Nedeľa, 26. máj 2024

Dve tváre Patrika Laineho

SITA/AP Photo

Čo sa stalo s Lainem? Pýta sa nejeden fanúšik klzkého športu, ktorý v Kanade považujú za náboženstvo. Posledné týždne je len tieňom Laineho, ktorý bol v novembri vyhlásený za hráča mesiaca NHL. K dnešnému dňu má za sebou 60 zápasov, pričom pri pohľade na tieto zápasy púta pozornosť značná nevyrovnanosť výkonov:

Prvých 30 zápasov – 21 gólov, 6 asistencií a 27 bodov

Posledných 30 zápasov – 4 góly, 6 asistencií a 10 bodov

Päťrik Laine

Štart do sezóny mu vyšiel úspešne a do novembra sa dostal do takej formy, že si vyslúžil prezývky ako Hatrik Laine či Päťrik Laine. V spomínanom mesiaci totiž strelil trikrát hetrik a dokonca sa mu podarilo streliť päť gólov v jednom zápase. To videla NHL v tomto miléniu len po tretíkrát, v roku 2011 mal päťgólový koncert Johan Franzen a v roku 2009 Marián Gáborík. A keďže Lainemu vyprší v lete nováčikovský kontrakt, všetko nasvedčovalo tomu, že vo Winnipegu budú musieť rozbiť zlaté prasiatko. No situácia sa nečakane zmenila…

Zmenu dokonale ilustruje toto meme:

https://www.instagram.com/p/Btg8KOLFxL6/

Fortnite je ,,cesta“

Dvojke draftu 2016 odrazu vyschol pušný prah a začali pribúdať výčitky o prínose pre tím, keďže často robí chyby v obrannom pásme a prehráva súboje pri mantineli. Čo hľadať za touto zmenou? Fanúšikovia v zámorí majú jasno, za všetko môže Fortnite. Je totiž známe, že túto online počítačovú hru hráva. Pre zaujímavosť, jeho meno v hre je Nalle_Puh29.

,,Streleckými suchotami sa netrápim, góly opäť prídu, uviedol flegmatický Fín začiatkom februára pre nhl.com. No presné zásahy zatiaľ stále neprichádzajú, momentálne ťahá už 15-zápasovú šnúru bez gólu. ,,Mr. Fortnite mal asistenciu. Čas na oslavu!“ skonštatoval ironicky po poslednom zápase na sociálnej sieti jeden z fanúšikov.

Stále iba dvadsaťročný Severan prežíva skutočne ťažké časy. Po minulej sezóne, kedy nastrieľal 44 gólov od neho mnohí čakali útok na trofej pre najlepšieho strelca NHL. Avšak aktuálny ročník je jeho štatisticky najhorší v kariére a strelecká impotencia spojená s vysokými očakávaniami na neho vytvára obrovský tlak. Ak sa s tým všetkým vysporiada, určite ho to zocelí do budúcnosti. Čo bude v opačnom prípade, si radšej nechcem predstaviť.

Perlička na záver

https://www.instagram.com/p/Bt1g5Xcl5zC/

Zaujímavý fakt – Slovenský obranca Erik Černák strelil v roku 2019 dvakrát viac gólov ako Patrik Laine. Černák dal 2 a Laine 1.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera