Nedeľa, 26. máj 2024

Euríčko na Slovákov: Matematika je jasná

SITA/AP Photo

Doteraz Slováci na majstrovstvách sveta body získavať mohli, dnes už naozaj musia. Vitajte pri Euríčku pred zápasom o všetko proti Nemecku.

Dnes ide o všetko

Ako je možné, že tak skoro ide naozaj o tak veľa? Jednoducho. Postupové kalkulačky budeme môcť dnes večer v prípade najhoršieho scenára zahodiť do koša.

Tým je samozrejme prehra s Nemcami v riadnom hracom čase. V takom prípade budú mať oni 12 bodov už dnes a Slovensko viac získať nebude môcť. Keby aj na budúci utorok skončili oba tímy na dvanástke, Nemci by postupovali vďaka vzájomnému zápasu.

Preto dnes v Steel Aréne nie je prípustné nič iné, iba neprehra v riadnom hracom čase. Aj bod bude (možno) zlatý a postupový.

Euríčko na Slovač

Treba si priznať neúspech. Zatiaľ som v rámci majstrovského tipovania v mínuse. Hoci naposledy som od výhry ozaj nebol ďaleko. Len 1.8 sekundy. Mark Stone ukradol nielen remízu tímu Slovenska, ale aj mne necelé štyri eurá. Nič to, dnes je nový deň.

Zápas v Košiciach v stredu večer veru ľahký nebude. Nemci sú naladení víťazne, aj Francúzov premohli, aj keď nemali ľahký zápas. Bodaj by boli 24 hodín po ňom unavení a pre zmenu oni sa vyhovárali na krátky čas medzi zápasmi.

Pohľad na herné štatistiky hovorí o viacerých kľúčoch k úspechu. V prvom rade musíme nechať trestnú lavicu prázdnou. Máme najslabšie oslabenia zo všetkých, hoci po troch zápasoch s favoritmi.

Podobne biedni sú naši centri na vhadzovaniach. V top 30 podľa úspešnosti nemáme ani jedného. Potom naháňame puk aby sme ho získali viac, ako súperi. Nemci majú troch medzi najlepšími pätnástimi. Aj túto štatistiku iste skresľuje úroveň opozície (Germáni hrali proti najslabším trom v skupine A), ale aj tak.

Treba dnes urobiť všetko pre výhru. Ak sa podarí aj po štvrtýkrát zopakovať výkon zo začiatku majstrovstiev, úspech sa dostaví. Som o tom presvedčený.

Vklad 1 € Možná výhra 4,90 €

Pohľad na kurzy trocha prekvapil. Slovensko je podľa nich relatívne výrazným favoritom. Boomakeri ponúkajú v čase písania článku 1.7-násobok vkladu pri výhre Slovenska a ať 4.4-násobok pri výhre Nemcov v riadnom hracom čase.

Ja volím zlatú strednú cestu. Nechce sa mi veriť, že by sa o postupujúcom rozhodlo takto skoro. Podľa mňa to bude zamotané do konca a dnešný zápas len jedným twistom na ceste do Bratislavy. Remíza v hokeji zhodnotí vklad päťnásobne.

Vklad 4 € Možná výhra 34,88 €

Ostatné tri zápasy sú dnes jasné. Amerika s Ruskom hrajú proti nováčikom, ktorí sa v A-kategórii dlho nezdržia. Veľká Británia a Taliansko dostali v troch zápasoch zhodne 20 gólov, len Briti aspoň jeden dali. Dnes by mohli dostať ďalších dvadsať.

Či dohromady, alebo každý zvlášť, uvidíme. V zápase USA – Great Britain aj Rusko – Taliansko to vidím na kanonádu od začiatku. V prvej tretine si favoriti outsiderov upracú viac, ako troma gólmi a zvyšok sa bude len dohrávať.

Švajčiari by sa mali rovnako vysporiadať s Nórmi, ani v Bratislave by to nemala byť dráma. V rámci môjho tipu postačí obyčajná jednotka.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera