Nedeľa, 26. máj 2024

Deň detí, Laco Nagy a Hokejový sen

Foto: Bonton Film

Neviem, či viete, včera bol dôležitý deň. Deň detí. Ja som tie svoje vzal už v sobotu do zoologickej záhrady a dobre som zrobil. Možnosti sú predsa len ešte stále trochu obmedzené, nedá sa ešte napríklad ísť len tak do kina ako kedysi.

Tak som to najstaršiemu, šestnásťročnému, aspoň sľúbil. Už v júli pôjdeme na Hokejový sen.

Hokejový sen

Včera bol dôležitý deň aj v živote Ladislava Nagya. Oslavoval narodeniny. Tuším prvé po štyridsiatke. Živijó! Hokejový sen, dokument Mareka Vaňousa, bude mať premiéru deviateho júla a my si ho nenecháme ujsť.

Ako sme už písali, Hokejový sen rozpráva dva príbehy. Cestu legendy košického hokeja na posledný turnaj a túžbu mladého hokejistu Jonáša aspoň jeden zápas na MS 2019 v Košiciach si pozrieť naživo.

Od Mareka viem, že filmári a filmušky prežili s obidvomi hlavnými postavami štyri mesiace. Laco Nagy vo filme zápasí so zranením, chodí po doktoroch, zotavuje sa a tvrdo pracuje na návrate. Dostáva pozvánku do reprezentácie a bojuje o miesto v nominácii na šampionát.

Jonáš, mladý hokejista, s blížiacim sa šampionátom trénuje, sleduje prípravné zápasy, zbiera kartičky a žije hokejom ako nikdy predtým. Jeho veľkým snom je dostať sa aspoň na jeden duel slovenských hokejistov priamo na štadión.

Pozrite si upútavku a naplánujte si s deťmi program na jedno letné popoludnie, či večer. Schladenie v kinosále pri pohľade na odchádzajúcu a budúcu generáciu hokejistov vás určite zahreje na duši.

Vonku je už aj nový filmový plagát. Nech sa páči, nám sa páči 🙂

Dokumentárny film Hokejový sen spoločnosti promovie vznikol v koprodukcii s RTVS a HomeMedia Production a s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja a Nadácie Kaufland.

TakUrčitee je mediálnym partnerom filmu Hokejový sen.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera