Štvrtok, 23. máj 2024

Dnes ide v priamom súboji s Nemeckom o všetko. Parahokejisti majú Peking na dosah

Ján Janočko Ján Janočko 01.12.2021
Foto: SPV/Igor Kupčo

Tri výhry zo štyroch zápasov, taká je momentálna bilancia slovenského parahokejového tímu na kvalifikačnom turnaji na ZPH 2022 v Berlíne. V utorok v dôležitom zápase proti Nórsku zvíťazili po výsledku 4:2.

Dvomi gólmi a jednou asistenciou sa blysol Joppa, jeden presný zásah pridali Stašák a Korman.

Po zápase s Nórmi povedal pre Paralympic.sk tréner Radoslav Bielečka: “Bol to náročný zápas s kvalitným súperom. Od začiatku do konca sme hrali zodpovedne. Aj s kúskom šťastia sme to zvládli. Pripravíme sa na rozhodujúci duel s domácim Nemeckom. Lepší a šťastnejší postúpi do Pekingu.

Kto sa pridá k Talianom?

Istotu postupu majú Taliani, ktorí zatiaľ nezaváhali. Slováci majú o tri body menej ako prvý tím.

Po poslednom zápase včerajšieho programu, keď Nemci porazili Švédov 4:1 je jasné, že s domácimi majú slovenskí parahokejisti rovnaký počet bodov. O postupujúcom sa tak rozhodne dnes večer, v priamom súboji. Kto vyhrá, bukuje letenky.

Zápas o všetko sa začína o 18:30 a budeme ho môcť sledovať na internetovm streame.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera