Nedeľa, 21. júl 2024

Hokejové bašty na smiech? Ľadovo ostrý rebríček je späť!

Jerguš Auer Jerguš Auer 01.10.2022
FOTO TASR - Ján Krošlák

Sezóna hokeja sa začala a s ňou sa vracia obľúbený, populárny a starý dobrý Ľadovo ostrý rebríček sily klubov Tipos extraligy. Znova sa môžete tešiť na neobjektívne hodnotenie tímov po neurčitej porcii zápasov.

Nový ročník sa rozbehol rýchlejšie ako Janko Volko na šesťdesiatke, preto bez dlhých príhovorov poďme na to. Tak ako je zvykom, začneme od posledného.

12. VSŽ Košice

Oceliari chceli začať zostra, no hokejový Pamboško chcel inak. Ukázalo sa, že na výhru nestačí káder a skúsení hráči ale aj chémia medzi nimi (a navyše sa celkom zíde aj hokejová aréna). Košický hokej nie je škaredý na pozeranie, no človeku je nepríjemne z nepresností, až máte chuť nakvapkať si Savo priamo do očí, aby ste sa na to už nemuseli pozerať. Pritom stačí vypnúť televízor, však? Štyri zápasy stále bez bodu, vizitka hokejovej bašty je doslova tristná. Ako jediní sú bez dvojciferného počtu strelených gólov. K tomu dvadsať evro za lístok a legendárna skupina necenzurovaných fanúšikov má potravu na ďalšie dni dopredu.

11. Dukla Trenčín

Pod tým hradom Ríman-cár, zastal si táborom, nová aréna ďaleko za obzorom. Čo trápi Košice, trápi ešte viac Trenčanov. Až do decembra sa nemôžu spoľahnúť na domáce prostredie a presne tak to aj vyzerá.  K tomu neefektívna koncovka, obrana ako voňavý ementál a brankári nepodržia. Taký je začiatok sezóny druhej legendárnej bašty v skratke. V čase krízy pán Radosa a Branko Radivojevič ponúkli svoje pozície. Uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Jedna z mála veci čo môže fanúšikov tešiť, je multibodový zápas Mareka Valacha proti modrým kamzíkom z Popradu.

10. VTJ Spišská Nová Ves

Rys ostrovid je krásne zviera, majestátne, a presne tak pôsobili Spišiaci v poslednom zápase proti Slovanu. Majstra dokázali zdolať už štvrtý krát po sebe (!) a práve postúpili do alternatívneho playoff. Provokatívny tweet generálneho manažéra s vyjadreniami fanúšikov, to je to čo tu chýbalo! Bravó! Žiaľ, aj tak im začiatok nevychádza úplne podľa predstáv, keďže sa nachádzajú na opačnej strane tabuľky, než na tej kde by sa chceli pohybovať.

9. Plastika Nitra

To, čo Nitre nevyšlo v prvom zápase a ani v druhom, to dobehli proti poslednému celku tabuľky – Oceliarom. Výsledok ich naštartoval a všetko sa vrátilo do starých koľají. Či? Uvidíme čo prinesie do tímu smejko Sýkora, ktorý v pondelok korčuľoval v New Yorku a v piatok v Nitre. Corgoni na ľade sa azda už prebúdzajú z letargie, na začiatku sezóny boli v tradičnej forme len fanúšikovia na zimnom štadióne.

8. Iskra Smrečina Banská Bystrica

Banská Bystrica, trojnásobný majster ligy, studnica kvalitných legionárov. To všetko platilo pre Iskru ešte v nedávnej minulosti, v tejto sezóne to také ružové ešte nie je. Kostrbatý herný prejav a slabá úspešnosť streľby – to všetko môže za aktuálne postavenie v tabuľke. Chválabohu je len začiatok sezóny a Barani môžu časom pokukovať po vyšších priečkach. S Rahmom v bráne by to nemal byť problém, plus Tamášiho forma – celkom pekné kombo. Skoro ako v kine, kde dostanete veľké nachos a k tomu litrový nápoj. Grg.

7. Sokol Partizán Liptovský Mikuláš

Prekvapenie prípravy neprestáva udivovať fanúšikov ani počas sezóny. Tím pod vedením Janka Šimka má už na konte sedem bodov, čo je o sedem viac ako majú Košice. Tešia výkony Valenta, útoku ťahá lotýšský dôchodca Maťko Karsmus. Jedinou smutnou správou je, že návštevnosť je stále slabá a Liptovský by mohol zapracovať na propagácii zápasov. Štadión pekný, ceny slušné a káder rozmanitý – to všetko by mohlo prilákať fanúšikov na zimák.

6. Dukla Michalovce

Zo začiatku líšky hrýzli, posledné dva zápasy zostali bezzubé. Po troch výhrach celkom chladná sprcha v dobrom zápase od Blavy (áno, je to potok). Nasledovala ďalšia prehra a po nej prepad až do polovice tabuľky. Tím ťahá východňar Suja za pomoci Buca. Dvaja power forwardi, ktorým sedí trénerov štýl. Obrana musí doladiť detaily, ktoré ich pripravujú o potrebné body. Opakujem, je len začiatok sezóny a aj my sa ešte len rozbiehame.

5. Poprad-Tatry

Akvapark, výhľad na Tatry a najlepšie útočné trio v lige. Týmto disponuje Poprad. Nová akvizícia tímu, srdciar a hrdý reprezentant Slovenska, Tomáš Záborský má veľmi vydarený vstup do sezóny a má veľmi veľkú zásluhu na doterajšých výsledkoch Kamzíkov. Popradský marketing a propagácia klubu graduje a to isté aj herná pohoda na hokejkách hráčov – teda tak to vyzeralo do piatkového večera. Poprad ale prekvapivo doma padol s Trenčínom. Naďalej sú v hornej časti tabuľky aj nášho rebríčka a budú tam, kým bude mať Tomi gólový apetit.

4. ZPA Prešov

Eugen Rabčan – Bespalov. Kľúčové postavy umiestnenie prešovského tímu, čo je tak vysoko. Ernest Bokroš dokázal poraziť trápiace sa Košice v Crow Aréne (pretože boli tvrdohlaví a nechceli hrať doma). Do karát im hrá, že majú v útoku obrovskú horu, priam najvyšší vrch Slovenska, Gerlach. Útok zatiaľ ťahajú legionári (aj s Maxom Gerlachom), detto obranu. Koňare majú štadión a nádherné presscentrum, škaredo o nich ani písať nemôžeme ani keby sme chceli. Zatiaľ.

3. Slovan ChZJD Bratislava

Nenapíšem veľa, nemám čo vytknúť. Výborná brankárska dvojica, zosynchronizovaná obrana a nadupaný útok. Hoci majú na konte len štyri zápasy a zápas k dobru kvôli Košiciam, sú na tretej priečke skutočnej tabuľky s minimálnou stratou bodov na prvého. Samo Takáč ukazuje svoju jedinečnosť, strelec Haščák nespí a Ackered je fanúšikom sympatický (aspoň myslím). Veľkým plusom je široký káder a Bé tím v SHL-ke.  Zaujímavým je fakt, že ani jeden hráč nemá v celkovom +/- hodnotení záporné číslo. Tomu sa hovorí kalokagatia.

2. Newcastle United – Nové Zámky

WAU! Býk Atilla a parádni legionári. Nové Zámky to rozbalili naplno, po minulej sezóne bolo potrebné napraviť si chuť. Zatiaľ sa darí, okupujú druhé miesto a fanúšikov lákajú na krásny hokej. Z hráčov vyniká hlavne duo Farley – Jackson. Melírový kráľ Gergely Majoross dokazuje už tretiu sezónu, že vie ako na Býkov.  Kto by to bol čakal? Zámky na titul, alebo aspoň na finále? Uvidíme.

1. Lokomotíva Bučina Zvolen

Pustý hrad ožíva. Zvolen, zverenci Petra Oremusa, mladí draví hráči, rovnováha medzi útokom a obranou, výborný Zuzin… Začiatok ročníka ich našiel pripravených. Hlavný dôvod víťazstiev? Adam Trenčan. Stena, ktorá sa chopila šance a zatiaľ ukazuje, že si post jednotky zaslúži viac než hocikto iný. Zvolen v pohode zdolal aj trápiace sa Košice a poistil si prvé miesto.

Aj v pri návrate Ľadovo ostrého rebríčka budeme nazývať všetkých účastníkov súťaže ich najkrajšími názvami v histórii – ak nejakú majú.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera