Nedeľa, 26. máj 2024

Euríčko na Slovákov: Základ je neprehrať

SITA

Dnes popoludní v Košiciach a Bratislave hokejisti Ruska, Nórska, Kanady a Fínska otvoria MS2019 v ľadovom hokeji. Konečne.

Osem rokov sme čakali, vyše mesiaca sa národný tím pripravoval, dnes večer to v Steel Aréne vypukne. Craig Ramsay pošle na ľad otváraciu zostavu proti výberu USA. Dlhá cesta za postupom zo skupiny, ktorý nám uniká už šesť rokov, sa začne.

Sme (skoro) komplet

Pri pohľade na zostavu, ktorej dal GM Miroslav Šatan dôveru treba napísať, že sme vlastne skoro komplet. Zo zámoria chýbajú len traja chlapi z Bostonu a Tomáš Jurčo. Vždy by ale niekto, čo ešte hrá o Stanley Cup prísť nemohol, alebo nechcel.

To, čo uvidíme na košickom ľade je to najlepšie, čo doma máme.

Niektorým (najmä v Nitre) asi chýba Samuel Buček, jeho vyradenie prekvapivé bolo. Štrnásť útočníkov však Ramsay rozdelil na dve sedmičky. V jednej sú hráči do prvých dvoch útokov, od ktorých sa čakajú góly, v druhej chalani, ktorí budú mať drieť v lajnách číslo 3 a 4. Buček sa nezmestil do prvej skupiny. Predsa len, Tatar, Pánik, Krištof, Nagy, Hudáček aj Daňo je jasná elitná skupina. Tréneri sa rozhodli nechať si v zálohe univerálnejšieho týpka. Vedia, prečo. Bučekov čas určite ešte príde.

Večer by sme mali byť zohratejší a aklimatizovanejší. Američania sa zvyknú hľadať, no treba jedným dychom povedať, že súpisku majú pa-rád-nu. Hoci ešte nikdy nezískali titul, v roku 2019 sú na papieri jedným z top favoritov.

Euríčko na dnes

Na tomto mieste nájdete vždy pred zápasom Slovenska skutočný tiket. Nie vždy bude zložený z viacerých zápasov a už vôbec nebude vždy len za jedno Euríčko.

Dnes ale práve taký je.

Na úvod turnaja pripravili organizátori poriadne, ako sa hovorí, pecky. Česko proti Švédsku aj Fínsko proti Kanade môže byť pokojne zápasy aj v posledný deň celých majstrovstiev.

Ja si myslím, že do turnaja vykročia najlepšie Švédi. Dvojnásobní držitelia trofeje majú v NHL takmer 90 korčuliarov, plus dosť brankárov na to, aby patrili znova k najväčším favoritom. Česi ešte šachujú so zostavou, na poslednú chvíľu ťahajú spoza mora vypadnutých z playoff pavúka o Stanley Cup. Susedom chvíľu potrvá, kým nájdu rytmus.

V prvom zápase košickej skupiny čakáme krásny hokej, ktorého nám nebude stačiť ani 60 minút. Kanaďania museli poslať domov hlavnú hviezdu, Fínski mladíci by netrpeli prehnaným rešpektom ani keby Tavares na prvé buly nastúpil. Želajme si remízku.

A čo naši? Základ je dnes neprehrať. Všade budete počúvať o tom, aký veľký bol rozdiel v príprave. Amíci sa stretli v nedeľu, dali si dva tréningy, jeden zápas proti Nemcom a šup do lietadla do Košíc. V Steel Aréne jeden tréning a rozkorčuľovanie pred zápasom proti domácim.

Slovensko začalo prípravu pred 40 dňami. Desať prípravákov, a tri tucty hokejistov, ktorí sa premleli v šatni. Vyvolení, ktorí dnes vykorčuľujú v Košiciach vedia, aký dobrý by bol hoci aj bodík z večerného zápasu. Veríme mu? Veríme!

Vklad 1,00 €, Eventuálna výhra 35,47 €

Česko – Švédsko 2 – 1,75
Fínsko – Kanada X – 5,60
USA – Slovensko X2 – 3,62

Výsledný kurz 35,47

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera