Streda, 17. júl 2024

Dve hviezdy na všetko nestačia. Edmonton poškuľuje po kontroverznom hráčovi

SITA/AP Photo/Elaine Thompson

Posledný zápas odohral Edmonton Oilers na Troch kráľov. Šiesteho januára podľahol Torontu Maple Leafs 2:4. V drese Olejárov podľa covid protokolu chýbal ich najproduktívnejší hráč Connor McDavid.

Nakoniec útočník vynechal iba jeden zápas, keďže NHL ostatné preložila kvôli komplikáciám s koronavírusom. Najbližšie si Oilers zmerajú sily s hráčmi Ottawa Senators v noci zo soboty na nedeľu.

Hviezdy na všetko nestačia

Edmonton Oilers prehrali z posledných trinástich zápasov jedenásť. Aj napriek tomu, že Connor McDavid s Leonom Draisaitlom vládnu produktivite NHL. Dva klenoty k úspechu nestačia.

Kvalita súpisky Edmontonu je znova založená na dvojici, ktorá v tíme pôsobí od jesene 2015. Avšak sama na všetko nestačí. V prebiehajúcej sezóne nazbierali tí dvaja v súčte 106 kanadských bodov. Zbytok kádra 203.

Presilové hry Edmontonu sú vďaka McDavidovi s Draisaitlom smrtiace. Priemerne premenia každú tretiu a v tomto ukazovateli sú najlepší v lige. Čo sa však týka hry 5 na 5, realita je iná. Pokiaľ nie je na ľade ani jeden z hviezdnych útočníkov, skóre je veľmi nelichotivé. Edmonton strelil len 28 gólov, zato 58 ich dostal.

Prestávka padla vhod

NHL mieni a covid mení. Zápasy Edmontonu Oilers boli preložené a nové termíny budú určené neskôr. Connor McDavid vynechal iba jeden zápas a po ochorení už opäť trénoval na ľade. Podľa jeho slov sa cíti dobre.

Prestávka kanadskému klubu padla vhod. Do zostavy sa vrátil kapitán a Olejári môžu reštartovať svoju sezónu. Naviac, Edmonton pokukuje po novom mene, aby posilnili nevyvážený káder.

Angažovanie večného rebela

Edmonton Oilers sa začal zaujímať o voľného Evandera Kanea. Kontroverzný tridsaťročný útočník má na svojom konte niekoľko prešľapov. Posledným je ten, že porušil karanténu po pozitívnom teste na covid-19 a vycestoval do Kanady.

Generálny manažér Olejárov potvrdil, že komunikácia medzi nimi a hráčom nepriamo prebehla. Pred pár dňami sa stal Kane voľným hráčom. Jeho tím San Jose Sharks s ním ukončil zmluvu.

Kaneovi na konci novembra vypršal trest na 21 zápasov NHL za falšovanie dokladov o očkovaní. Už vtedy bol umiestnený na zoznam voľných hráčov, ale žiadny klub si ho nevybral. Najproduktívnejší hráč Žralokov z minulej sezóny v decembri odohral niekoľko zápasov v AHL za celok San Jose Barracuda.

Záujem aj z Toronta

Tímu s McDavidom a Draisaitlom chýba sekundárna produktivita z nižších formácii a Kane by mohol toto miesto zaplniť. Keď pominieme kauzy, ktoré Kane zažil, jedná sa o jedného z lepších strelcov ligy. V posledných troch sezónach sa zakaždým dostal cez hranicu dvadsiatich gólov za sezónu. V poslednom ročníku mal takmer bod za stretnutie.

Kane je výborný hokejista a hoci má mimo ľadu mnoho problémov, jeho angažovanie do konca sezóny za malý peniaz by nebolo veľkým hokejovým riskom. Naraziť môže skôr na odpor verejnej mienky fanúšikov a novinárov.

Podobne premýšľajú aj konkurenti z Toronta. Javorové listy momentálne patria k jedným z najlepších mužstiev NHL, no chcú mať istotu, že túto sezónu sa vo vyraďovacích bojoch zdržia dlhšie. Leafs sa neprebojovali do druhého kola play off od roku 2004 a ak by sa im to nepodarilo ani tentoraz, zrejme ich čakajú trénerské a funkcionárske rošády.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera