Streda, 17. júl 2024

Do zoznamu škaredých faulov na koleno pribudol ďalší. Buldozér Nashvillu vyradil českého navrátilca do NHL

Jakub Halák Jakub Halák 16.11.2021
Foto: SITA/AP Photo/Mark Zaleski

Koleno je najväčší, najzložitejší a najčastejšie poranený kĺb v ľudskom tele. Hokej je druhý najtvrdší šport na svete. Keď spojíme tieto dve nádoby do jednej, zranení bude neúrekom.

Nasledujúce riadky sú venované tým najzaujímavejším.

Ulf Samuelsson

Švédsky piliér s povesťou tvrdého chlapa, čo sa nebojí pobiť začínal v Hartforde Whalers. Už počas týchto rokov sa stretol a pobil s jedným z prvých power forwardov. Tým nebol nikto iný ako Cam Neely, jagavá hviezda Bostonu Bruins. Až prišiel tretí zápas finále Walesovej conferencie. To si Ulf ako hráč Pittsburghu Penguins vyšliapol na Cama v strednom pásme.

Zranenie odhalilo kalcifikáciu svalu v okolí zasiahnutého kolena. Neely hral po zranení v najbližších 2 rokoch iba 22 zápasov. Dokopy v kariére odohral po tomto zranení 162 zápasov. Za všetko mohlo zranenie kolena a následne aj bedrový kĺb. A to dokonca takýto „polámaný“ dokázal dať 50 gólov za 44 zápasov. Avšak ako rekord sa to nepočíta, lebo 50in50 sa ráta za 50 zápasov tímu. Stále však rýchlejšie dal 50 gólov iba Gretzky (39).   

Darius Kasparaitis

Darius bol tvrdý chlapík, čo potvrdil aj na hokejovej legende Jaromírovi Jágrovi. V roku 1993 si ako hráč New Yorku Islanders počkal v play-off na českého mladíka (áno, vtedy bol mladý).

Koleno trafil na priamo. Jaromír už potom v play-off nehral. Či to malo následok na jeho kariéru viem určiť. Jágr stále hrá, čiže dlhodobo bez následkov. Paradoxom ostáva, že od sezóny 1996/1997 boli spoluhráčmi v Pittsburghu až do roku 2001. Následne sa ešte stretli na 3 roky v New Yorku Rangers.

Fun fact: Kasparaitis ešte ako 41-ročný hrával v Litve za klub Hockey Punks a ako 46-ročný Litvu reprezentoval na MS divízie 1B.

Nicolas Aubé-Kubel

Hokej je hra rýchla a môže sa stať, že v rýchlosti nastanú nečakané a nezavinené strety. Takto si počkala karma na jedného z najšpinavších v hre počkala do minulej sezóny.

Nicolas Aubé-Kubel a Tom Wilson sa jednoducho zrazili, pričom si to odniesli kolená oboch. Wilsonove zrejme viac. Akou zbraňou bojuješ, takou umieraš, neplatilo úplne, obaja boli v poriadku.

Jani Hakanpää

Takto pred mesiacom sa Jani Hakanpää pri snahe bodycheckovať Doughtyho dostal do stretu s jeho kolenom.

Výsledok je 8-týždňová rekonvalescencia pre hviezdeho obrancu, ktorý našťastie nepotrebuje operáciu. Hakanpää nebol suspendovaný. Nehovoriac o tom, že Kings bude chýbať celú sezónu Sean Walken po nezavinenom strete s Perronom. Tiež koleno:

Mark Borowiecki

32-ročný buldozér Mark Borowiecki je zatiaľ posledný, kto niekomu dal hit na koleno.

Odniesol si to Dmitry Jaškin. Mark síce nie je v lige pre góly, ale vie dať jazýčkovú so zavretými ústami. Nemá totižto dva predné zuby. Podľa najnovších správ Jaškin v tejto sezóne dohral. Je to pre neho trpký návrat do NHL po dvoch rokoch, prihliadnuc aj na fakt, že v prvých 12-tich zápasoch zaznamenal iba jednu asistenciu. Borowiecki nebol suspendovaný.

Bonus zvaný Getzlaf

Zrejme najviac zaujímavý zákrok na koleno pre slovenského fanúšika sa datuje do roku 2011. Ryan Getzlaf vtedy zničil kariéru Jurajovi Mikúšovi

Odplata na seba nenechala dlho čakať, Slovaci o tri sekundy spečatili postup a Getzlaf odvtedy nenosil kapitánske „C“ v národom drese

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera