Štvrtok, 11. apríl 2024

Calgary, Florida aj Columbus sa chceli vylepšiť. Po mega trejdoch je ale spokojný iba jeden hokejista

Jakub Halák Jakub Halák 14.02.2023
Foto: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

V Calgary sa to počas poslednej medzisezónnej prestávky točilo, káder premiešali ako správny šalát. Všetko nasvedčuje tomu, že nielen Flames, ale ani ostatní členovia týchto čachrov sa neposunuli vpred. Skôr naopak.

Majú minuloročné trejdy vôbec nejakého víťaza?

Calgary Flames

Pekne od začiatku. Calgary mali za sebou skvelú základnú časť a čakalo sa, čo dokážu v play-off. Tam vypadli najhorším možným spôsobom. Edmontonom. Navyše viac hráčov vyslovilo myšlienku na odchod z klubu. Manažment musel konať. A tak sa upiekol trejd, v ktorom vymenili Tkachuka za Huberdeaua, Weegara, prospekt a draft v roku 2025.

Na druhej strane sa poslal do preč Johnny Gaudreau, ktorý podpísal v Columbuse. V jednom momente prišli o dvoch najproduktívnejších hráčov. Okrem Huberdeaua našli záplatu v podobe Nazema Kadriho.

Calgary viac-menej toľko nestratilo. Na papieri. Realita je taká, že Flames ako posledný víťaz divízie, sa momentálne nachádzajú na 9. mieste a o play-off budú tvrdo bojovať s Minnesotou a Nashvillom. Ďalšou fackou je, že tím dáva menej gólov a obrana inkasuje častejšie. To, že Weegar ako obranca boduje menej, nie je vôbec podstatné, horší je prepad produkcie u Jonathana Huberdeaua.

Zo 115-bodového ľavokrídelného zázraku z Juhu sa stal severan s polovičnými číslami. Jonathan okomentoval svoj trejd poslednými slovami „F*ck you!“ určenými manažérovi Floridy. Tak aj jeho výkony v Kanade vyzerajú. Jednoducho povedané, nasadanie v mokasínkach do Lamba sa rozplynulo v miestach, kde sňatie zimnej čapice považujú za pokus o vraždu. „F*ck you!“ začína byť dosť trefné. Kadri hrá stále to isté a bude to hrať v každom tíme, kde je.  

Florida Panthers

Ako sa už vyššie spomína, Florida opäť „posilnila“ súčasnosť výmenou za tradičnosť a budúcnosť. Nová tvár – Tkachuk – sa usadila v tíme ako produktívna sila. Momentálne sa pohybuje na úrovni 70+ bodov a má nábeh na 110+ bodov v plnej sezóne. Čo by bolo pre Matthewa maximum v celej kariére. Super ťah Florida, ale…

Ale Florida poslednú sezónu vyhrala celú základnú časť. Drtili celú ligu ofenzívnym hurikánom s priemerom 4 gólov na zápas. Teraz Florida strieľa najviac z celej ligy a dáva „iba“ 3.5 gólu na zápas. Pripočítajme k tomu o pol inkasovaného gólu viac a recept na katastrofu je hotový. Áno, presne tak, aj Florida momentálne nepatrí medzi postupujúcich do play-off.

Možno polemizovať, že Barkov a Ekblad chýbali desať zápasov a odišiel Marchment, ale taký prepad? Skôr mi to príde ako velikášstvo miestneho manažmentu. Tkachuk môže byť značkou Panthers, bude ale potrebovať dobrý kolektív okolo seba.

Johnny Gaudreau

Johnny odišiel z Calgary pre nové výzvy do Columbusu. Zrejme jeden z dôvodov bola hlboká dôvera svojského trénera:

Tak určitee.

Po podpise zmluvy vyhlásil, že prišiel do Columbusu hrať „some good hockey“. Výrok s postupom času zreje ako cabernet z Nového Zélandu. Columbus je momentálne posledný v celej lige, čo je hrôza aj na Blue Jackets. Problémom je hra a kopa neočakávaných absencií. Laine klasicky neodohrá úplnú sezónu. Ďalšie kľúčové zranenia nesú Werenski, Bean, Boqvist a samozrejme Voráček.

Je trošku nefér dávať Columbus na rovnakú úroveň ako Floridu a Calgary. Na druhej strane, ich šance na zisk Connora Bedarda sa zvyšujú.

Záver

Všetky tri tímy sa krokmi za účelom zlepšenia paradoxne dostali na rázcestia, z ktorých by chceli byť čo najrýchlejšie preč. Verím, že ani jeden z manažérov nepomyslel, že trejdy a podpisy budú znamenať pokles tabuľkového postavenia.

Jediný, koho možno považovať za víťaza na tomto kolotoči, je Matthew Tkachuk. Nie však Florida. Tkachukovi by sa zrejme rovnako páčilo aj v St. Louis a Florida by zrejme o play-off bojovala z postupovej pozície.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera