Piatok, 24. máj 2024

Fíni sú motorové myši nielen na ľade, prezrádza Skalický zákulisie osláv titulu

Michal Bruner Michal Bruner 16.05.2021
FOTO TASR - Pavel Neubauer

Pavol Skalický má za sebou strelecky najplodnejšiu sezónu vo svojej kariére medzi mužmi. V sezóne 2019/2020 zaznamenal v drese Mladej Boleslavi 18 gólov, v nedávno skončenej SM-liige toto kariérne maximum prekonal. A čo viac, tešil sa s Lukkom Rauma z majstrovského titulu.

Najlepšia sezóna v kariére

Skalický odohral v základnej časti 55 zápasov, v ktorých nazbieral 39 bodov (20 +19). V play off pridal v 11 zápasoch po štyri góly aj asistencie. Do prípravy na MS prišiel spolu so spoluhráčom Kristiánom Pospíšilom až v závere týždňa.

„Prišiel som iba v piatok večer, mám za sebou jeden tréning. Potreboval som sa do toho dostať, lebo som nebol štyri dni na ľade. Tím vyzerá dobre, máme kopu mladých chalanov, s mnohými som hrával v mládežníckych reprezentáciách,“ uviedol Skalický.

Dvadsaťpäťročný útočník by mal patriť na šampionáte medzi ofenzívnych lídrov. Je zrejmé, že produktivitu od Skalického očakáva aj tréner Craig Ramsay. „Snažím sa nebyť pod tlakom. Budem sa pokúšať hrať svoju hru a pomáhať tímu tak, ako to pôjde,“ povedal gelnický rodák.

Oslavy po fínsky

Vo Fínsku vládne desiatky rokov najprísnejšia „alkoholová politika“. V krajine je predaj alkoholických nápojov prísne regulovaný, a je naň uvalená najvyššia spotrebná daň v celej Európe. Fín si navyše po zotmení už pivo nikde nekúpi, preto sme sa Skalického spýtali, ako prebiehali oslavy,

„Titul sme získali na ihrisku súpera, doma pred štadiónom nás čakali ľudia. Tam sme s nimi oslavovali. Potom sme mali uzavretú spoločnosť v podniku. Ale Fíni sú blázni. Oni sú na ľade ako motorové myši a tak sa správajú, aj keď oslavujú. Oslavujú ešte stále, chalani mi posielajú fotky. To je neuveriteľné.“

O zisku majstrovského pohára pre Lukko nebolo pochýb. Mužstvo sa prakticky od začiatku sezóny usadilo na čele tabuľky a základnú časť vyhralo s drvivým náskokom.  Rozhodujúce finále proti TPS Turku Lukko vyhralo 6:2 a celú sériu 3:1 na zápasy.

„Tím bol poskladaný tak, že sme museli dosiahnuť minimálne finále. Už pred sezónou sme teda mali vysoké ambície. Vyhrali sme základnú časť, ale play off je úplne iné. Ale darilo sa nám a potvrdili sme úlohu favorita,“ uviedol Skalický.

Formu preniesť na majstrovstvá sveta

Víťazný gól finále si pripravilo slovenské duo. „Dostal som prihrávku do jazdy. Všetci mi kričali, že obranca nestíha, tak som zrýchlil, vystrelil a padlo to tam,“ uviedol útočník, ktorému do úniku prihrával Pospíšil. „Dali sme gól už na 2:0. Bol ešte krajší ako ‘Skaldov’, súper potom vyrovnal na 2:2, no prišiel víťazný gól. Bol to určite najkrajší moment v kariére,“ doplnil Pospíšil.

Skalického čaká v Rige štvrtý svetový šampionát, Pospíšil sa na ňom predstaví premiérovo. Obaja hokejisti sú v Lotyšsku pripravení ukázať skvelú formu aj na reprezentačnej úrovni.

„S Kikom sme odohrali celú sezónu spolu. Sme na seba zvyknutí, vieme, čo od seba môžeme čakať.  Takže čakám, že budeme hrať spolu aj na MS,“ uzavrel Skalický

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera