Sobota, 29. jún 2024

Famózny prvý zápas na šampionáte. Ten moment si budem pamätať do konca života, tvrdí debutant

TASR TASR 26.05.2021
TASR - Jaroslav Novák

Tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay urobil pred zápasom proti Rusku v Rige niekoľko zmien a tie mu vyšli. Miloš Kelemen dal svoj prvý gól na MS, pochvalu zožali aj Martin Bučko, Michal Ivan a Adrián Holešinský. Všetci sa zaslúžili o cenný triumf 3:1.

Príjemné prekvapenie

Holešinského tréneri zaradili do druhej formácie medzi Michala Krištofa a Martina Pospíšila. “Obaja sú výborní hráči, škoda, že som im nemohol pomôcť viac,” uviedol Holešinský.
      
Dvadsaťpäťročný útočník mal po prílete na MS zdravotné problémy a nebyť ich, možno by dostal šancu už skôr. V príprave totiž patril medzi príjemné prekvapenia. “Málo som trénoval, mohol som tomu dať v zápase viac, ale verím, že to v ďalších dueloch bude lepšie. Riešili sme aj to, či nastúpim, rozhodli sme tak, že do toho pôjdem. Žiaľ, teraz to nie je o nič lepšie, ale uvidíme, ako sa to v priebehu turnaja ukáže.”
      
Holešinský si zápas užil a ešte viac si užíval momenty po záverečnom hvizde: “Ten moment, keď sme po zápase stáli na modrej čiare a počúvali slovenskú hymnu, ten si budem pamätať do konca života. To bolo veľmi špeciálne a pre mňa neuveriteľné. Začali sme ako outsideri, ale postupne sme ukázali, že vieme hrať, keď sa držíme nášho systému. Zvládli sme to, čo je super.

Pochvala pre celú obranu

Mladý útočník priznal, že ak by mu niekto pred štartom sezóny prorokoval štart na MS, vysmial by sa mu: “Počas sezóny som to mal kadejaké, veci sa robili narýchlo. Ale som tu a je to niečo neuveriteľné. Užívam si to.”
      
Pochalu po zápase s Ruskom zožal aj Bučko, mladého obrancu chválil brankár Július Hudáček. “Je to skvelý pocit. V defenzíve sme hrali komfortne, nepúšťali sme Rusov do šancí, aj keď nejaké mali. Ale čo prešlo, to Julo pochytal. Je to úžasný pocit, veľmi si to užívam,” uviedol Bučko.
      
V obrane nastúpil 21-ročný zadák vedľa kapitána Marek Ďalogu. “Hrali sme spolu aj v Pardubiciach, takže som vedel, aké to bude. On je skvelý chalan aj mimo ľadu,” dodal Bučko.

Viac článkov o MS 2021 nájdete TU

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2021

(C) Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera