Nedeľa, 26. máj 2024

Euríčko na Slovákov: Neprehráme

SITA/AP Photo

Pondelok, ktorý mal byť cez víkend. Tak by som označil zoznam dnešných zápasov na MS v hokeji. Popoludní dva hity, USA – Fínsko v Košiciach a Rusko – Česko v Bratislave. Večer šláger Slovensko – Kanada.

Tipujem, že viacerí fanúšikovia si na dnes vypisovali dovolenky.

Euríčko na Slovač

Naposledy som veril Richardovi Pánikovi, že sa proti Fínom strelecky presadí. Dúfal som aj v remízku, ako základ lístku so šiestimi zápasmi. Tá bola bližšie, ako slovenská štrnástka k skórovaniu.

Zatiaľ som nič nevyhral, moja turnajová bilancia je minus štyri eurá. Najvyšší čas ju opraviť. Najprv niečo rýdzo slovenské.

Národný tím trénera Ramsayho a generálneho manažera Šatana dnes neprehrá. Aspoň nie v riadnom hracom čase. Počúvajte prečo, mám hneď niekoľko dôvodov.

Prvým a asi najdôležitejším je hra tímu Slovenska v Košiciach. Prvé dva zápasy vyzerali lepšie, ako očakávali asi aj optimisti. Nebojácna hra smerom dopredu, obetavá vzadu. Nerozohratí Američania na ňu recept nenašli, skvelým Fínom trvalo dve a pol tretiny, kým zlomili odpor húževnatého súpera.

Druhým zostava. Kanada dlho nebola na majstrovstvách sveta takto vlažná. Chýba im minimálne jeden celý útok rozdielových hráčov z NHL. Majú ich tam niekoľko, nie, žeby nemali. Nie je to ale natrieskaný ansámbl borcov z prvých a druhých útokov lepších tímov zámorskej ligy.

Tretím fakt, že asi po prvýkrát v histórii ľadového hokeja má Slovensko viac času na regeneráciu, ako jeho súper. Žartujem, ale možno nie tak celkom. Kanaďania hrali v nedeľu večerný zápas, ktorý možno bol viac ostrejším tréningom, ale aj tak. Naši oddychovali.

Nemci pozbierali cez víkend povinné body, akýkoľvek zisk z tretieho zápasu proti favoritovi by sa nám veľmi hodil. Kedy oskalpovať Kanadu, ak nie dnes?

Vklad: 1 € Možná výhra 3,37 €

Kurz na neprehru je navyše celkom solídny. Bookmakeri Slovákom ešte tak neveria, aby prudko klesal. Prečo to nevyužiť?

Vklad 3 € Možná výhra 18,72 €

USA – Fínsko / Hráč KAKKO K. dá gól / Áno 2,60

Rusko – Česko / Hráč OVECKIN A. dá gól / Áno 2,40

O fenomenálnom útočníkovi Fínska ste už asi počuli. Kaapo Kakko dal päť gólov v dvoch zápasoch, dnes ho čakajú Američania. V ich tíme hrá jediný súper mladého Fína v boji o post draftovej jednotky. Jack Hughes oslávi v týždni 18. narodeniny a bude sa chcieť vytiahnuť tiež. Staviť na gól Kakka je ale oveľa istejšie.

V Bratislave by sa mohol konečne zobudiť Alexander Ovečkin. V tíme má plno skvelých spoluhráčov, ktorí strieľajú góly aj zaňho, no zápas proti tradičnému rivalovi z Česka by mohol byť správnym budíčkom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera