Sobota, 18. máj 2024

Frustrovaný Fín odmietol reprezentačný dres, vraj po takej mizernej sezóne v NHL nechce hokej ani vidieť

FOTO TASR/AP

Je známe, že pri pohodovom nastavení hlavy patrí Patrik Laine k najnebezpečnejším útočníkom NHL. Po pokazenej sezóne v drese Columbusu Blue Jackets si fínsky hokejista mohol napraviť chuť v národnom družstve.

Mizerný rok

Aj napriek slabým štatistickým ukazovateľom (12 gólov a 12 asistencii) by Laine patril k výrazným oporám pre Fínom na blížiaci sa šampionát v Lotyšsku. „Na majstrovstvá sveta nepôjdem. Táto sezóna je taká zlá, že už hokej nechcem ani vidieť,“ ostro sa vyjadril pre web Yle.fi.

Colombus obsadil posledné miesto v Centrálnej divízii. „Dobrý pocit mám iba z ukončenia sezóny. Všetko, čo sa mohlo pokaziť sa pokazilo,“ komentoval dvadsaťtriročný hokejista.

Kvôli rozporom v kabíne Winnipegu a zvláštnemu správaniu bol počas sezóny vymenený do Colombusu. Za kanadský tím odohral iba jeden zápas, v ktorom si pripísal dva góly a jednu asistenciu. Opačnou stranou putoval iný rebel, Pierre-Luc Duboise, ktorý za Blue Jackets odmietal hrať.

Nový klub, rovnaké problémy

Vo Winnipegu pôsobil štyri sezóny. Urastený Fín síce patril k hviezdam súťaže, ale viac sa rozprávalo o jeho iných manieroch. Sťažoval sa, že nehrá v prvej formácii a s najlepším klubovým centrom Markom Scheifelom. Dvakrát sa pokúšal vyjedať vyššie peniaze, na ktoré reálne nepreukázal výkonnosť.

V novom drese začal výborne, za prvých desať zápasov nastrieľal šesť gólov a pridal štyri asistencie, Blue Jackets mali viac výhier ako prehier. Potom sa všetko otočilo, na konci februára prestal bodovať a tímu sa začali kopiť prehry.

Trest za odvrávanie

Vzťah Fína a trénera Tortorellu bol na začiatku výmeny jednou z najdiskutovanejších tém. Americký kouč je známy nekompromisným prístupom. K prvej roztržke došlo už vo štvrtom zápase Laineho za Columbus. Fín odsekol jednému z trénerom a Tortorella ho takmer pol zápasu nepustil na ľad.

Podrobnosti o incidente priniesol server The Columbus Dispatch. „Vyjadril sa neúctivo o jednom z trénerov,“ vyjadril sa anonym. Podobných prípadov sa zopakovalo niekoľkokrát a inak produktívny Fín si zápas odsedel.

Bez zmluvy

Fínsky supertalent nemá podpísanú novú zmluvu a na konci sezóny sa stal obmedzeným voľným hráčom. Generálny manažér Columbusu Jarmo Kekäläinen sa s Lainem pokúsi nájsť spoločnú reč, ale v prípade mladého krajana ho čaká mimoriadne ťažké vyjednávanie.

Svojský severan nemá v úmysle riskovať na majstrovstvách sveta žiadne zranenie, ktoré by mu zhoršilo vyjednávaciu pozíciu. „Keď sa nájde správne miesto a čas bude pre mňa reprezentácia národného tímu vždy poctou. Teraz však nastala taká situácia, že sa do Lotyšska nechystám,“ ukončil debaty Laine.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera