa mohli uskutočniť na Slovensku.

Slováci si na postup medzi elitu budú musieť minimálne rok počkať. Fanúšikovia Nových Zámkov majú na prebiehajúcom šampionáte jedno želiezko v ohni.

Kanaďan na Slovensku

Obranca Brandt Clarke prišiel do Nových Zámkov ako vianočný darček.Tipos extralige odohral 26 zápasov, pripísal si päť gólov a desať asistencií. Februárové výkony osemnásťročného Kanaďana mu zaručili miesto v Zostave mesiaca – nazbieral päť bodov v ôsmich dueloch.

Mladý hokejista sa predstavil v drese javorových listov v úvodnom zápase majstrovstiev sveta hráčov do osemnásť rokov v prvej obrannej dvojici. Kanaďania na obhajcov titulu z roku 2019 vyrukovali gólom v presilovej hre v úvode prvej tretiny a spustili kanonádu na švédskeho brankára. Celkovo 16 hokejistov si pripísalo v zápase aspoň jeden bod.

Prvý gól Clarka na 2:0

Hra mačky s myšou

Bývalý Novozámčan si do štatistík pripísal dva góly a rovnaký počet asistencií. Hetrikom sa blysol Shane Wright. „Dnes to boli muži proti chlapcom,“ komentoval pre IIHF výkon svojich zverencov švédsky kouč Anders Eriksen.

Najbližším súperom Kanady bude výber Lotyšska v dnešných nočných hodinách.   

Druhý gól Clarka na 10:0

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera